Сторінка
2

Мікрофлора грунту й ефективність сільгоспвиробництва

- штами азотфіксаторів добирають під кожний вид сільськогосподарської культури;

- штами бульбочкових бактерій добирають залежно від виду культури, причому процес інокуляції є обов’язковим після будь-якого попередника;

- штами фосформобілізуючих мікроорганізмів взято з колекції Київського інституту мікробіології та вірусології, оскільки вони визнані найактивнішими, морозо- і посухостійкими.

Для вегетуючої наземної маси важливим прийомом є дворазова оборобка вегетуючих рослин фунгіцидами. Проте, співвідносячи ціни на хімічні фунгіциди і ціни за майбутній урожай, багато господарств не проводять цих обробок, посилаючись на термін “поріг шкодочинності” (% допустимих уражених рослин).

Штами біофунгіцидів добирають індивідуально для кожної культури, виходячи з специфіки хвороби. Найактивнішими і найстійкішими до дії хімічних пестицидів і несприятливих погодних умов є автотрофні мікроорганізми роду Trichoderma, Trichosporon i Actinomices.

Слід підкреслити, що, по-перше, ціни на біофунгіциди ТОВ “СГП “Нива” істотно нижчі, ніж на хімічні аналоги, при тому, що біофунгіциди не поступаються їм за результативністю. По-друге, при виробництві зерна, яке має закладатися на зберігання, наявність заражених рослин — неприпустима.

Обробка рослин по вегетації препаратами — біофунгіцидами серії “Нива 2” можлива разом із внесенням гербіцидів, позакореневим підживленням або під час боротьби з шкідниками на різних фазах розвитку рослин.

Застосування біопрепаратів, порівняно з хімічними, має такі переваги:

- біопрепарати дають змогу зняти стрес, що його наносять пестициди;

- вони мають, крім фунгіцидної, високу бактерицидну активність;

- захищають рослини від хвороб;

- стимулюють розвиток кореневої системи та листкового апарату;

- за швидкого розвитку хвороб рекомендовано додавати до суміші 20–50% норми хімічного фунгіциду, зменшуючи при цьому дозу біофунгіциду на 50%;

- біологічні фунгіциди екологічні, безпечні для людини, тварин, птахів і комах.

Загальна стратегія біобезпеки сільськогосподарських культур передбачає зменшення пресу агрохімікатів зі збільшенням частки біологічного захисту. У виграші від цього будуть не лише виробники і користувачі екологічної продукції, але й суспільство у цілому.

Запровадження біотехнологій — реальний вклад у вирішення глобальних еколого-соціальних проблем, таких як забезпечення біобезпеки, збереження біорізноманітності землі, прискорене відновлення і поліпшення здоров’я людства.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Організація виробництва»: