Сторінка
1

Писанки. Різновиди писанок, їх символіка. Оздоблення писанок бісером, декоративним розписом та поєднання цих технік

Мета:

навчальна

- узагальнити знання дітей про писанки як твори декоративно-прикладного мистецтва;

- розширити і поглибити знання учнів про народну символіку, історію писанкарства;

- навчити застосувати отримані знання та навики з бісероплетіння та розпису, змішаної

техніки на практиці при виготовленні пасхальних яєць.

розвиваюча

- формувати навички виготовлення писанок з бісеру;

- розвивати навички декоративної роботи і вираження ставлення через оздоблення предмета (поверхні яйця);

- формувати навички розписувати писанки;

- розвивати почуття композиції у визначеній формі (форми яйця), колірного рішення образу;  

- розвивати учнівську творчість.

виховна

- виховувати повагу до традицій і звичаїв народу;

- формувати інтерес та повагу до історичного минулого людства, його легенд і вірувань

(про яйце);

- прищеплювати любов до народного мистецтва (писанкарства);

- виховувати естетичний та художній смак.

Практична робота

- виготовлення пасхальних яєць з ланцюжків бісеру.

- оздоблення пасхальних яєць декоративним розписом.

Наочні посібники:

вироби з бісеру, пасхальні яйця, оздоблені ланцюжками з бісеру.

дощечки,тарілки з пап'є-маше, оздоблені петриківським розписом, дерев'яні писанки.

Обладнання та матеріали:

бісер різних кольорів, тонка міцна нитка, тонка голка, нитковтягувач, клей, ножиці, яйце, картки для гри “Доміно”.

підготовлені яйця, фарби, зразки намальованих писанок, репродукції картин для завдання на визначення кольорів, спеціальні пензлики.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

- підготовка учнів та робочих місць до уроку;

- перевірка наявності учнів.

II. Актуалізація знань та чуттєвого досвіду учнів.

Вчитель обслуговуючої праці Вчитель образотворчого мистецтва

- Cьогодні ми закінчуємо наш проект, який розпочався ще в січні місяці.

· На першому етапі ми з вами вивчали техніку виготовлення ланцюжків із бісеру, ознайомлю-валися із кольорами , їх значеннями та співвід-ношенням, вчилися малювати елементи – символи.

· Третій етап – це створення своєї власної роботи. Оздоблення пасхального яйця техніками бісероплетіння та декоративного розпису.

Тому сьогодні у нас незвичайний урок, урок інтегрований з поєднанням двох предметів: обслуговуючої праці та образотворчого мистецтва.

- Україна здавна славилася вишивкою з ії стародавньою символікою, своєрідними витворами з бісеру, петриківським розписом

та писанкарством.

III. Повідомлення теми уроку.

- І ось сьогодні на уроці хотілося б пробудити у вас ці здібності і продемонструвати як можна за допомогою знань, які ви отримали на уроках малювання та праці, виготовити пасхальне яйце.  

· На другому етапі ми вивчали традиції, звичаї українського народу, ви знаходили легенди, вірування про писанку, збирали інформацію для власної творчої роботи. Ця робота була самостійною, пошуковою. І сьогодні на уроці ми з вами дізнаємось багато цікавої інформа-ції, яку ви готували для свого реферату.

· Кожна людина в душі художник, але не кожна

вміє застосувати свої художні здібності в житті.

Два світи є у людини.

Один – це той, що створив нас,

А другий – котрий ми до віку

Творити будем повсякчас.

Ці слова можна віднести до кожної людини, яка любить декоративно – прикладне мистецтво, може створити своїми руками гарні речі.  

IV. Повідомлення завдань уроку.

учні повинні знати: - значення елементів народної символіки, як знаки-обереги;

- символику кольорів та співвідношення кольорів при виготовленні пасхального яйца;

- історію бісеру, декоративного розпису та писанкарства.

учні повинні вміти:

- виготовляти пасхальні яйца з ланцюжків - оздоблювати пасхальні яйца декоративним розписом;

бісеру;

- вміти об'єднувати дві техніки при виготовленні пасхального яйца;

- вміти пояснювати значення символів, зображених на пасхальних яйцах.

V. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.

- Які види ДПМ ви знаєте?

- Яку тему ми розглядали останньою на уроці обслуговуючої праці ?

(бісероплетіння)

- Давайте згадаємо історію виникнення бісеру.  

- Давайте узагальнемо ці знання, які ми отримали на попередніх уроках. За кожну правильну відповідь ви будете отримувати фішки у формі писанки.

- Що таке декоративно-прикладне мистецтво?

- З якими видами ДПМ ми з вами знайомилися на уроці образотворчого мистецтва?

(з витинанкою, петриківським розписом,

декоративним розписом)  

 

- А що вам відомо про декоративний розпис?

Для чого він був необхідний?

(прикрашали предмети побуту)  

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Образотворче мистецтво»: