Сторінка
2

Резервний капітал, його види і джерела фінансування

o суми дивідендів, що припадають у звітному періоді на одну акцію (Дпа) ;

    • темп росту виплат прибутку власникам капіталу у формі дивідендів, що планується (ПВт) ;
    • витрати по емісії акцій, що плануються (ВЕ) .

(2.6)

2) Вартість складових позичкового капіталу [2, стор.176].

  • Вартість банківського кредиту визначається на підставі ставки відсотку за кредит (Вкб)) , яка формує основні витрати по його обслуговуванню, яка зменшується на ставку податку на прибуток (Спп) з метою відображення реальних витрат підприємства.

(2.7)

Де: ВЗб - рівень витрат по залученню банківського кредиту до його суми, виражений десятинним дробом.

  • Вартість внутрішньої кредиторської заборгованості підприємства при визначенні середньозваженої вартості капіталу була врахована по нульовій ставці, через те, що представляє собою безоплатне фінансування підприємства за рахунок цього виду позичкового капіталу.

З метою визначення сучасного стану структура капіталу за показником середньозваженої вартості нами були розраховані значення показника середньозваженої вартості капіталу за кожний рік періоду, що досліджується.

Розрахунок був проведений за формулою:

(2.8)

Де: СВК - середньозважена вартість капіталу, % Ві - вартість окремих елементів капіталу, % ПВі - питома вага окремих елементів капіталу у загальній сумі, виражена десятинним дробом.

Аналіз динаміки показника середньозваженої вартості капіталу, на ВАТ "Донецьккокс" показав, його поступове підвищення, що при інших рівних умовах могло характеризувати зменшення ринкової вартості підприємства (що є негативним наслідком). Однак, враховуючи те, що підвищення середньозваженої вартості капіталу супроводжує підвищення загального обсягу капіталу підприємства, збільшення показника, що аналізується є нормальним.

Значну роль у формуванні показника середньозваженої вартості капіталу відіграла проведена підприємством дивідендна політика, згідно якої отриманий прибуток перерозподілявся на переоснащення виробництва, а не спрямовувався на виплату дивідендів, що сприяло зменшенню вартості капіталу. Вартість такого елементу, як власний капітал, що функціонує, дорівнювала 0%.

Список використаної літератури

1. Бойко В.В. Економіка підприємства України: Підручний посібник – Дніпропетровськ, 1997 – 312с.

2. Івахненко В.М. Курс економічного аналізу: Навчально - методичний посібник. – К.: Знання – Прес. 2000 – 208с.

3. Економика предприятия: Учебник / под ред.проф. Н.А. Сафронова. - М.: "Юристь", 2000. - 584с.

4. Ковальов В.В. Фінансовий аналіз: управління капіталом, вибір інвестицій, аналіз звітності. – М. „Фінанси і статистика”, 1999 р. – 430 с.

5. Негашев Е.В. Анализ финансов предприятия в условиях ринка: Учеб. пособие. - М.: Висш.шк.,1997. - 192с.:ил.

6. Савицька Г.В. Економічний аналіз. – Москва, „Новое знание”, 2003 – 640с.

7. Стоянова Е.С. Финансовый менеджмент. Российская практика. - М.: изд. "Перспектива", 1995.

8. Финансовый менеджмент: теория и практика: Учебник / Под редакцией Е.С. Стояновой. - 4-е изд., перераб и доп. - М.: Изд-во "Перспектива", 1999. - 656с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Економіка підприємства»: