Сторінка
2
У господарстві застосовують концентратний тип годівлі свиней комбікормами (зерновими сумішами) в сухому вигляді. Їхня питома вага в середньому становить близько 90% (з них 1/3 — комбікорми), грубі (сінне борошно) та інші корми (зелені) — по 2% кожного виду та соковиті — понад 6%. У 2006 році структура раціонів значно поліпшилася, підвищилася питома вага концентрованих кормів, у т. ч. і комбікормів — до 95,6%, відповідно, значно зменшилась питома вага використання грубих, соковитих та інших кормів.
Для годівлі свиней у власному комбікормовому цеху виготовляють комбікорми за шістьма рецептами для різних статево-вікових груп: свиноматкам лактуючим (підсисним), кнурам-плідникам та супоросним свиноматкам II половини — “Лакта” і “Прегма”; свиноматкам холостим та ремонтному молодняку — чистий комбікорм без добавок; підсисним поросятам живою масою до 8 кг — “Предстартер”; поросятам живою масою від 8 до 25 кг — “Старт-юніор”; свиням на дорощуванні живою масою 25–65 кг — “Гровер” та свиням на відгодівлі живою масою 65–110 кг — “Фініш”. Білково-вітамінні добавки та готовий комбікорм для підсисних поросят “Предстартер” господарство закуповує. Якість виготовлених комбікормів періодично перевіряє Красноградська ветлабораторія. Для збагачення раціонів свиней на відгодівлі енергією додатково до комбікорму в 2007 році почали додавати консервоване подрібнене зерно кукурудзи — до 10% за поживністю.
Виробництво свинини організовано на одній свинофермі, що в с. М.Комишувата. Опороси основних та контрольних свиноматок відбуваються в свинарниках-маточниках на 238 станкомісць.
Поросят у господарстві вирощують за такою технологією. Від свиноматок їх відлучають у 30-денному віці середньою живою масою 7–8 кг, однак цих поросяток залишають у своїх станках ще на три тижні. Потім малечу групують по 40 голів у кожному станку. Кнурців каструють у двотижневому віці. Підгодівлю поросят починають з 7-денного віку, даючи їм комбікорм “Предстартер”, а годівлю — з 14–15-денного віку, поступово збільшуючи кількість цього корму.
У ПАОП “Зоря” вирощують одну породу свиней — велику білу за чистопородного розведення. Поновлюють генофонд кнурів-плідників (через два роки) придбаними на племзаводі ТОВ “Агро-Овен” Дніпропетровської області.
Для ремонту маточного стада щорічно відбирають свинок у співвідношенні 1:2 (свиноматки і ремсвинки). Свинок відбирають здебільшого в чотиримісячному віці, при цьому вони мають бути міцної конституції, мати не менше 12–14 розвинутих сосків та живу масу не менше 32–34 кг. Парують ремонтних свинок у дев’яти-десятимісячному віці, коли їхня жива маса сягає 110–115 кілограмів.
Годують свиней у приміщеннях з годівниць. Комбікорм або зерносуміші завозять трактором. Гній із свинарників видаляють з допомогою транспортерів ТСН-3Б. Напувають тварин із автоматичних соскових поїлок.
Навантаження на одного оператора з обслуговування підсисних свиноматок з поросятами — 30 голів, відповідно, поросят на дорощуванні — 320–350 та на відгодівлі свиней — 280–300 голів.
1 2