Сторінка
2
Показник терміну окупності інвестицій визначають також із урахуванням зміни вартості інвестованих коштів у часі. В останньому випадку прибуток, отриманий від інвестицій, дисконтують, а показник називають "дисконтованим терміном окупності інвестицій". Інвестиційний проект є економічно вигідним, якщо строк окупності інвестицій значно менший від строку служби активної частини основних виробничих фондів, а також менший від фактично досягнутого строку окупності капіталовкладень у даній галузі.
Норма прибутку (НП) порівнює доходність проекту і вкладений капітал. Хоч існує кілька способів визначення поняття "доход" і "вкладений капітал", однак найчастіше поняття "доход" розуміється як чисті грошові надходження до сплати процентів і податків, враховуючи амортизацію, а "вкладений капітал" - як початкові інвестиції. Норма прибутку може визначатися за один рік або в середньому за період окупності капітальних вкладень:
ГП НП= —— х 100%,
ОІ
де ГП - чистий грошовий потік; ОІ- обсяг початкових інвестицій.
Висновок
Отже, норма прибутку порівнює доходність проекту і вкладений капітал.
Період окупності розраховується як очікувана кількість років, необхідних для покриття (компенсування) початкових інвестицій чистими грошовими потоками проекту.
Позичковий відсоток — це ціна, що сплачується за використання грошей. Найчастіше він розглядається не в абсолютному значенні (як кількість грошей), а у відносному — як відсоток від суми позичених грошей.
Внутрішня норма окупності (або внутрішня норма рентабельності, доходності) визначається як дисконтна ставка, що зрівнює поточну вартість майбутніх грошових потоків від інвестицій та теперішню вартість грошових витрат проекту.
Використана література:
1. Кириленко В.І. Мікроекономіка. Київ: Таксон, 1998, с.334.
2. Максимова В.Ф. Микроэкономика. Москва: Сомитэк, 1996, с.328.
3. Наливайко А.П., Євдокимова Н.М., Задорожна Н.В. Мікроекономіка.Київ: КНЕУ,1999, с.208.
4. Нуреев Р.М. Курс микроэкономики. Москва: НОРМА – ИНФРА*М, 1998, с.572.
5. Овчинников Г.П. Микроэкономика. Макроэкономика. Санкт-Петербург: Михайлов В.А., 1997, с.750.
6. Огибин Ю.А. Микро-, макроэкономика. С-Пб.: Литера плюс, 1997, с.512.
7. Рябикина А.А., Быкова Т.В. Основы микроэкономики. С-Пб., Лань, 1997, с.304.
8. Семюельсон,Пол А., Нордгауз,Вільям Д. Мікроекономіка. Київ: Основи, 1998, с.676.
1 2