Сторінка
2
Як і будь-які революційні перетворення, в гострій боротьбі проходила в Україні колективізація сільського господарства. У 1927 р. був взятий курс на дальший розвиток усіх форм кооперації, що відповідало потребам радянського суспільства, інтересам робітничого класу і трудового селянства. Передбачався поступовий перехід до колективної обробки землі. Однак у 1929 р. керівництво партії і держави на чолі Й. Сталіним відкидають цей курс, що приводить до виникнення труднощів, перегинів, помилок у колгоспному будівництві і в Україні. Автор повністю погоджується, з тією критикою цих помилок і зловживань, яка була на сторінках друкованих органів. Разом з тим слід сказати, що завдяки конкретній роботі зі зміцнення колгоспів, підвищення їх ефективності було створено потужну матеріально-технічну базу колгоспного ладу. Досить сказати, що в 1940 р. на озброєнні колгоспів, радгоспів, МТС було близько 100 тисяч тракторів, більше 33тїїсяч-комбайнів, майже 35 тисяч ватажних автомашин.
У ході здійснення культурної революції необхідно було ліквідувати неписьменність, яка складала в Україні високий відсоток, особливо у сільській місцевості. На кінець другої п'ятирічки неписьменність в Україні практично була ліквідована, у вузах навчалось більше 100 тисяч студентів, відкривались нові школи, клуби, бібліотеки, працювало більше 200 науково-дослідницьких установ.
Наприкінці сорокових років Українська РС° у складі Радянського Союзу за своїми економічним, технічним, науковим потенціалами вважалася однією з найбільш розвинутих країн Європи. У цей час 92% всієї промислової продукції України вироблялось на нових і реконструйованих підприємствах. Виробництво електроенергії збільшилось у 24 ризи, а випуск машин – у 42 рази у порівнянні з 19І7 раком. З виробництва металу і машин Україна перевершила такі розвинені держави як Франція і Італія, з виплавки чавуну - всі країни Європи, за винятком Німеччини.
Є над чим поміркувати, чи не так?
Міфи націонал-демократів про те, що Радянська Росія «грабувала» Україну, не витримують ніякої критики. Цих величезних успіхів Українська РСР досягла у складі Союзу РСР завдяки героїчній праці народу республіки, йдучи шляхом Жовтня й соціалізму.
ІІІ.
Сила єдності братських народів не раз виявлялась на крути* поворотах історії. З особливою переконливістю це показала Велика Вітчизняна війна.
З боку фашистської Німеччини та її союзників війна мала несправедливий, загарбницький характер, з боку Радянського Союзу вона була оборонною, антифашистською, найбільш справедливою зі всіх воєн, які знала історія. Ця війна була серйозним екзаменом на життєздатність соціалістичного ладу, на міцність багатонаціональної держави. На їх захист піднялись усі. Вперше у бій пішло й покоління, народжене Жовтнем і виховане радянським ладом.
Український народ пам'ятає страхіття цієї жахливої війни, жорстокий окупаційний фашистський режим. Доля України вирішувалась біля стін Москви, І на берегах Волги й Дніпра, на Курській дузі . Запеклі битви за ^визволення України почались восени 1943 р. на Луганщині. А 8 жовтня І944 р. був визволений останній населений пункт - село Лавочне Львівської області. 2.8 жовтня 1944 р. завершилось визволення Від гітлерівців Закарпаття, населення якого висловилось за возз’єднання з Радянською Україною. Цим актом, як і поверненням в лоно вітчизни Західної України в 1939 р. і Північної Буковини в 1940 р., український народ здійснив свою вікову мрію І про возз'єднання всіх своїх споконвічних земель у єдиній Українській державі. Саме таку територію успадкувала незалежна Україна, і цей Історичний факт слід пам'ятати всім нинішнім політикам різних орієнтацій, перш за все західного регіону.
Історичний досвід переконливо показав, що тільки спільними зусиллями народи колишнього Радянського Союзу змогли відстояти від гітлерівських загарбників свою свободу і незалежність, право на життя. Натхненником і організатором перемоги у Великій Вітчизняній війні була партія комуністів.
Величезна сила радянського патріотизму і дружби народів наочно виявилась в період відбудови зруйнованого народного господарства республіки. Рани війни були настільки тяжкі, що, здавалось, потрібні десятки літ, щоб їх вилікувати. Адже в руїнах лежало 714 міст, 28тисяч сіл, були знищені тисячі промислових підприємств, близько 40% жилих будівель. На допомогу Україні прийшла вся країна. Тільки в 1946-1948 рр. з Російської Федерації й інших братських республік надійшло більше 45 тис, верстатів і обладнання, десятки тисяч тонн металу і т. д. З 6.2 тис. крупних підприємств, побудованих, відбудованих і введених в дію в ці роки на території Європейської частини СРСР, 4,1 тис. були зведені у нашій республіці. Разом з відновленням економічного потенціалу України зростав добробут народних мас. Так, уже в грудні І947 р. була відмінена карткова система, проведена грошова реформа. У дальшому І РИЧІ проводилось зниження цін на товари масового вжитку. Здійснений був перехід робітників і службовців на робітничий тиждень з вихідним днем, що відповідало умовам мирного часу, і т.д.
IV.
Проблеми неухильного розвитку економіки України, підвищення життєвого рівня народу вирішувались у всіх післявоєнних п'ятирічках.
Уже в 1984 р. промисловість республіки випускала продукції в 16 разів більше порівняно з 1940 р. Промисловість Української РСР нараховувала більш як 150 галузей. Всебічний розвиток одержали створені за роки Радянської влади авіаційна, суднобудівна, автомобільна, тракторна, радіотехнічна, приладобудівна, космонавтики та ін. До речі, Українська РСР запустила у космос 400 супутників.
Інші реферати на тему «Географія економічна»:
Картографічні дослідження радіоекологічної ситуації - атлас поліського району
Визначення рівня захисних біологічних можливостей ґрунту від забруднення. Основні закони агроекології
Хвороби сільськогосподарських культур
Використання агровиробничого потенціалу земель та забезпечення сталого розвитку агро екосистем
Технологія виробництва продукції птахівництва