Сторінка
3
Загалом, удосконалення мережі маршрутів ОПР в інтересах національних та іноземних експлуатантів, надійність та безпечність польотів, забезпечення високого рівня якості аеронавігаційних послуг, висока вартість аеронавігаційного обслуговування створюють позитивне середовище для діяльності підприємства та взаємодії зі споживачами послуг.
Постійна потреба експлуатантів в більш гнучких розкладах маршрутів та в створенні нових більш економічних маршрутах, потреба більш високого рівня безпеки та надійності польотів, зацікавленість споживача в більш високому рівні якості послуг, зацікавленість споживача в більш низькій вартості аеронавігаційного обслуговування та нестабільне фінансове положення споживачів створюють загрозу для підприємства.
В роботі з постачальниками позитивний характер впливу мають сталі довготривалі партнерські стосунки з відомими світовими виробники аеронавігаційного обладнання та матеріалів для виробничого процесу, конкуренція між постачальниками та їх взаємозамінність, комплексні поставки сировини, матеріалів, інструментів, техніки та обладнання, крім того постійно здійснюється пошук нових постачальників більш якісного та дешевшого обладнання. При цьому має місце нестабільність поставок продукції та цін на неї, недостатній рівень обслуговування з боку постачальників, що може чинити певний негативний вплив на роботу підприємства, спричиняючи збої в роботі. Крім того, більшість постачальників – нерезиденти, що затрудняє поставки обладнання та збільшує оподаткування підприємства податком на додану вартість при ввозі запчастин, комплектуючих та основних засобів.
ДП ОПР „Украерорух” є монополією з надання аеронавігаційних послуг на українському ринку аеронавігаційних послуг [6, 7]. Тому під конкурентами розуміються підприємства з АНО сусідніх та суміжних з Україною держав.
Привабливість повітряного простору з точки зору географічного розташування, вдосконалення мережі маршрутів ОПР, привабливість ціни для країн-споживачів Європейського регіону та оптимізація структури повітряного простору, розробка пропозицій щодо виконання Європейської програми Єдиного європейського неба робить повітряний простір над Україною досить привабливим. З іншого боку кількість конкурентів за кордоном постійно збільшується, прокладаються нові повітряні траси поза межами України та вдосконалюється структура повітряного простору в зарубіжних країнах.
Співробітництво з партнерами-учасниками повітряного руху здійснює переважно позитивний вплив на роботу підприємства, який виражається в орієнтації на передовий міжнародний досвід, впровадженні найсучасніших технічних засобів, відповідності системи підготовки кадрів європейському рівню, участь фахівців ДП «Украерорух» у роботі підприємств-партнерів.
Загалом зовнішнє середовище прямого впливу має досить сприятливий характер. Найбільшою мірою позитивний вплив на підприємство здійснюють споживачі, постачальники та партнери, з боку яких немає ніяких істотних загроз. Те ж саме можна сказати й про політичні, соціальні і технологічні фактори зовнішнього середовища. Саме даними можливостями підприємство повинне скористатися для подолання своїх слабких сторін.
Список літератури
1. Коба В.Г. та ін. Економіка транспорту. Навч.посіб. –Київ: КДАВТ, КМУЦА. – 1999. -254с.
2. Кулаев Ю.Ф. Экономическая оценка технических решений и ивестиционніх проектов на воздушном транспорте.-К.: КМУГА, 2001.- 27с.
3. Закон України "Про систему оподаткування" введений в дію Постановою Верховної Ради № 1252-ХІІ від 21.06.91 із змінами і доповненнями.
4. Вернер Неллі. Літати нижче. Контракти, діловий тижневик, № 42(753) 16.10.2006
5. Кулаев Ю.Ф. Экономика гражданской авиации Украины. – К.: Феникс, 2004. – 667с.
6. Закон України «Про природні монополії» від 20 квітня 2000 р. N 1682-III зі змінами та доповненнями.
7. Перелік суб'єктів природних монополій, затверджений Антимонопольним комітетом України.
Інші реферати на тему «Економічні теми»:
Методи державного регулювання промислового розвитку регіону
Менеджмент персоналу в органах ДПС України
Особливості проведення операцій РЕПО на українському фінансовому ринку
Еволюція та сучасний стан гендерних відносин: економічний аспект
Вплив зовнішньої торгівлі на соціально-економічний розвиток України