Сторінка
2

Кліткові батареї для утримання курей-несучек

Комплекти обладнання для утримання курей-несучок у багатоярусних батареях етажеркового типу ОКН-3 та ОКН-4 (завод” Ніжинсільмаш”)

Кліткова батарея — 4-ярусна етажеркового типу. Каркас батареї рамний, з кроком між стійками 600 мм. Передня стійка типу “ліфт” зварно-збірної конструкції з приводом транспортерів яєць і мобільного кормороздавача.

Задня стійка збірної конструкції з приводом, валами стрічкового транспортера видалення посліду та натяжного пристрою мобільного кормороздавача.

Клітка сітчастого типу з оцинкованого металу, передні дверцята розсувні з горизонтальними прутками. Підлога клітки сітчаста, з розміром отворів 25 х 50 мм, з оформленим жолобом під стрічку яйцезбору.

Роздавач кормів: мобільний, бункерного типу, на всі яруси батареї з доза-торами видачі корму і рухається по напрямних, розміщених у верхній части-ні каркасу батареї.

Напування: ніпельне з краплевловлювачами та системою підготовки води. Ніпелі бічної і вертикальної дії.

Збір яєць: стрічкові транспортери з кожного ярусу батареї і ліфтова система, яка містить безпосередньо ліфт і поперечний транспортер, що транспортує яйця до столу яйцезбору.

Прибирання посліду: стрічкові транспортери, які встановлені на кожному ярусі. Стрічки поліпропіленові, завтовшки 1 мм.

Електрообладнання: шафи керування яйцезбором, завантаженням і роздаванням корму, видаленням посліду.

Обслуговуване поголів’я — від 22050 у приміщенні розміром 12х72 м до 57624 штук курей-несучок у приміщеннях розміром 18х96 м.

Із 2002 року розпочато серійне виробництво комплекту обладнання для утримання курей-несучок у багатоярусних кліткових батареях ВАТ “П’ятигорськсільмаш” (Росія) КП-12ЛМ. Видача корму проводиться під час руху бункерного роздавача. При цьому здійснюється безступеневе регулювання норми видачі корму за допомогою дозатора, що вільно плаває по годівниці. Прибирання посліду, напування та збирання яєць проводиться аналогічно до обладнання ОКН.

Стійки каркаса, що виготовлені із сталі завтовшки 2 мм, розміщуються через 1200 мм. Відповідно, гніздо має розміри 600 х 455 х 470 мм.

У комплекті обладнання може встановлюватись автоматика нового покоління технології контролю та управління батареями на основі апаратно-програмованих контролерів. Можливість розподіляти управління та одержувати інформацію з високою швидкістю від контролерів по мережі роблять автоматику новаторською технологією у формуванні інформаційної бази.

На заміну комплекту БКН-3 ВАТ “П’ятигорськсільмаш” виготовляє комплект каскадного кліткового обладнання БКН-3ЛЦ, який має мобільний кормороздавач, ніпельне напування та стрічкову систему послідоприбирання з верхнього та середнього ярусів. Збирання яєць на загальний стіл-нагромаджувач здійснюється за допомогою вертикального елеватора, аналогічного до КП-12Л. Параметри клітки: довжина — 480–504 мм, ширина — 480, висота — 410 мм. Поголів’я птиці за посадки в одну клітку 6 голів (щільність посадки в клітці — 22,9 голів/м2). Встановлена потужність електроприводів — 25,4 кВт.

Для утримання батьківського стада курей яєчного напряму використовують комплекти обладнання КБР-2 та К-П-9. У комплект із двоярусними етажеркового типу клітковими батареями входять: бункер запасу сухих кормів, транспортер подачі корму в кліткові батареї, обладнання для прибирання посліду та електрообладнання. У батареях КБР-2 щільність посадки батьківського стада яєчних курей становить 7,6–6,5 голів/м2 підлоги пташника. Кількість кліток у ярусі для приміщення завдовжки 96 м становить 31 шт. У кожній клітці — 30 курей і 3 півні. Місткість однієї батареї — 2046 голів.

Конструкторами розроблений досконаліший комплект обладнання К-П-9, який забезпечує посадку не менше 11 голів/м2 підлоги пташника. Характеристика обладнання: кліткова батарея має такі габарити (з кормороздавачем): довжина — до 88 м, ширина — 1700–1900 мм, висота — не більше 2400 мм; для зменшення пошкоджуваності яєць після знесення та викочування їх на яйцезбиральний транспортер підніжні решітки покриті полімерним матеріалом; дверцята кліток решітчасті, розсувні; конструкція системи роздавання кормів передбачає очищення корму від домішок діаметром понад 12 мм; продуктивність транспортерів завантаження кормів у бункери кормороздавачів — не менше 2000 кг/год; бункери кормороздавачів вміщують не менше 200 кг комбікорму, мають пристрої, які запобігають його зависанню; кормороздавачі обладнані дозувальними робочими органами, які забезпечують можливість плавної зміни (за кожним ярусом окремо) кількості корму, що видається на погонний метр кормового фронту, — від 0,4 до 0,8 кг.

Для приміщень завширшки 12 м застосовують комплекти обладнання БКМ-3/4, БКМ-3/4 Б — з встановленням чотирьох ліній батарей і комплекти БКМ-3/6 і БКМ-3/6 Б. Уздовж кожного ряду встановлені жолобкові годівниці. Кожна клітка має решітчасту підлогу з розміром вічка 24х24 мм (БКМ-3) і 16х24 мм (БКМ-3Б). Для посадки та вибірки птиці в кожній клітці передбачені дверцята. Для напування птиці в кожній клітці встановлюють по дві мікрочашкові напувалки. Місткість кожної клітки — 18 голів, кожної батареї в приміщенні 18х96 м — 9074 голови, комплекту — 54,4 тис. голів.

Комплект обладнання 2Б-3 застосовується за безпересадного способу утримання м’ясних курей (бройлерів) від 1 до 56-денного віку і ремонтного молодняку курей яєчних порід від 1 до 119 днів у закритих приміщеннях з регульованим мікрокліматом і забезпечує механізацію і часткову автоматизацію роздавання корму, напування птиці, прибирання посліду, вентиляцію і обігрівання приміщення, управління мікрокліматом і освітленням. Місткість комплекту у приміщеннях розміром 18х94 м становить 63660 голів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Організація виробництва»: