Сторінка
2

Мистецтво Італії 17-18 ст.

“Голова старого” Джованні Баттіста Тьєполо

Венеція цього століття дала світові чудових майстрів ведути — міського архітектурного пейзажу (Антоніо Каналетго, Франческо Гварді "Венеціанський дворик"), наприк­лад, жанрового живопису, який відтворював концерти, уроки танців, маскаради (П'єтро Лонгі).

Батьківщину класичного мистецтва Італію представляють такі різні за стилем живописці, як Гвідо Каньячі, Алессандро Маньяско, Франческо Лондоніо. Уяву про дивовижний талант віртуозного генуезь кого живописця Маньяско, більша частина життя котрого пройшла в окупованому іспанцями Мілані, дають дві його картини, протилежні за настроєм зображеної в них природи: тривожної, таємниче містичної (“Біля джерела”), умиротвореної і лагідної (“Гірський пейзаж”). Сільську ідилію створює на полотні “Скотний двір” (1762 р.) Лондоніо, який теж жив і працював у Мілані. У колірній гамі твору переважають золотаво-коричневі тони. Насичені великою життєвою енергією, вони стають носієм емоційного настрою картини.

Фламандський живопис репрезентовано полотнами Франса Снейдерса, блиску чого майстра натюрмортів і анімалістичних картин (“Натюрморт”, “Пташиний концерт”).

Франческо Лондоніо (1723-1783). Італія
Скотний двір. 1762 р. Полотно, олія Франческо Лондоніо (1723-1783). Італія Скотний двір. 1762 р. Полотно, олія

Використана література:

1. Енциклопедія мистецтва. – М., 1998.

2. Історія мистецтва. – М., 2000.

3. Українська та зарубіжна культура. Посібник. – К., 1998.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Образотворче мистецтво»: