Сторінка
3

Видатні фінансисти – лауреати Нобелівської премії у сфері економіки, їх вплив на формування фінансової науки

Роберт Лукас

Рік одержання премії: 1995 р.

За що одержав премію: За розвиток і застосування гіпотези раціональних очікувань, трансформацію макроекономічного аналізу і поглиблення розуміння економічної політики.

Країна: США

Народився: 15 вересня 1937 р., м. Якима (шт. Вашингтон), США

Освіта: Учився в Чикагському університеті (Історія), продовжив навчання в Каліфорнійському університеті в Берклі (Економіка).

Наукова діяльність: Повернувшись в Чикагський університет, у 1964 одержав там ступінь доктора наук по економіці. Викладав у Чикагському університеті, у 1970 став професором університету Карнегі – Меллона, у 1975 – професором, а в 1986 – деканом економічного факультету Чикагського університету. З 1988 – головний редактор «Журналу політичної економії» («Journal of Political Economy»). Роботи Лукаса присвячені теорії недосконалої інформації, інфляції і зайнятості, економічному росту й економічній політиці. Автор концепції «раціональних чекань», глава «нової школи».

Вчені ступені і нагороди: Стипендія компанії Проктор енд Гембл, Вудро Вільсона, член Економетричного товариства, член американської академії наук і мистецтв, член національної академії, почесний доктор Паризького університету, почесний член Афінського університету економіки і бізнесу, а так само редактор декількох економічних журналів.

Джеймс Хекман

Рік одержання премії: 2000 р.

За що одержав премію: За розвиток теорії і методів аналізу

Країна: США

Народився: у Чикаго 19 квітня 1944.

Освіта: Закінчив Прінстонський університет у 1968, одержавши ступінь магістра. У 1971 р. захистив дисертацію там же.

Наукова діяльність: Працював у Нью-Йоркському і Колумбійському університетах, у Національному бюро економічних досліджень і в корпорації «РЕНД». З 1973 працював у Чикагському університеті, де після 1977 він одержав посаду професора.

Роботи Хекмана присвячені ресурсам праці, народонаселенню, «людському капіталу», державній політиці, методам статистичного аналізу мікроекономічних даних, зокрема формування статистичної вибірки.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Фінанси»: