Сторінка
2
Слухання та показ варто повторювати за бажанням малят, і згодом дівчата хлопчики залюбки використовуватимуть сюжет та музичні образи казки в іграх – драматизаціях або ж підготують і покажуть своїм молодшим друзям справжнісіньку виставу.
На основі практики я дійшла висновку, що розвиток мовлення у дітей тісно пов’язаний з розвитком їхніх рухів, в сонові яких важливе місце посідає сформованість дрібної моторики рук. Так, помічено, що малюки, які швидко повторюють за вихователем його рухи пальцями, добре й розмовляють.
І навпаки, якщо діти не розмовляють або розмовляють погано, то й пальці у них напружені, згинаються і розгинаються тільки всі разом або ж мляві й не виконують окремих рухів.
До мовних, чи математичних занять ретельно готуємось заздалегідь обмірковуємо необхідні рухи, заучуємо текст і виразно розповідаємо його.
Наприклад: забавлянка “Білка”
Їде білка своїм возом,
Каже: “Я підвезти можу
Лисичку-сестричку,
Горобчика, синичку,
Ведмедя товстоп’ятого,
Ще й зайчика вухатого.
Вихователі нашого садочка практикують на заняттях і в повсякденній роботі так званий пальчиковий театр, 5-10 хв. протягом дня досить щоб стимулювати мовну активність дитини.
“Драматизуючи казку, ми в ній бачимо, не тільки фантастичну вигадку, а найкращий художній твір в згоді з настроєм, з головними вимогами дитячої думки, величній своєю красою й простотою.
Кожна найпростіша книжка, яка викликає в душі поетичний настрій, доводить до гарного почуття, яка хвилює глибоко душу, - така книжка без краю має більше доброго виливу на дитину аніж цілі купи книжок, що дають багато розумові, та мало серцю”.
Софія Русова.
1 2
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Вокально-артикуляційна техніка в галузі естрадного співу
Формування культури дозвілля студентів вищих навчальних закладів в умовах роботи студентського клубу
Розробка схем простих демонстраційних експериментів для шкільного курсу оптики
Актуальні питання навчання грамоти
Емоційна експресивність у невербальній поведінці вчителя