Сторінка
4
Зворотна сторона медалі
Wal-Mart – найулюбленіші компанія й у той же час компанія яку найбільше ненавидять в США. Зараз в американських судах розглядається близько 40 позовів, поданих проти магазинів цієї мережі. А в Інтернеті є сайт, на якому наведена безліч доказів того, що Сем Уолтон – втілення сатани на землі: наприклад, якщо скласти числа в даті його народження, вийдуть диявольські три шістки.
Одна із причин такої ненависті в тім, що громадськість багатьох штатів думає: такі великі мережі, як Wal-Mart, витягають гроші з міст, змушують їхні виробничі підприємства працювати на грабіжницьких умовах. Судові скандали показали ще одне джерело скорочення витрат мережі. Виявилося, що Wal-Mart недооцінює працю своїх «партнерів» і не надає їм достатніх соціальних гарантій. Був момент, коли середня річна зарплата працівника торговельної мережі становила $13 тис., тоді як офіційна риса бідності в США проходила на рівні $14 тис. Співробітники, яким не вистачало грошей на медичну страховку, одержували допомогу за рахунок держави. Іншими словами, успіх компанії оплачувався з кишень платників податків. І все це відбувалося незважаючи на правила, сформульовані Семом Уолтоном: «Ділити прибуток з партнерами, адже всі співробітники – це саме партнери», «Вчіться слухати й викликати на відверту бесіду всіх співробітників компанії».
Довелося Wal-Mart шукати слова виправдання: всі нинішні проблеми – наслідок уповільнення економічного росту в США, текучість кадрів у компанії насправді скоротилася з 70% до 45%, а її власники ініціювали проведення програми допомоги інвалідам, студентам та іммігрантам.
Однак місце самого сімейства Уолтонів у діловій еліті економічні труднощів Америки тільки покращилось. У міру того як втрачали свої мільярди комп'ютерні генії Білл Гейтс і Пол Аллен, всі п'ятеро нинішніх спадкоємців Сема Уолтона багатіли. По рейтингу журналу Forbs всі вони входять у десятку найбільш заможних людей світу, маючи сукупний капітал майже $100 млрд. Сьогодні це найбагатша родина у світі.
WAL-MART СЬОГОДНІ:
· Найбільша торговельна мережа світу (у три рази більша другої по розмірі мережі супермаркетів - французької «Карефур»).
· Володіє 79% всіх торгових центрів у США.
· В усім світі в компанії Wal-Mart працює близько 1,3 млн. чоловік.
· За підсумками 2004 року обсяг продажів Wal-Mart склав $597,7 млрд.
Висновок:
Отже, передусім необхідно розуміти самого себе. До якого типу підприємця-власника ви б хотіли належати чи належите вже? Запропонована типологія не є вичерпною, а межі між типами нечіткі.
Секрет успіху (якщо такий взагалі можна визначити) кожного з представлених типів полягає в тому, що кожен з них, зрозумівши власні пріоритети, знаходив партнерів з іншими - такими, які могли б доповнювати, створювати синергію.
У майбутньому виграють ті, хто зуміє побудувати мости між власними ціннісними світами та світоглядами партнерів - не лише з інвесторами, але й також з потужним ресурсом інноваторів - отже, зі світом малого та середнього бізнесу.
Список використаної літератури:
- Wynnyckyj, Mychailo. Institutions and Entrepreneurs: Cultural Transformation in Post-Soviet Ukraine's 'De Novo' Market Sphere. Ph.D. dissertation, Faculty of Social & Political Sciences, University of Cambridge (U.K.), 2003.
- Михайло Винницький «Підприємцю, пізнай себе сам!». Журнал "Києво-Могилянська Бізнес Студія" №9.
- Official site Ford Motors Company.
- Журнал «Свой бизнес»
- Sam Walton «Made in America. My story».