Сторінка
6
Непарний шовкопряд — Ocneria dispar L. Зимують яйця в кладках на штамбах і скелетних гілках дерев. Виплоджування гусені навесні починається в період розпускання бруньок, масово — перед цвітінням. На початку червня вони заляльковуються серед листків, під корою, що відстала, а через 2-3 тижні починається виліт метеликів. Після спарювання самки відкладають яйця, які залишаються на зимівлю.
Американський білий метелик — Hyphantria cunea Drury. Зимують діапазуючі лялечки в коконах у різних укриттях як на пошкоджених деревах, так і на парканах, будівлях, у ґрунті тощо. У травні, в період цвітіння, досить недружно вилітають метелики, які літають до червня. Самки відкладають яйця з нижнього боку листків. Метелики першого покоління літають у липні-серпні, а другого — розвиваються в серпні-вересні.
Заходи захисту. Не допускати загущення насаджень, проріджувати крони дерев, дотримуватися високої агротехніки у вирощуванні рослин. При чисельності фітофагів, що перевищує ЕПШ, застосовують один із наступних інсектицидів: інсегар, 25%-й з.п. (0,6 кг/га); димілін, 25%-й з.п. (0,5-1 кг/га); золон, 35%-й к.е. (2-4 л/га); БІ-58 новий, 40%-й к.е. (0,8-2 л/га); карате, 5%-й з.п. (0,4-0,8 л/га); омайт, 57%-й к.е. (2 л/га); толстар, 10%-й к.е. (0,4-0,6 л/га); антіо, 25%-й к.е. (1,2-4 л/га); децис, 2,5%-й к.е. (0.5-1 л/га); мітак, 20%-й к.е. (3 л/га) та інші речовини.
Література:
1. Наукове забезпечення сталого розвитку сільського господарства. Лісостеп. Київ – 2004 р. 2 томи.
2. Національний аграрний університет. books.nauu.kiev.ua