Сторінка
1
ПЛАН.
1.Ефективність виробництва .2
1.1Аналіз ефективності……………………………………….3
1.2.Чиники зростання ефективності виробництва 4
2.Ефективність за Парето .9
3.Граничний аналіз та його використання в мікроекономічному аналізі .11 3.1.Граничні величини та математичний метод. 12 4.Капітал як фактор виробництва 13 4.1.Види капіталів .15 4.2.Ринок капіталів 15 5.Позичковий процент 16 5.1.Функції позичкового проценту .19 6.Дисконтована вартість .20
7.Список використаної літератури .21
1. Ефективність виробництва.
Ефективність виробництва являє собою комплексне відбиття кінцевих результатів використання засобів виробництва і робочої сили за певний проміжок часу (у зарубіжних країнах з розвиненою ринковою економікою для окреслення результативності господарювання використовують інший термін – продуктивність системи виробництва і обслуговування, під якою розуміють ефективне використання ресурсів (праці, капіталу, землі, матеріалів, енергії, інформації) при виробництві різноманітних товарів та послуг. Отже, ефективність виробництва і продуктивність системи – це по суті терміни-синоніми, які характеризують одні й ті ж результативні процеси. При цьому слід усвідомлювати, що загальна продуктивність системи є поняттям набагато ширшим, ніж продуктивність праці і прибутковість виробництва.
Процес формування результатів і ефективності виробництва (продуктивності системи) показано на рис. 1.
Результат виробництва як найважливіший компонент для виз-начення його ефективності не слід тлумачити однозначно. Йдеться про корисний кінцевий результат. Можна розрізняти: 1) кінцевий результат процесу виробництва; 2) кінцевий народногосподарський результат ро-боти підприємства (об’єднання підприємства).
Перший відбиває матеріалізований результат процесу виробництва, вимірюваний обсягом продукції у натуральній і вартісній формах, дру-гий включає не лише кількість виготовлюваної продукції, але й охоплює її споживну вартість. Кінцевим результатом процесу виробництва, ви-робничо-господарської діяльності підприємства за той чи інший про-міжок часу є чиста продукція, тобто новостворена вартість, а фінансовим результатом комерційної діяльності – прибуток.
Ресурси Персонал Засоби Предмети
(робоча сила) праці праці
Взаємодія Результати
і витрати ВИРОБНИЦТВО (ефект)
Ефективність виробництваї