Сторінка
2
Система Frost-free видаляє воду по спеціальним каналу.
Додавання комп'ютерної системи контролю, звукова сигналізація відкритих дверей, виткане овочеве відділення, електронне керування, таймер і т.д.
Стинол, Атлант, Норд, Bosch, Siemens, Indesit, Daewoo, Ariston, Sharp, Samsung.
Абсорбційні. Холодоагент – концентрований розчин аміаку, що разом з воднем заливається в холодильний апарат.
Циркуляція холодоагенту і теплопередача забезпечуються за допомогою нагрівання електричного чи газового наповнювача. У морозильних відділеннях підтримується температура біля -5.
Компактні по розміру, безшумно працюють, ергономічні.
Іній, Морозко, Whirpool, Electrolux і ін.
Термоелектричні холодильники вживаються для збереження попередньо заморожених продуктів. Ефект Пельтье. При проходженні постійного струму в термобатареях один спай поглинає тепло, а протилежний його виділяє. Холод одержують за допомогою термоелементів. Охолоджуюча площина термоелемента спрямована всередину холодильника. Негативною рисою таких холодильників є висока вартість і велике споживання енергії.
Чайка, Воронеж, Кроха.
За призначенням: холодильники для збереження охолоджених продуктів і для збереження заморожених продуктів, напоїв.
Від кількості камер охолодження – одно-, двох- і багатокамерні;
За формою і видом установки – форма шафи, столу, бару і встановлюються на підлозі, на столі, стіні.
Для якого клімату призначені – Морозильники призначені для заморожування свіжих харчових продуктів, до температури -18.
Випускають холодильники 3 кліматичних класів:
Клас N використовується в приміщеннях з температурою від 16 до 32.
Клас SN – від 10 до 32.
Клас Т – від 18 до 43.
Форми морозильників: морозильники-шафи (Мінськ-Атлант, Стінол, Asko, Siemens, Indesit, Candy), тумби (Снайге, Beko, Bosch, Electrolux і ін.), морозильники-лари (Орск, Adler, Bosch, Zanussi).
Пральні машини, прилади для сушіння білизни та праски.
У цей асортимент входять: пральні машини (для механічного прання й віджиму білизни); машини і прилади для віджиму і сушіння білизни; праски й інші прилади для прасування.
Пральні машини складаються з корпуса, у якому знаходяться пральний бак, робочий орган для прання, пристрій віджиму, електропровід, шланг та інші пристрої.
За особливостями конструкції: пральна машина з одним чи двома пральними баками. Завантаження білизни може відбуватися зверху або фронтальним способом.
За сукупністю виконуваних функцій: пральні машини без віджиму білизни; пральні машини із ручним віджимом білизни; напівавтоматичні; прально-сушильні машини; автоматичні; автомати із сушінням.
Розмір. Цей параметр класифікації визначає кількість білизни в кг, що пральна машина може обробляти за 1 цикл.
За рівнем механізації процесів чи ступенем комфортності пральні машини бувають напівавтоматичні й автоматичні. Останні здійснюють весь цикл обробки без втручання людини. За ступенем комфортності: звичайна (2 режими прання, реле часу, фільтр для очищення розчину і сигналізація про закінчення роботи) і підвищеної комфортності (+ кілька режимів прання, автоматичний режим, сушіння й ін.)
Спосіб активації миючого розчину.
Наявність підігріву миючого розчину.
Маркірування містить наступні дані: тип пральної машини; номінальна маса білизни, що пральні машини можуть обробити за 1 цикл; функціональні особливості пральних машин.
Функціональні можливості кожної моделі індивідуальні.
Д – наявність 2 баків.
Ф – режим фронтального завантаження білизни.
Б – наявність барабана.
До цього класу приладів відносять також електропраски і гладильні машини.
У залежності від виконуваних функцій розрізняють:
Праски з терморегулятором оберігають тканину від ушкодження під впливом високих температур, забезпечуючи роботу праски в заданому температурному режимі.
Праски з терморегулятором і парозволожувачем. Існує два види таких прасок – з водяним бачком, вмонтованим у корпус праски, і з водяним бачком, що знаходиться поза корпусом.
Праски з терморегулятором, парозволожувачем і розприскувачем.
Побутові прибиральні машини (пилососи, натирачі підлоги).
Пилососи призначені для механізованого прибирання приміщень від пилу і дрібного сміття, чищення одягу, м'яких меблів, а також розбризкування рідини, розпилення порошків. Робота базується на використанні енергії потоку повітря, що рухається і захоплює пил а потім переносить до фільтра. Пилосос може мати один або декілька фільтрів.
В основі класифікації лежить ряд ознак.
· За призначенням бувають універсальними і спеціальними.
· За характером експлуатації розрізняють звичайні, ручні, підвісні і комбіновані.
· У залежності від місця розташування повітровсмоктуючого агрегату і характеру руху повітряного потоку усередині корпуса пилососи поділяються на прямоточні і вихрові.
· За формою – у виді циліндра, кулі, пуфа, котушки, ранця.
· У залежності від ступеня комфортності: пилососи звичайної і підвищеної комфортності;
· За кількістю ступіней очищення повітря від пилу пилососи можуть бути з однієї, двома і більше ступінями очищення;
· У залежності від способу переміщення роблять пилососи на коліщатах, роликах і без спеціальних пристосувань.
Технічні параметри пилососів оцінюються за наступними показниками: робоча напруга пилососа; потужність вхідного і вихідного повітряного потоку і його швидкість; місткість відсіку для пилу; маса і форма пилососа.
Натирачі підлоги використовуються для натирання підлог з метою додання їм блиску, а також для нанесення на нього рідкої мастики, мийки і шліфування.
У залежності від кількості виконуваної функцій роблять одноопераційні і багатоопераційні натирачі підлоги.
За кількістю щіток: одно-, двох і трьохщіточні.
Машини і прилади для підтримки мікроклімату в приміщенні.
Кондиціонери, вентилятори, електрорадіатори, теплонакопичувачі, іонізатори повітря, витяжки, зволожувачі повітря, електрокаміни.
У залежності від функціонального призначення електроприлади для підтримки мікроклімату поділяються на наступні групи: прилади для обігріву приміщень; вентилятори; прилади для витяжки повітря; прилади, що перетворюють і якісно змінюють повітря.
Прилади для обігріву приміщень: електрокаміни, електричні радіатори, електроконвектори, теплонакоплювачі й інфрачервоні обігрівачі.
Існують електрорадіатори плоского типу і секційного типу. Сучасні моделі – переважно секційного типу й оснащуються додатковими пристроями (індикатор включення, таймер, вентилятор і термостат).