Сторінка
3
Вживались заходи, спрямовані на дальший розвиток сільськогосподарського виробництва. В одинадцятій п'ятирічці поряд з задоволенням запитів населення на хлібобулочні вироби, крупи, яйця і цукор, поліпшувалось постачання молоком, м'ясом і плодоовочевою продукцією. Далі вся увага була направлена на те, щоб збільшити вживання населенням м'яса, рослинного масла, основних видів овочів і фруктів.
Завдяки постійній турботі держави поліпшувались соціально-економічні умови трудящих. Лише за роки десятої (1976-1980) п'ятирічки реальні доходи на душу населення збільшились в Україні на 15%. Заробітна плата робітників і службовців зросла на 75%. Роздрібний, товарооборот державної і кооперативної торгівлі зріс проти 1940 р. в 11 разів. Люди бачили перспективу і впевнено дивились у завтрашній день. Конституцією УРСР гарантувалось право на труд з його оплатою, на відпочинок, на безплатні освіту і медичне обслуговування, матеріальне забезпечення по старості, право на житло, на користування досягненнями культури і т. д.
Високого рівня розвитку досягли наука, культура і мистецтво, духовне зростання людей. Хіба не про авторитет української художньої літератури свідчать такі факти: твори українських письменників виходили 40 мовами народів СРСР; тільки в 1981 р. торговельні фірми 110 країн світу закупили більше 4 млн. примірників книг, виданих в Україні. Громадяни з 114 країн світу навчались у вузах республіки. Щороку театри України показували більше 46 тис. спектаклів, на яких побували мільйони глядачів. Багато досягнень науки і культури стали відомі й визнані в усьому світі. Зростав культурний обмін із зарубіжними країнами.
Україна, її продуктивні сили тисячами виробничих зв'язків були поєднані з усіма республіками країни, усі разом вони складали дійсно єдину живу економічну тканину союзної держави, єдиний народногосподарський комплекс СРСР.
Націонал-демократи перекреслюють усі ці досягнення у своїх кон'юнктурних політичних цілях, відкидаючи все те, що було зроблено радянськими поколіннями українського народу, бубонять про якесь «відродження» .
Україна за своїм економічним, технічним і науковим потенціалом мала найбільш сприятливі можливості для переходу до ринкових відносин без потрясінь. Однак цього не було зроблено.
Нинішньому поколінню українців, керівникам держави треба обміркувати все це і зробити правильні висновки з уроків історії, з цих фактів. Зокрема з такого, від якого відвернутись неможливо: чому Україна опинилась на 95 місці серед країн світу - в усіх відношеннях? І не незалежність є виною цього, а руйнування суспільно-політичного ладу, встановленого після перемоги Великого Жовтня, всього того, що було досягнуто у післяжовтневий період.
Інші реферати на тему «Географія економічна»:
Управління агропромисловим виробництвом за ринкових умов
Економічна структура світу
Картографічні дослідження радіоекологічної ситуації - атлас поліського району
Ефективність технологічних комплексів машин для виробництва продукції рослинництва
Ліси як могутній фактор забезпечення екологічної рівноваги агроландшафтів