Сторінка
4
ІV. Лісовий фонд.
8159 га. становить лісовий фонд в районі. Лісистість території становить 6,5%.
Крім того , що ліси відіграють значну роль у підтриманні природної рівності , рівноваги цілюще впливають на стан атмосферного повітря , являється головним резервом поставки деревини на господарські потреби . Ліси в районі поділяються на державні та колгоспні.
У віданні державних органів, які представляє Старокостянтинівський держлісгосп нараховується 4955 га. Площа покрита лісом – 4490 га, що становить 90,0 %.
В лісовому фонді в основному переважають насадження твердолистяних порід. Із найбільш розповсюджених є свіжа грабова дубрава – 71,7%, де переважають в основному насадження молодняка – 40,5%.
Середньовікові насадження 37,3%.Спілі насадження становлять – 8,2%, середній вік лісу – 51 рік. Насадження лісоутворюючих порід характеризуються 1-2 пласом бонітету . Середня повнота насаджень – 0,75, приріст деревини на 1 га за 2003 рік становить 36 м3.
В державних лісах згідно матеріалів лісовпорядкування проводяться рубки. Рубки головного користування щорічно повинні становити 70 га на 14,6 тис. м3. За 2003 рік рубки головного користування становлять 88 га на 14,7 тис. м3.З 1 га вирубаного лісу отримано 167 м3 , деревини що менше до відповідного періоду 2003 року на 16, 7 м3.
Щорічно держлісгоспом висаджуються в межах до 80 га лісів. Крім того щорічно висаджуються лісові культури – 20 га на порушених землях. Лісовий фонд сільськогосподарських підприємств становить 2676 га, що становить 48,9% до державного. Але слід відмітити , що ведення лісового господарства в колгоспних лісах потребує корінної зміни.
Головні рубки в господарствах не плануються, а проходять по потребі господарств, тому спостерігається чимало випадків самовільних рубок. Ліси засмічені сухими, буреломними деревами.
Рубки догляду та санітарні не проводяться.
Самовільні рубки здійснюють самі господарства, а також і індивідуальні особи, поскільки ліси не охороняються, немає зовсім охорони в КСП «Поділля», АТ «Лемківське», НВО «Еліта» с. Самчики та інші.
За минулий рік в колгоспних лісах висаджено 5,6 га лісу, крім того на землях меліофонду висаджено 9,5 га деревних насаджень.
Охорона висаджених дерев також недостатня.
V.Охорона тваринного світу.
В зв’язку з переходом мисливських угідь, що належать держлісгоспу відповідна доля державних мисливських угідь зросла на 21 тис. га, з них 20274 га відтворюючих ділянок . На угіддях виділено 0,7 га орної землі для вирощування кормів. Створено 90 підгодівель них майданчиків , 5 годівниць , 26 солонників , 2 водопої. На водоймах встановлено 7 штучних гнізд.
Станом на 1.01.2003 року наявність фауни становить :
Лось – 2шт. , козуля – 56 шт., кабан – 12 шт., заєць – 3800 шт., ондатра – 118 шт., лисиця – 113 шт., борсук – 52 шт., видра – 48 гол., куниця – 76 гол.
На 1.08.2003 року кількість пернатої птиці становила : гуси – 170 гол., качки – 10045 гол., перепілки – 120 гол., лебідь – 48 гол.
Таксація по мисливських угіддях держлісгоспу не проводилась.
Для відтворення диких звірів і збільшення їх кількості необхідно на 2 роки за заборонити полювання у мисливських угіддях. ( Дані згідно Екологічного звіту Старокостянтинівської держінспекціі екобезпеки за 2004 рік).
Еколого – медична проблема міста та району.
Протягом останнього 10 – річчя спостерігається зростання захворюваності населення міста та району на новоутворення та смертності від них. Це зумовлено негативним впливом значного забруднення навколишнього середовища.
Погіршення стану навколишнього середовища призвело до погіршення функції травлення, особливо печінки та підшлункової залози , ендокринної, кровотворної та інших систем, зниження адаптогенних можливостей дитячого організму.
Згідно статистичних даних міста та району продовжує знижуватись народжуваність і зростає смертність.
У 2004 році народилося 932 дітей, що на 70 дітей менше ніж в минулому році.
Померло 1218 чоловік, коефіцієнт народження на 1000 чоловік становить населення 12,1%, а смертності відповідно 15,6%.
Загальний коефіцієнт приросту населення складає мінус 1,95% на 1000 чоловік і є найнижчим за останні роки.
Стан навколишнього середовища негативно впливає на процес вагітності, в наслідок чого відмічається збільшення вродженої патології. Так на 100 тис. чоловік припадає 141 немовля із вродженими аномаліями. Поширюються хвороби органів кровообігу і на 100 тис. чоловік – хворих 2830 чоловік:
- хвороби серця-280 чоловік;
- органів дихання – 1876 чоловік.
Зросла абсолютна кількість інфекційних захворювань, з них на шлунково – кишечні хвороби – 581 чоловік в т.ч. дизентерії – 260 чоловік (згідно звіту статистичних даних захворюваності Центральної Районної Лікарні, за 2004 рік ).
Еколого – освітня та виховна діяльність в районі .
У наш час є підстави говорити про низький рівень екологічної грамотності та загальної екологічної культури не якоїсь окремої групи населення, а суспільства в цілому. Особливої уваги потребують діти і молодь, бо саме в молодому віці формуються основи ставлення людини до навколишнього середовища. Екологічне виховання підростаючого покоління спрямоване на поглиблення знань про взаємозв’язки в природі та усвідомлення людини як Ії частини, розуміння необхідності берегти навколишнє середовище, формування уміння і навичок позитивного впливу на природу, розуміння естетичної цінності природи, виховання негативного ставлення до дій, що завдають шкоди природному середовищу.
Інші реферати на тему «Екологія»:
Біоценоз – компонент екосистеми
Санітарні вимоги до одержання, транспортування і зберігання води очищеної та води для ін’єкцій в умовах аптеки
Шляхи вирішення проблеми охорони земельних ресурсів
Екологічна безпека гідросфери
Екологічні проблеми розвитку і розміщення продуктивних сил Карпатського економічного району