Сторінка
3

Машини для подрібнення овочів

Таблиця 3

Основні несправності машини для нарізання варених овочів M РОВ-160

Несправності

Причини

Способи усунення

Після вмикання

машини продукт

кришиться

Ніж обертається в

сторону, протилежну

вказаній стрілкою

на корпусі внаслідок

неправильного

підключення електродвигуна до електромережі

Змінити напрямок

обертання електродвигуна,

міняючи місцями два

провідники у вилці

штепсельного роз'єму

При вмиканні

машини

електродвигун

гуде, машина не

працює

Заклинення ножа

між бункером та

ножовою решіткою

Відрегулювати положення

ножа в машині так, щоб

усунути заклинення

(регулювання здійснюється за

допомогою прокладок,

розміщених на втулці під

ножем)

Через малий

розвантажувальний лоток виходить більша кількість крихт

Збільшена

величина зазору

між плоским

ножем та бункером

Відрегулювати положення

ножа, таким чином, щоб

зазор між бункером та

поверхнею ножа не

перевищував 0,5 мм

Після подрібнення

продуктів залишається

багато крихт

Затупились ножові

решітки або

плоский ніж

Заточити ножові решітки

напилком, а ніж

абразивним диском

Правила експлуатації МРОВ-160

Станина машини болтами кріпиться на поверхні робочого сто­ла. При збиранні машини у віконце тарільчастого корпуса вставляють ножову решітку із відповідними отворами. Потім на корпус при­кріплюють кришку з бункером та замком фіксують ножову решітку.

У зібраній машині зазор між плоским дволопасним ножем та ножовою решіткою повинен бути мінімальним (0,5 мм).

Після ввімкнення електродвигуна варені овочі поміщають у завантажувальний бункер і злегка притискають штовхачем. Плоский ніж, проходячи між ножовою решіткою й бункером, відрізає від клубеня шматочок і протискує його через ножову решітку.

Нарізані таким чином овочі збираються в тару, підставлену до розвантажувального віконця машини.

При включеній машині забороняється вручну проштовхувати овочі до ножа або усувати крихти з малого лотка, не рекомендується також міняти решітки при включеному двигуні.

Після закінчення роботи вимикають електродвигун, відклю­чають машину від електромережі, виймають із бункера штовхач і знімають з корпуса кришку, ножову решітку та ніж. Всі ці предме­ти очищують від залишків продуктів, промивають гарячою водою і висушують, ніж змащують харчовим несолоним жиром.

Машина для подрібнення зерен кави

Машину МІК-60 (рис. 2) застосовують для подрібнення зерен кави, її продуктивність 60 кг/год. Машина складається з кор­пуса, електродвигуна, двох розмелювальних жорнів, механізму регулювання за­зору між жорнами, трубки та вібратора для розванта­ження подрібненої кави, за­тискача пакета, завантажу­вального бункера, магнітної пастки.

Прямокутний корпус машини виготовлений з лис­тової сталі. Всередині кор­пуса в нижній частині на гумових амортизаторах встановлений електродви­гун потужністю 1,5 кВт. До верхнього фланця електро­двигуна кріпиться корпус кавомолки, виготовлений з чавуну. На валу електро­двигуна прикріплений рухомий диск із обертаючими жорнами. До верхнього торця корпуса робочої

Рис. 2. Машина МІК-60 для подрібнення зерен кави:

1 - електродвигун, 2 - корпус, З - механізм регулювання, 4 – магнітна пастка, 5 - бункер, 6 - кришка, 7 - кожух, 8 - магнітний пускач, 9 - вібратор, 10 - амортизатор, 11 - трубка, 12 - кнопка, 13 - трубка відвантаження, 14 - планка притискання пакета, 15 - жорна, 16 - бункер прийому.

камери кріпиться знімальна кришка з рухоми­ми жорнами та механізмом регулювання зазору між жорнами, який складається з рукоятки, кільця з внутрішніми зубцями, різьбової втулки з диском й зовнішніми зубцями та фланцю з різьбовим хво­стовиком, до якого кріпиться нерухоме жорно.

Верхня частина корпуса закривається відкидною кришкою, під якою знаходиться завантажувальний бункер. У горловині бункера встановлений постійний магніт для виловлювання феромагнітних металевих включень. Збоку, у верхній частині машини, кріпиться магнітний пускач із кнопками керування. На корпусі є шкала з позна­ченнями: "Дрібно", "Нуль", "Крупно". При повороті рукоятки ме­ханізму регулювання зазору між жорнами верхнє жорно піднімаєть­ся або опускається, міняючи зазор та тонкість помолу. За мірою зношуванню жорнів рукоятку переміщують до позначення "Дрібно". Якщо зношується зовнішній ряд дрібних зубців і знижується продуктивність, тоді зубці можна заточити, а якщо вони зношуються повністю - жорна замінюють.

Розвантажувальна труба обладнана електровібратором, який встановлений на амортизаторах. Це сприяє швидкій подачі кави в пакет. На трубі є планка для закріплення пакета.

Правила експлуатації МІК-60

Спочатку, натиснувши кнопку "Пуск" чорного кольору, пере­віряють машину на холостому ходу. Якщо машина працює нормально, відкривають відкидну кришку й засипають підготовлені зерна кави. Відтискають планку, одівають пакет, опускають планку і вмикають машину. Зерна кави самотоком проходять через магнітну пастку, по­ступають до жорнів, подрібнюються, і готовий продукт лопатками обертального диска викидається у розвантажувальну трубу. Під дією електровібратора через амортизатор труба коливається, що сприяє повному поступанню кави в пакет. Після одержання відповідної порції машину відключають і пакет знімають.

Не слід проштовхувати зерна до жорнів рукою або іншими предметами, крім штовхача, а також прочищати розвантажуваль­ний пристрій у процесі роботи. Після закінчення роботи щоденно фарбовані частини машини протирають вологою ганчіркою. Не рідше одного разу на тиждень машину промивають теплою миль­ною водою, потім чистою водою та насухо витирають.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Різне»: