Сторінка
7

Держава – якою вона має бути?

Крім того держава повинна бути соціальною , тобто людина, її життя і здоров’я , честь і гідність , недоторканість і безпека повинні визнаватися найвищою соціальною ціністю . Оскільки влада належить народові і повинна захищати його інтереси . Держава повинна відповідати за свою діяльність та забезпечувати права та свободи людини .

Оскільки моя держава була б демократичною , то вона була б і ресблікою . Влада в цій країні буде здійснюватись виборним колегіальним органом , який обирається народом . А уряд і президент в ній буде обиратися уже парламентом . Таким чином це буде парламентсько – президентська республіка .

В Україні на сьогоднішній день такий вид республіки ввести неможна , бо для цього потрібна мала кількість партій , дві - три .

Держава також повинна бути унітарною , тобто не мати в своєму складі будь-яких суверенних об’єктів . Як я вже писала, Михайло Грушевський казав , що будь - який народ має право на самостійність та незалежність .

Крім того якщо держава на своїй території має якийсь суверенний об’єкт , то це в більшості випадків призведе до війни , бо він буде намагатися визволитися . Тому, на мою думку , держава повинна бути лише унітарною.

Висновки :

наша держава Україна знаходиться на державотворчому

етапі розвитку. Як відомо статус незалежної вона здобула 24 серпня 1991 р. після розпаду СРСР . Таким чином Україна є незалежною суверенною республікою .

На сьогоднішній день у ній панує ліберальний режим , як і в більшості країн , що утворилися після розпаду СРСР . Це є перехідний політичний режим від політичного режиму , що панував у СРСР до демократичного режиму .

Вона є унітарною, хоча під її владою знаходиться АР Крим (це не є суверенний суб’єкт , він не має політичну правосуб’єктивність , тобто це не є державою ).

Оскільки в нашій державі людина її життя і здоров’я , честь і гідність визнаються найвищою ціністю , то вона є соціальною.

Тобто вона відповідає за свою діяльність та забезпечує права та свободи людини .

Україна є змішаною республікою . Оскільки влада більш зосереджена у руках президента , то вона є президентсько – парламентською республікою . Як я вже писала , я б хотіла щоб це була парламентсько – президентська республіка . Але , на жаль, сьогодні це зробити неможливо , оскільки в нашій країні існує більше ста політичних партій . А для найбільш ефективної діяльності парламентсько – президентської республіки їх має бути близько двох - трьох .

Як я вже писала я вважаю , що конституційна реформа повина здійснюватися поетапно . Отже , на мою думку , першим етапом політичної реформи повина бути консолідація , об’єднання політичних партій для введення парламентсько-президентської республіки .

Список використаної літератури :

Алексеев С.С. Общая теория права 1981-1982

К.К.Жоль Философия и социология права Киев Юринком Интер 2000 р.

Календарь “Круг чтения” – политиздат 1991 г.

Журнал “Право України”. № 8 , редак. А.Д.Святоцький- Київ 2003 – С.17-23 ( Демократичний вимір

конституційної реформи в Україні : обумовленість і необхідність. В.Селіванов )

Журнал “Право України”. № 8 , редак. А.Д.Святоцький- Київ 2003 – С.11-20 (Законодавство про вибори Президента України . М.Ставнійчук )

В.Шаповал Державний лад країн світу –К.:Український Центр Правничих Студій , 1999 р.

І.Маляр Основи правознавства Київ ; Ірпінь: «Перун» 1997р.

Хрестоматія з правознавства Київ Юринком Інтер 2002 р.

[1] І.Маляр Основи правознавства Київ; Ірпінь: ВТФ «Перун» 1997 р.

[2] І.Маляр Основи правознавства Київ; Ірпінь: ВТФ «Перун» 1997 р.

[3] К.К.Жоль Философия и социологія права Киев 2000

[4] І.Маляр Основи правознавства Київ; Ірпінь: ВТФ «Перун» 1997 р.

[5] І.Маляр Основи правознавства Київ ; Ірпінь: ВТФ «Перун» 1997 р.

[6] Журнал «Право України» В.Селіванов Демократичний вимір конституційної реформи в Україні

[7] Журнал «Право України» М.Ставнійчук Вдосконалення законодавства про вибори Президента України

[8] Календарь «Круг чтения» - политиздат 1991 г.

[9] Хрестоматія з правознавства Київ Юринком Інтер 2002

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Історія, теорія держави і права»: