Сторінка
8

Фінансове посередництво на валютному ринку Forex

На «бичачому» тренді рекомендується будувати лінію АВ від максимальної ціни до мінімальної (згори-вниз), а на «ведмежому» – від мінімальної до максимальної ціни (знизу-догори). При цьому перші дуги зазвичай показують рівні підтримки, а другі – рівні опору.

Рис. 27. Приклад дуг Фібоначчі

Рис. 27. Приклад дуг Фібоначчі

Рівні корекції Фібоначчі (Retracement levels Fibonacci) будуються аналогічно. У цьому випадку між двома ключовими точками на графіку ціни також проводиться лінія АВ на рівнях якої відкладаються десять горизонтальних ліній. Рівнями корекції Фібоначчі є 0%, 23.6%, 38.2%, 50%, 61.8%, 100%, 138.2%, 161.8%, 261.8% та 423.6%. На «бичачому» тренді рекомендується будувати лінію АВ від максимальної ціни до мінімальної (згори-вниз), а на «ведмежому» – від мінімальної до максимальної ціни (знизу-догори).

Рис. 28. Приклад рівнів корекції Фібоначчі

Рис. 28. Приклад рівнів корекції Фібоначчі

Періоди Фібоначчі представляють собою цілий ряд вертикальних ліній, що відповідають числовому ряду Фібоначчі. Ці лінії символізують ключові моменти в динаміці курсу. Це може бути або розворот тренду, або його прискорення, або просто тимчасовий сильний рух.

При побудові періодів Фібоначчі використовується правило числового ряду Фібоначчі, де дистанція між вказаними вертикальними лініями є сумою попередніх двох дистанцій (аналогічно до чисел Фібоначчі, де 5+8=13,8+13=21 і т.д.).

При аналізі періодів Фібоначчі звичайно перші три лінії ігноруються. Для того, щоб побудувати період Фібоначчі, необхідно відмітити на графіці один з ключових на вашу думку моментів. Подальша побудова періодів Фібоначчі відбудеться автоматично для тих, у кого в розпорядженні є програма, що дозволяє будувати періоди Фібоначчі. У кого такої програми немає, побудова періодів Фібоначчі ускладнена.

Рис. 29. Приклад часових періодів Фібоначчі

Рис. 29. Приклад часових періодів Фібоначчі

В цілому можна відмітити, що періоди Фібоначчі добре сигналізують про можливість ключового моменту починаючи з третього періоду, іноді з другого періоду.

4. Аналіз і побудова ліній Ганна. Вільям Д. Ганн (W.D. Gann, 1878-1955) був легендарним трейдером на ринках акцій і товарів. Він одним з перших для аналізу став використовувати принципи математики і геометрії, що сприяло успіхам його практичної діяльності.

Взаємозв’язок між часом і ціною слугує основою в роботі Ганна. Найважливішою в побудові ліній Ганна є 45-градусна лінія (співвідношення між ціною та часом 1 до 1). Будь-який перетин графіком ціни цієї лінії сигналізує про сильну зміну тренду. Повний комплекс ліній Ганна включає в себе 9 ліній, чисельні значення яких наведені в таблиці 7.

Співвідношення часу й ціни 1 до 8 означає, що за одну одиницю часу ціна змінюється на вісім одиниць. Перевищення даного співвідношення відповідає дуже сильному тренду, коли швидкість зміни ціни відносно часу набагато перевищує звичайний рух подій. Найважливішими лініями є середні п’ять – від 71,25 до 18,75 включно.

Таблиця 7.

Співвідношення Час х Ціна та відповідні їм лінії Ганна

Час х Ціна

Лінія, в градусах

1 х 8

82,5

1 х 4

75

1 х 3

71,25

1 х 2

63,75

1 х 1

45

2 х 1

26,25

3 х 1

18,75

4 х 1

15

8 х 1

7,5

Рис. 30. Приклад побудови ліній Ганна

Рис. 30. Приклад побудови ліній Ганна

На рисунку видно, що курс в цілому знаходиться всередині ліній Ганна, постійно впродовж дії одного тренду наближаючись до 45-градусної лінії.

Найскладніше при побудові ліній Ганна – визначити ключовий момент. Як правило, якщо курс виходить за межі ліній Ганна, то було припущено помилки у виборі точки відліку. Хоча можливі й короткострокові сильні коливання ціни, які можуть на короткий час вибити курс зі звичайної колії змін.

http://almamater.com.ua/uploads/smartsection/content/12032007/120307im/image007.jpg

У фінансовому аналізі технічними аналітиками часто застосовуються графіки коливання курсів валют і цінних паперів. Одна з найбільш розповсюджених фігур, які можна побачити на цих графіках, являє собою типове формування розподілу. Воно складається з фінального (h), що розділяє два менших, не обов’язково ідентичних, максимуми (s). Прийняте у колі фінансистів найменування цієї конструкції співпадає з назвою певної торгової марки. Увага, питання для розумників: а від чого покликаний позбавити продукт, що випускається під даною маркою, якщо вірити його рекламі?

Відповідь: від лупи.

Коментар: фігура має назву «Head&Shoulders» (голова-плечі), бо візуально нагадує верхню частину силуету людини. До речі, лінія, що з’єднує основи двох плечей, називається «шийною лінією» (neckline – N).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Фінанси»: