Сторінка
3

Види і облік утримань із заробітної плати, порядок виплати заробітної плати на ПП”Ранок”

Розрахунки з нарахування суми збору госпрозрахунковими підприємствами відо­бражаються по дебету рахунків обліку витрат на виробництво, адміністративних витрат, витрат на збут, використання прибутку, капітальних інвестицій, надзвичайних витрат, інших операційних витрат і по кредиту рахунка 65 "Розрахунки за страхуванням" субра­хунок 651 "За пенсійним забезпеченням".

Утримання збору з працюючих громадян відображається по кредиту рахунка 65 субрахунок 651 і дебету рахунка 66 "Розрахунки з оплати праці".

При перерахуванні коштів до Пенсійного фонду дебетується рахунок 65 субраху­нок 651 і кредитується відповідний рахунок грошових коштів у банках, які зосереджені на рахунку 31 "Рахунки в банках".

Витрати, здійснені за рахунок збору до Пенсійного фонду, відображаються по де­бету рахунка 65 субрахунок 651 у кореспонденції з рахунком 66 "Розрахунки з оплати праці”

Підприємство щокварталу складає в двох примірни­ках звіт про нарахування збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та ви­трачення коштів Пенсійного фонду.

Справляння збору до Фонду соціального страхування сплачується на підставі: Закону України "Про збір на обов'язкове соціальне страхування" від 26.06.97р. №402/97-ВР" (зі змінами і доповненнями, внесеними Законами України від 03.12.97р. №686/97-ВР від 30.12.97р. №800/97-ВР, від 15.01.98р. №25/ 98-ВР);

• Інструкції "Про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соці­ального страхування України" від 26.08.99р. №11;

• Порядку справляння збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, затверджений Наказом Міністерства праці та соціальної політики від 03.11.97р. №4.

На субрахунках "Розрахунки за соціальним страхуванням "Розрахунки за страхуванням на випадок безробіття" ведуть бухгалтерський облік руху коштів зборів на обов'язкове соціальне страхування, і збору на обов'язкове соціальне страху­вання на випадок безробіття, які є обов'язковими платежами для підприємств

Об'єктом оподаткування є фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат, ви­ходячи з тарифних ставок у вигляді премій, заохочень, у тім числі в натуральній формі, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб (прибутковим податком з громадян). До цих витрат не належать витрати на оплату виконаних робіт (послуг) згід­но із цивільно-правовими договорами, виплату доходів у вигляді дивідендів, відсотків тощо, а також інші витрати, які не враховуються при обчисленні середньомісячної за­робітної плати для призначення пенсій, перелік яких затверджується Кабінетом Мініст­рів України.

Збір на обов'язкове соціальне страхування сплачується одночасно з отриманням коштів в установах банку на оплату праці. Збір на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття платники зборів сплачують також одночасно з отриманням коштів в установах банку на оплату праці і зараховують на рахунок Державного бюджету України.

Підприємства відображають розрахунки по збору на обов'язкове соціальне страхування з профспілковими органами й органами Фонду соціального страхування на субрахунках 652 "За соціальним страхуванням" і 653 "За страхуванням на випадок безробіття" раху­нка 65 "Розрахунки за страхуванням".

По кредиту названих субрахунків відображаються суми:

- нарахованого страхового збору в кореспонденції з дебетом рахунків, на які відне­сена нарахована заробітна плата, премії і винагороди;

- отриманої від працівників часткової сплати за путівки, видані за рахунок коштів фонду, у кореспонденції з дебетом рахунка ЗО "Каса";

- отримані від профспілкового органу чи органу соціального страхування (у випад­ках перевищення витрат над сумою відрахувань) у кореспонденції з дебетом рахунка 31 "Рахунки в банках".

По дебету субрахунків 652 і 653 ведеться облік сум перерахованих з поточного рахунку у сплату здійснених відрахувань, а також сум, які відповідно до діючих поло­жень виплачуються за рахунок коштів фонду, різних видів допомоги, що виплачуються працівникам.

Суми нарахованої допомоги та інші витрати, здійснені за рахунок відрахувань на соціальне страхування, відносяться з кредиту рахунка 66 в дебет субрахунку 652 рахун­ка 65.

Підприємство щокварталу складає у двох примірниках розрахункові відомості по коштах фонду із зазначеними в них сумами нарахованих і сплачених страхових збо­рів та інших надходжень, а також сумами, витраченими на допомогу, оздоровлення працівників і членів їх сімей та інші заходи, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів Фонду.

На субрахунку 654 відображаються розрахунки за індивідуальним страхуванням на підставі письмових доручень працівників підприємства про перерахування із належної їм оплати праці на рахунки страхових організацій. При цьому дебетується рахунок 66 "Розрахунки з оплати праці" і кредитується рахунок 654 "За індивідуальним страхуван­ням". По дебету субрахунку 654 відображається перерахування з поточного або іншого аналогічного рахунка, сума страхових внесків по договорах добровільного страхування, які утримані з оплати праці працівників, а також виплату їм страхових сум по договорах страхування.

Субрахунок 655 "За страхуванням майна" передбачений для узагальнення інфор­мації про розрахунки по страхуванню майна

1.1.Нормативні документи, що регулюють облік заробітн6ої плати.

На підприємствах незалежно від форми власності і господарювання трудові відносини регулюються згідно з чинним законодавством, Генеральною і галузевими угодами та колективними договорами.

До основних чинних законодавчих і нормативних актів з питань оплати праці України, зокрема, належать:

- Конституція України;

- Кодекс законів про працю України;

- Закон України “Про оплату праці”;

- Закон України “Про колективні договори і угоди”;

- Закон України “Про підприємства України”;

- Закон України “Про господарські товариства”;

- Закон України “Про кооперацію”;

- Закон України “Про зайнятість населення”;

- Закон України “Про відпустки”;

- постанови Кабінету Міністрів України щодо визначення умов оплати праці працівників бюджетних сфер, керівників державних підприємств, порядку розрахунку середньої заробітної плати та ін.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 


Інші реферати на тему «Бухгалтерський облік, податки»: