Сторінка
2
Перший автомобіль
Перший автомобіль, що пішов у продаж, був представлений як “найдосконаліша машина на ринку” і “такий простий, що навіть 15-річний хлопчик може ним керувати”. Першим покупцем став Др. Е. Пфеніг з Чикаго, який придбав автомобіль через місяць після утворення компанії, на втіху акціонерам, серйозно занепокоєним станом банківського балансу, що скоротився вже до 223 доларів.
У наступні п’ять років молодий Генрі Форд, спочатку як головний інженер, пізніше як президент, керував загальною програмою розвитку та виробництва, що перемістилась з орендованого приміщення на Мак Авеню в Детройті до значно більшої будівлі на вулицях Пікет та Бобьєн. Всього 1700 автомобілів - перші Моделі А - вийшли з колишнього заводу фургонів протягом 15 місяців його роботи.
З 1903 до 1908 рр. Генрі Форд та його інженери з реактивною швидкістю пройшли 19 літер алфавіту - від Моделі А до Моделі S. Деякі з цих автомобілів були експериментальними моделями і не були представлені широкій публіці.
Деякі моделі мали два циліндри, деякі чотири, одна - шість; в деяких була ланцюгова передача, в деяких - карданна, двигун знаходився під сидінням водія. Мабуть, найвдалішою з них була Модель N - невелике, легке, чотирициліндрове авто, що коштувало 500 доларів. Шестициліндровий лімузин за 2500 доларів, Модель К, продавався погано.
Початок правління Генрі Форда ІІ
Едсель Форд помер в 1943 році, саме тоді, коли його програма досягла максимальної ефективності. Засмучений, старший Генрі Форд повернувся на пост президента до кінця Другої Світової війни, коли він вдруге пішов у відставку. Його старший онук, Генрі Форд ІІ, став президентом 24 вересня 1945 року. Він займав посаду голови правління директорів з 13 липня 1960 року до 13 березня 1980 року, та залишався головою Фінансового Комітету до самої смерті у 1987 році.
Вже, коли зійшов з конвеєру перший післявоєнний автомобіль, Генрі Форд ІІ планував реорганізацію та децентралізацію компанії. Втрачаючи декілька мільйонів за годину, Ford Motor Company перебувала в критичному стані. Маючи майже ті ж проблемами, як його дід на початку роботи, молодий Генрі Форд ІІ мав побудувати автомобільну компанію заново.
Після остаточної передачі компанії під керівництво онука містер Форд провів решту своїх днів зі своєю дружиною Кларою в їхньому маєтку “Фер Лейн” в Дірборні, де помер 7 квітня 1947 року у віці 83 років.
Невдовзі після його смерті, два молодших онука, Бенсон та Вільям Клей, зайняли більш високі посади в компанії.
В 1948 році всі великі автомобільні компанії представили на розсуд публіки свої останні розробки. Після трьох років існування модифікованих моделей ’42 року, процвітаюча післявоєнна Америка була готова до революції дизайну в автомобільній промисловості.
8 червня 1948 року нова модель Ford 1949 року була з тріумфом представлена в Waldorf Astoria в Нью-Йорку. Ford ’49 мав плавні лінії дизайну, був обладнаний передньою незалежною підвіскою, і новими задніми кватирками, що відкривались. Нововведенням було об’єднання кузову та крил, яке стало стандартом майбутнього автомобільного дизайну. Завдяки Ford ’49 Ford Motor Company повернула собі друге місце на конкурентній арені виробників автомобілів. У 1949 році Ford продав близько 807,000 автомобілів, що принесло прибуток у 177 мільйонів доларів, у порівнянні з 94 мільйонами у попередньому році. Це стало рекордом об’єму продажу автомобілів з 1929 році.
Сем Уолтон
Безсумнівний король роздрібної торгівлі кінця XX століття. Усього за кілька десятиліть він перетворив маленький магазин у центрі провінційного містечка в Wal-Mart - найбільшу у світі мережу роздрібної торгівлі. Натхнення, сміливість, оптимізм і важка праця Сема Уолтона дозволила йому "осідлати" мрію і стати лідером світового бізнесу. Це не просто історія успіху. Це своєрідні правила по веденню торговельного бізнесу, затверджені справжнім професіоналом своєї справи. Надзвичайно скромний, але завжди впевнений у своїх силах і можливостях.
Провінційний мільярдер
Найбільша торговельна мережа світу Wal-Mart зародилася в глухій американській глибинці. Її творець Сем Уолтон віддавав перевагу відкриттю магазинів на окраїнах міст. І не прогадав. Міста розрослися, нерухомість подорожчала. А покупці, притягнуті низькими цінами, стали приїжджати в Wal-Mart звідусіль.
П'ять доларів і десять центів
Свою кар'єру в торгівлі Сем Уолтон почав у крамниці батька, небагатого фермера, де в дитинстві підробляв після школи. Під час Другої світової війни він служив в армійській розвідці, а повернувшись із фронту, заклав першу цеглу в підставу свого бізнесу. Було це в 1945 році в містечку Ньюпорт (штат Арканзас), де проживало всього 4000 чоловік. Сем Уолтон позичив у тестя $20 тис. і орендував по франчайзингу універсальний магазин мережі «Батлер Бразерс».
У своєму першому магазині Уолтон увів систему самообслуговування й до мінімуму звів витрати. Це дозволило знизити торговельну націнку. Обороти нічим не примітної до цього моменту торговельної точки почали рости, і вона перетворилася в найприбутковіший магазин міста. Згодом рекламне гасло «Завжди низькі ціни» стало основою ділової філософії, який Сем Уолтон дотримувався все життя.
Однак бізнес у Ньюпорте закінчився погано: хазяїн магазину відмовився продовжувати франчайзинговий договір. Довелося кинути обжите місце й починати все спочатку. В 1950 році молодий підприємець відкрив у місті Бентонвілл другий франчайзинговий магазин, який назвав Walton’s Five-and-Dime, що в дослівному перекладі означало: «В Уолтона за п'ять доларів і десять центів». Тобто: «В Уолтона можна отоваритися по дешевці».
Через багато років у своїй книзі «Виготовлено в США: як я створив Wal-Mart» Cем Уолтон сформулював десять принципів, яких всі життя дотримувався в бізнесі. І перше із цих правил говорило: «Будьте вірні своїй справі й не сумнівайтеся в успіху».
Проти течії
Поступово Сем Уолтон втягнув у торговельний бізнес всю свою численну родину: брата Бада, тестя, шурина, а згодом і дітей.
Інші реферати на тему «Підприємництво»:
Ліцензування на автортранспорті
Малий бізнес в Україні – теоретичні аспекти, перспективи, аналіз розвитку
Нерухоме майно як об'єкт оцінки
Формування системи управління ресурсозбереженням на підприємстві
Установчі документи підприємства. Вивчення ринку та аналіз потреб покупців.Суть кадрової політики в організації. Завдання кадрової політики.Задача(2): Забезпечення АТП запасними частинами