Сторінка
2
Королівський палац, собор Святого Віта, Музей чеської писемності, будинку готичного і барочного стилю, театри, музеї, дискотеки - у Празі просто незліченна кількість історичних і культурних пам'ятників і місць дозвілля. Більшість чеських магазинів не працює по суботах і неділям. Виключення складають багатоповерхові універмаги, де можна придбати усі - від штопора до ділового костюма. Тільки навряд чи варто відправлятися в Прагу з винятковою метою придбати собі що-небудь з одягу - ціни на одяг тут не нижче київських, а асортимент значно менший. З їжею в Чехії все по-іншому. Навіть з декількома доларами в кишені в чеських ресторанах ви будете почувати себе королем. З числа недорогих рекомендуємо ресторани "У Швейка", "У Чорного Коника", "У Флека", де за 90-200 чеських крон (3-6$) можна замовити гарний обід із закусками, гарячим і спиртним. У число національних чеських блюд входять хлібні і картопляні кнедлики, свинина, шинка. Кмин тут додають в усе, у тому числі й у хліб. Дуже низькі ціни на продукти й у чеських супермаркетах. Варто щиро порадіти за шанувальників гарного пива, що добралися до Чехії. Пиво продається тут на кожнім кроці. "Пивною меккою" називають чеське місто Пльзень. У ньому створений один із кращих сортів чеського пива - "Праздрой". У Пльзене знаходиться найбільша у світі пивна -"На спілці" - у своєму роді музеї пива, розташованому у стародавньому будинку готичного стилю, де вам неодмінно дадуть покуштувати відмінного пива, звареного в справжній, вручну просмоленій бочці. Узагалі, у Чехії 8 гігантських броварень, близько 80 дрібних, котрі виготовляють понад 70 сортів пива. Чехія сьогодні - рекордсмен по споживанню пива на душу населення - 160 літрів, німці відстають, а ми, українці, п'ємо пива в 10 разів менше чехів.
У морозні дні особливо гарний інший популярний у Чехії напій - грог. У високих келихах змішують ром, гарячу воду, цукор і лимон. Напій приносить тепло і насолоду, а ціна його не б'є по кишені (0,5-1 дол.). Для шанувальників більш міцних напоїв - національні чеські "Сливовиця", "Бехеровка", "Абсент". Ну, а для дітей - прославлені празькі тістечка і торти. Головне - зуміти вибрати з величезної розмаїтості красивих і смачних виробів, приготовлених умілими кондитерами. Суфле, безе, кольорове желе, фрукти, шоколад, горішки - просто очі розбігаються! Проходячи повз вітрини чеських магазинів, не можна залишити без уваги дивні вироби зі скла. Це різнобарвний посуд, вази вигадливих форм, фігурки, квіти, знаки зодіаку. Вироби зі скла туристи люблять купувати як сувеніри. Не меншим попитом користаються і вироби з гранатом: золоті і позолочені хрестики, сердечка, кільця, браслети.
Важко було б представити Чехію без її всесвітньо відомих курортів Карлові Вари, Маріанські Лазні, Франтишкові Лазні, Подеб ради.
Найбільший з них, розташований у 120 км від Праги в західній частині Чехії, - це Карлові Вари. У будь-який час року цей курорт надає туристам безмежні можливості для лікування і відпочинку. Тут, мабуть, не вистачає тільки моря - все інше, що може залучити туристів, зосереджено в достатку на порівняно невеликій площі.
По переказах, гарячі джерела в цьому місці знайшов імператор Карл V під час полювання на оленя. Тепер це курорт, розташований у самім серці Європи, де лікує все: кожний ковток повітря, кожна крапля з цілющого джерела. Загальне число зареєстрованих джерел у Карлових Варах - 132, у лікувальних цілях використовується 12, що б'ють з-під землі з температурою 42-72°С. Ці джерела - не порівняні ні з чим по ефективності природні ліки - виліковують хвороби травного тракту, коліти, виразку шлунка, жовчекам’яну хворобу, діабет, пыдагру, ожиріння й інші. Основу лікувальної методики складає вживання мінеральної води і дієтичне харчування, грязьові преси, масажі, у лікувальних цілях використовується також карловарська термальна сіль. Але Карлові Вари - не просто місто лікувальних джерел. Це місто, багате культурною спадщиною.
Його старі вулички пам'ятають Петра Великого, Ґете, Шиллера, Моцарта, Тургенєва й інших знаменитостей. Центром міста вважається набережна ріки Теплі біля головної колонади. Шум маленьких водоспадів на ріці створює своєрідний звуковий фон міста. Замкова, Садова, Мірошницька, Дерев'яна, Джерельна колонади не просто служать для оформлення міста, але і є своєрідними укриттями від дощу для здійснюючих процедури курортників.
Красу і затишок міста створюють доглянуті парки і квітучі сади, витончена архітектура, комфортабельні готелі, привабливі кафе, ресторани, магазини. Влітку в місті проводяться фестивалі. І, звичайно, цілий рік нічні клуби, бари і дискотеки. А аматорам спорту - гольф-клуби, басейни з мінеральною водою, теніс і багато чого іншого. Мовного бар'єру в Чехії практично немає: персонал більшості готелів, ресторанів і барів говорить російською мовою. У крайньому випадку - дві-три фрази на англійській - і вас зрозуміють напевно. У чому секрет популярності Чехії серед туристів? Відповідей можна дати багато: чудові архітектурні споруди, багате культурне життя, традиційні чеські сувеніри, унікальні лікувальні курорти, відмінна національна кухня і, звичайно, відмінне пиво.
Використана література
1. Мандруючи Європою / За ред. Семчука І.М. – К., 2001.
2. Путівник по Чехії. – К., 2002.
3. Українська та зарубіжна культура. – К., 2000.
1 2
Інші реферати на тему «Народознавство»:
Колодій (Масниця) - за народним календарем починається за тиждень до Великого посту. Як святкували і що їли з нагоди свята
Євреї. Євреї в Україні
Бісерні прикраси Карпат і Прикарпаття
Народна символіка криниці з журавлем
Благовіщення - за народним календарем 7 квітня. Як відзначали та що їли цього дня