Сторінка
5

Валютна система: України, світу, Європи

Нині країни ЄС вступили у третій етап утворення ЄВС. Ста­ном на 1 січня 1999 р. було зафіксовано валютні курси націо­нальних валют. Фінансові безготівкові операції з цього періоду можуть здійснюватися як у євро, так і в національній валютіМатеріалізація євро відбудеться лише 1 січня 2002 року — цього дня єдина валюта з'явиться у готівковому грошовому обігу.[3,с.78]З 1 липня 2002 р. в обігу залишається єдина європейська ва­люта — євро. За стабільність єдиної грошово-кредитної політики ЄВС відповідає Європейська система центральних банків, до якої входять ЄЦБ І центральні банки країн-учасниць. Фактично гро­шово-кредитна політика країн — учасниць ЄВС утратила само­стійність відтоді, коли центральні банки цих країн взяли зобо­в'язання, використовуючи відповідні ринкові інструменти, забез­печити фіксовані двосторонні обмінні курси за станом на 31 груд­ня 1998 р., тобто національні валюти стали деномінаціями євро.

Основними перевагами введення єдиної валюти є:

— зменшення операційних витрат;

— розширення фінансових ринків;

— зростання їх ліквідності;

— зменшення валютних ризиків;

.— спрощення міжнародних фінансових операцій;

— зростання конкуренції.

Усі ці переваги сприятимуть подальшому розвиткові міжрегі­онального співробітництва, а спільна валюта євро має підстави отримати статус резервної та стати конкурентоспроможною щодо долара США.

Таким чином, найважливішими наслідками запровадження єв­ро найближчим часом стануть:

— розширення можливостей економічного співробітництва завдяки вирівнюванню умов торгівлі;

— зростання економічної конкуренції у результаті спрощення порівняння результатів виробництва продукції, уніфікації бухга­лтерської звітності та аналізу;

— запровадження єдиного масштабу цін;

— ліквідація курсових втрат і ризиків під час здійснення еко­номічних операцій;

— зменшення операційних витрат на конверсійні операції тощо. Ці позитивні наслідки стануть реальними за умови послідовного проведення Європейським центральним банком загальної монетар­ної політики, яка стає все важливішим елементом впливу на розви­ток економіки та підтримання фінансової стабільності Союзу.

Список використаної літератури:

1. Гроші. Фінанси. Кредит.:Навчально-методичний посібник. – 2-е видання, перероблене і доповнене. – К.: ЦУЛ, 2002. – 336с.

2. Гроші і кредит: Підручник. – 3-тє вид., перероб. І доп./ М.І.Савчук, А.М.Мороз, М.Ф.Пуховкіна та ін.; За заг.ред. М.І.Савлука. – К.: КНЕУ, 2002. – 598с.

3. Васильченко З.М. Міжнародні платіжні розрахунки в евро // Фінанси України. 1999. - №2, ст.78 - 81

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Гроші і кредит»: