Сторінка
2
· поширення відбувалося серед розмаїтості роз'єднаних груп користувачів, із невеликим пан європейським перехресним ефектом;
· не було гарного зв'язку між групами користувачів, переслідуваними MIDAS-МЕРЕЖЕЮ і групами користувачів, переслідуваних підтриманими проектами;
· деякі проекти були розвинені на ринкових сегментах з обмеженим еволюційним потенціалом (наприклад розвиток оф-лайнового вмісту).
Однак ми можемо сказати, що програма мала сприятливий вплив на своїх учасників:
· поінформованість традиційних видавничих фірм і картинних бібліотек (Mondadori, Bridgeman, RMN 4, і т.д.), що брали участь у ІНФО2000 була значно піднята.
· вплив на технічні навики й організацію учасників був істотний (наприклад, Verdi і Artweb);
· були зафіксовані рекорди продажів фірм Crusader і Codex;
· з'явилися деякі ключові гравці з потенційним ростом (Giunti в Італії).
Необхідно відзначити, що програма була здійснена в контексті швидких і радикальних змін у всіх ринкових секторах: новий запит, нова технологія, нові послуги, підтримка знову прибувших. Такий контекст вимагав сильної спроможності адаптації, тільки частково досягнутої програмою.
Розглянемо лінії дії програми.
Лінія дії 1: “Стимулювання попиту і підйому розуміння”
Ціль стимулювання попиту була досягнута через стратегію, зосереджену на підйомі розуміння потенційних груп користувачів. Була організована мережа консультативних центрів (Midas-мережа) для підтримки і координації дій по цій лінії.
Мережа, що складалася з 112 організацій від 17 країн (пізніше розширена, щоб охопити
Швейцарію), ввела значне число дій, а саме 2543 дії протягом періоду з часу, охопленого програмою. Деякі вузли були особливо активні: у 4 країнах відбулося більш 300 подій програми. Більше ніж 40,000 учасників були зайняті в діяї, що були початі вузлами (семінари, симпозіуми, конференції, і т.д.).
Складно співвіднести число подій із розвитком розуміння і розвитком промисловісті у кожній специфічній країні. Однак, варто відзначити, що за винятком Франції найбільш активними були країни, що показують відносно високий рівень поінформованості або устаткування (Велика Британія, Фінляндія, Німеччина).
Вибір децентралізованої структури, заснованої на компаніях, уже глибоко затягнутих у подібні дії, закінчився сильною схильністю до адаптації до національного або регіонального контексту. Крім того, програма покористувалася попереднім досвідом обраних організацій.
Internet - сервер “Я — ЄВРОПА”, керований Європейською Комісією був запущений у 1994 році. Число відвідувачів в місяць і в день збільшувалося в 1998 і 1999. Між вереснем 1998 і вереснем 1999, збільшення було +42 % із середнім числом відвідувачів у день 6,372. У лютому 1999 був пік — 17,282 відвідувачів у день. Це демонструє великий успіх серверу. У 1999 більше чим 2,000,000 сторінок переглядалаося щомісяця.
Також створювалися місцеві інформаційні сайти, на яких розміщалися документи програми, перекладені на місцеві мови. Наприклад, інформаційний вузол Бордо (Франція): 1,236 сеансів користувачів у 1997, 1,867 сеансів (+51 %) у 1998 і 3,221 сеансів в 1999 (+42 %).
Europrix, ініціатива Австрійського вузла, підтриманого мережею, мала позитивний вплив на розподіл винагороди серед програм, що перемагають. Всі кандидати були просунуті, і це був ясний стимул конкурувати. Хоча є багато подібних прикладів у Європі, тільки декілька мають сильну пан-європейську орієнтацію і реальну незалежність, і це головним чином пояснює позитивний вплив Europrix.
Європейська Комісія поширила інформацію щодо проектів і занять, що фінансуються відповідно до програми через присутність на важливих виставках і конференціях: Frankfurter Buchmesse (Німеччина), MILIA (Франції), Online (Лондон, Велика Британія) і IDT (Париж, Франція), показуючи видимість дії Європейського Економічного Співтовариства в обраних областях.
Лінія дії 2: “Експлуатація суспільного інформаційного сектора Європи”
Лінія дії 3: “Запуск Європейського потенціалу мультимедіа”
Ця лінія дії використала 50 % загального бюджету програми ІНФО2000 і була присвячена:
· катализації вмісту мультимедіа високої якості — це найбільш важлива дія (45 % бюджету);
· торгівлі правами інтелектуальної власності на мультимедіа.
Катализація вмісту мультимедіа високої якості (лінія дії 3.1)
З відкликань на пропозиції, що були видані в червні 1996 року, і націлені на проекти, які б стимулювали розвиток мультимедійной промисловості в чотирьох ключових секторах:
· маркетинг Європейської культурної спадщини;
· послуги компаніям SME;
· географічна інформація;
· наукова, технічна і медична інформація.
Було вибрано 80 проектів для стадії визначення, із котрої 29 були обрані для стадії виконання. Більшість проектів (45 %) належало культурному сектору спадщини. Для майже половини підтриманих фірм, участь у Програмі мало позитивний вплив на зайнятість.
Деякі проекти мали комерційний успіх (203,000 ліцензій Сrusader було продано, з котрих 60 % були продані на іноземних ринках, що включає 7 територій, а Леонард da Vinci Codex був проданий більше чим 80,000 разів).
Інші проекти мали сильний вплив на потенційний комерційний розвиток підтриманих фірм (Bridgeman Art Library для проекту Artweb, і проекту Verdi, зосередженого на торгівлі правами власності на мультимедіа).
Лінія дії 3.1 мала гарний як короткостроковий вплив на ринок (комерційний розвиток проектів, майбутні проекти, що будуть розвинені без європейської підтримки), так і довгостроковий вплив (розвиток нових ринкових долей, створення нового постачання, ринкові зусилля, щоб зустріти (й виконати) новий запит клієнта).
Це особливо стосується культурного сектора спадщини, де достатня маса проектів була підтримана.
Торгівля правами інтелектуальної власності на мультимедіа (лінія дії 3.2)
Із 26 пропозицій на запит опублікований 16 грудня 1997, було обрано 10 експериментальних проектів для підтримки,
Запит був успішний в плані підйома перехресно — секторної участі, що включило публікацію, музику, зображення і сектори виробництва мультимедіа. Ця підлінія дії мала багатовимірний позитивний вплив через достатню масу проектів, що утягують правильне з'єднання організацій, особливо організацій з гарними пан-європейськими спроможностями.
Лінія дії 4: “Дії підтримки”
Ця лінія дії була присвячена: