Сторінка
7
Виходячи з доходів і витрат бюджету, правління визначає: диференційовані суми централізованих перерахувань до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від його відділень з позитивним балансом бюджетів для фінансування відділень з плановим дефіцитом коштів, а також виконавчої дирекції, створення резерву страхових коштів та інших витрат, передбачених статутом.
2.2 Формування та використання коштів бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Джерелами формування коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є:
1) страхові внески страхувальників-роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом;
2) суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб відповідно до цього Закону та інших актів законодавства;
3) благодійні внески підприємств, установ, організацій та фізичних осіб;
4) асигнування із Державного бюджету України;
5) прибуток, одержаний від тимчасово вільних коштів Фонду, в тому числі резерву страхових коштів Фонду, на депозитному рахунку; (Частину першу статті 19 доповнено пунктом 5 згідно із Законом N 2980-III від 17.01.2002)
6) інші надходження відповідно до законодавства.
Бюджет Коломийської міської виконавчої дирекції на 2004рік по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності затверджений постановою правління Івано-Франківсь-кого обласного відділення ФСС ТВП від 11.01.2004р.а з 30.06.2004р. постановою правління Івано-Франківського обласного відділення затверджено зміни до бюджету по коштах соціального страхування з тимчасової втрати працездатності(бюджет Коломийської міської виконавчої дирекції на 2004рік додається додоток 2). Надхадження грошових коштів до бюджету становлять:
- страхові внески – 4273,8 тис. грн.
- від платників єдиного податку – 635,8 тис. грн.
- від платників фіксованого сільськогосподарського податку – 5,7 тис. грн.
- від часткової плати запутівки – 104,2 тис. грн.
- інші надходження – 85,2 тис. грн.
Ознайомившись з вище навединими даними побудуємо діаграму надходжень грошових коштів до бюджету.
Розглянувши діаграму надходжень грошових коштів до бюджету ми бачемо, що найменшу частку бюджету складюють кошти від фіксованого сільськогосподарького податку.
Кошти загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, не включаються до Державного бюджету України, не підлягають вилученню та використовуються тільки за цільовим призначенням. У разі їх невикористання в поточному році вони переходять на наступний фінансовий рік.
Кошти загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, зараховуються на єдиний централізований рахунок Фонду в установах банків, визначених Кабінетом Міністрів України для обслуговування коштів Державного бюджету України, або спеціалізованого банку, який обслуговує фонди з окремих видів страхування.
Для забезпечення фінансової стабільності Фонду утворюється резерв страхових коштів у сумі, необхідній для фінансування всіх видів матеріального забезпечення.
На 2004 рік резерв коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, необхідний для фінансування матеріального забезпечення застрахованих осіб, сформований у роз-рахунку на 15 календарних днів.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2002 рік» (стаття 58) кошти державних цільових фондів обслугову-ються органами Державного казначейства України. Тому кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності підляга-ють казначейському обслуговуванню. В органах Державного казна-чейства відкриваються рахунки за балансовими рахунками 3717 «Рахунки державних цільових фондів».
Прибуток, одержаний від тимчасово вільних коштів, у тому числі резерву коштів Фонду, на депозитному рахунку, використовується в порядку, визначеному правлінням Фонду.
Плалатниками страхових внесків на загальнообов`язкове держав-не соціальне срахування з тимчасової втрати працездатності є страху-вальники та застраховані особи. До страхувальників належать:
1.Підприємства, установи, організації, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи і організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, в особі власника або уповноваженого ним органу.
2.Філії, відділення та інші відокремлені підрозділи страхувальників, зазначених в підпункті 1, що не мають статусу юридичної особи і самостійно проводять розрахунки з оплати праці, інші суб'єкти господарської діяльності, що використовують працю найманих працівників і не мають статусу юридичної особи.
3.Фізичні особи, які використовують працю найманих працівників.
4.Розташовані в Україні іноземні підприємства, установи. організації (в тому числі міжнародні), філії та представництва, які використовують працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
5.Громадяни України, які працюють за межами території України і не застраховані в системі соціального страхування країни, в якій вони перебувають.
6. Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (особи, які займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов’язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок).
7. Фізичні особи, які виконують роботи згідно з цивільно-право-вими угодами.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Фінасова незалежність місцевого самоврядування. Практика місцевого оподаткування в Україні
Спільні підприємства як спосіб залучення інвестицій
Інвестиційно-фінансовий портфель та управління ним
Галузі, форми і види страхування. Страховий ринок
Методи визначення ефективності діяльності банківської системи України