Сторінка
3
Роберт Лукас
Рік одержання премії: 1995 р.
За що одержав премію: За розвиток і застосування гіпотези раціональних очікувань, трансформацію макроекономічного аналізу і поглиблення розуміння економічної політики.
Країна: США
Народився: 15 вересня 1937 р., м. Якима (шт. Вашингтон), США
Освіта: Учився в Чикагському університеті (Історія), продовжив навчання в Каліфорнійському університеті в Берклі (Економіка).
Наукова діяльність: Повернувшись в Чикагський університет, у 1964 одержав там ступінь доктора наук по економіці. Викладав у Чикагському університеті, у 1970 став професором університету Карнегі – Меллона, у 1975 – професором, а в 1986 – деканом економічного факультету Чикагського університету. З 1988 – головний редактор «Журналу політичної економії» («Journal of Political Economy»). Роботи Лукаса присвячені теорії недосконалої інформації, інфляції і зайнятості, економічному росту й економічній політиці. Автор концепції «раціональних чекань», глава «нової школи».
Вчені ступені і нагороди: Стипендія компанії Проктор енд Гембл, Вудро Вільсона, член Економетричного товариства, член американської академії наук і мистецтв, член національної академії, почесний доктор Паризького університету, почесний член Афінського університету економіки і бізнесу, а так само редактор декількох економічних журналів.
Джеймс Хекман
Рік одержання премії: 2000 р.
За що одержав премію: За розвиток теорії і методів аналізу
Країна: США
Народився: у Чикаго 19 квітня 1944.
Освіта: Закінчив Прінстонський університет у 1968, одержавши ступінь магістра. У 1971 р. захистив дисертацію там же.
Наукова діяльність: Працював у Нью-Йоркському і Колумбійському університетах, у Національному бюро економічних досліджень і в корпорації «РЕНД». З 1973 працював у Чикагському університеті, де після 1977 він одержав посаду професора.
Роботи Хекмана присвячені ресурсам праці, народонаселенню, «людському капіталу», державній політиці, методам статистичного аналізу мікроекономічних даних, зокрема формування статистичної вибірки.