Сторінка
2
а) точність зважування;
б) стійкість;
в) чутливість;
г) постійність показань. Торгово-експлуатаційні та санітарно-гігієнічні вимоги:
а) міцність, тривалість;
б) максимальна швидкість зважування;
в) наочність показань;
г) відповідність призначення вагівниць до роду зважуючих товарів;
д) нейтральність матеріалів, із яких виготовлені вагівниці; є) зручність догляду за ними.
Вагівниці настільні циферблатні
Вагівниця настільна циферблатна РН-10Ц13 (рис. 3.1) випускається з найбільшими границями зважування 2, 3, 10 кг. Вона широко застосовується в торгівлі, так як при зважуванні товару в границях шкали не потрібно гир, вона швидко приходить до стану рівноваги, а двосторонній циферблат дозволяє продавцю та покупцю бачити результат зважування.
Вагівниця складається із вантажоприймального пристрою з двома площадками - малої гарної і великої вантажної. Основною частиною є рівноплечий важіль, який складається із двох однакових дугоподібних стрічок. В центрі головного важеля є дві опорні призми, за допомогою яких він опирається на подушки, вмонтовані в корпус вагівниці. На кінцях важеля розміщені чотири вантажоприймальні призми, на які опираються з одної сторони гарний важіль, а з другої - вантажний важіль.
Гирний та вантажний важелі притримуються від перекидання паралельними тягами, які шарнірно кріпляться до корпусу вагівниці.
Вантажний важіль за допомогою тяги з'єднаний з квадрантом. Квадрант - нерівноплечий,
який за допомогою опорної призми та подушки вільно обертається в межах прямого кута. На квадранті прикріплені противага, регулятор тари та дві паралельні стрілки. Регулятор тяги - це гайка, яка пересувається на гвинтовому стержні, служить для точного встановлення стрілки на нуль під час випуску вагівниць із виробництва або ремонту. Під гирною площадкою розміщена тарировочна камера, яка служить для встановлення стрілок на нульову поділку.
Під вантажною площадкою є заспокоювач (масляне гальмо), який складається із циліндра, прикріпленого знизу до основи вагівниці двома болтами, поршня з двома отворами, штока, пружини, ковпачка, кришки та зарифленої гайки. Шток поршня шарнірно кріпиться до вантажоприймального ричага. Дія заспокоювача регулюється обертанням рифленої гайки штока при знятій вантажній площадці.
В циліндр заливається трансформаторне масло до рівня кільцевого виступу. При правильному регулюванні заспокоювача стрілки здійснюють під час зважування три-чотири коливання в одну і другу сторону. Для горизонтального встановлення вагівниця має рівень, який представляє собою герметично закриту ампулу, в якій є спирт із бульбашкою повітря, гвинтові ніжки з контргайками. Вагівниця встановлена горизонтально, якщо бульбашка повітря знаходиться всередині контрольного кільця, накресленого на склі рівня.
Під час перевезення й перенесення вагівниць важільний механізм замикають стопорним гвинтом.
На циферблаті нанесена шкала з поділками, а також вказується мінімальна та максимальна границі зважування, ціна поділки, тип вагівниці, назва заводу-виготовлювача, товарний знак, номер стандарту, заводський номер та рік випуску.
Шкали циферблатних вагівниць мають різні границі зважування. Вагівниця РН-2Ц13 має шкалу з поділками від 0 до 200 г, ціну поділок 2 г, вагівниця РН-10Ц13 - шкалу з поділками від 0 до 1000 г, ціну поділки -5 г.
Механізм вагівниць закритий металевим кожухом із двосторонніми скляними вікнами.
В отвір гвинта, який скріплює вертикальні стінки кожуха, закріплюється пломба з клеймом державної перевірки, яка закривається ковпачком.
ВЦЛ-10М - циферблатні лоткові вагівниці, які призначені для зважування овочів та фруктів.
Вагівниця складається (рис. 3.2) із вантажоприймального лотка, циферблатного квадрантного показника, який має шкали та стрілки із сторони продавця і покупця, й важільного механізму. Важільний механізм за допомогою тяги з'єднаний з квадрантом. Вагівниця має масляний заспокоювач для утихомирення коливання стрілок, аретир для відкривання та закривання вагівниць під час зважування, рівень та гвинтові ніжки для встановлення в горизонтальному положенні, пристрій для плавної тарокомпенсаціі, терморегулюючі важелі для тарирування ненавантажених вагівниць.
Границі зважування від 0,5 кг до 10 кг, ціна найменшої поділки шкали -0,01 кг.
Правила експлуатації
При підготовці до роботи вагівницю встановлюють за рівнем. Відкривають аретир і, регулюючи тару, встановлюють стрілку циферблатного показника на нульову відмітку шкали. За допомогою перекидувача зважений товар усувають із лотка або знімають разом з ним. Не можна залишати товар на вагівниці довгий час, а також зважувати при незакріплених тарорсгулюючих важелях.
1 2
Інші реферати на тему «Підприємництво»:
Формування програми розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств
Реалізація бізнес-плану як прцес його удосконалення та подолання опору нововведенням
Виробниче підприємництво – найважливіший вид підприємницької діяльності
Нерухоме майно як об'єкт оцінки
Просування бізнес-плану на ринок інтелектуальної власності як умова його ефективної реалізації