Сторінка
1
Міністерство освіти та науки України
Інститут підприємництва та перспективних технологій
при Національному університеті „Львівська політехніка”
Кафедра фінансів
ЗАВДАННЯ
для курсової роботи
„Організація податкового планування на
підприємствах (установах, організаціях)”
студента групи _
Тема теоретичної частини роботи: Місцеві податки, збори та обов”язкові платежі.
Варіант розрахункової роботи: вісім
Затверджена на засіданні кафедри фінансів
„ _” 200 _р. протокол № _
Термін здачі студентом закінченої роботи до „ ” 200 р.
Перелік питань, які належить розкрити: Аналіз законодавчо-нормативної бази. Класифікація податків та зборів. Платники податків. Відповідальність платників податків за порушення податкового законодавства.
Дата видачі завдання: „ _” 200 _р.
Керівник курсової роботи: викладач
(підпис)(прізвище, ініціали, посада, науковий ступінь)
завдання прийняв до виконання _
(підпис)
Зміст:
Вступ.
1. Теоретична частина.
2. Розрахункова частина.
2.1 Податковий календар.
2.2 Перевірка правильності нарахування податків.
2.3 Акт перевірки правильності нарахування податків.
3. Рекомендаіцйна частина.
Список використаної літератури.
Вступ
Для існування держави необхідні величезні фінансові ресурси, що акумулюються в бюджетному і позабюджетному державному централізованому фондах в основному завдяки функціонуванню податкової системи. Економічні відносини, зв'язані з податками, у тому чи іншому ступені торкаються всього населення країни, тому основні теоретичні і практичні аспекти побудови податкової системи цікавлять не тільки фахівців (економістів, юристів, керівників усіх рівнів, підприємців), але і звичайних громадян.
Податкова система відіграє провідну роль у формуванні державних доходів, відчутно впливає на доходи юридичних та фізичних осіб.
Історичними передумовами виникнення в суспільстві податків були переважно, перехід від натурального господарства до грошового, зародження й формування інституту держави.
Сучасна форма податків є відносно новою, хоча основні елементи механізму оподаткування зародилися ще в давнину.
Першим в історії людства поняття податку розкрив Адам Сміт у роботі "Дослідження про природу і причини багатства народів" (1776 р.), який написав: "Податок - це тягар, який накладається державою у формі закону, що передбачає і його розмір, і порядок сплати".
Економічна природа податку полягає у з'ясуванні його призначення об'єкта оподаткування й джерела сплати, а також визначенні впливу на суб'єктів оподаткування і на економіку в цілому. За економічним змістом податки - це форма фінансових відносин між державою й членами суспільства.
Законом України "Про систему оподаткування" визначено, що під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Сукупність податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів, що справляються встановленими законами України порядку, становить систему оподаткування.
Система оподаткування - це нормативно визначені платники податків, їхні обов'язки та права, об'єкти оподаткування, види податків; зборів і платежів, а також порядок їх стягнення.
Спочатку розглянемо про місцеві податки в фінансовій системі України, так як на сьогодні місцеві податки є важливою структурною ланкою податкових систем більшості країн. За їхньою допомогою мобілізуються кошти для фінансування соціально-культурних заходів, а також витрат, пов’язаних із розвитком місцевого господарства та інших заходів місцевого значення.
І. Теоретична частина
У податкових системах країн із ринковою економікою місцеві податки і збори вдало доповнюють державні податки, є досить гнучкими за своєю суттю, сприяють розширенню загальної податкової бази та зменшенню податкового навантаження на платників. Яку ж роль відіграють ці податки у системі фінансових відносин України.
Місцеві податки — це встановлювані місцевими Радами народних депутатів, відповідно до переліку, затвердженого Декретом Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 р. «Про місцеві податки і збори» та Законом України «Про систему оподаткування», обов'язкові платежі юридичних осіб та громадян до бюджетів місцевого самоврядування.
Деякі місцеві податки стягуються обов'язково. Місцеві податки запроваджуються з метою залучення коштів до місцевих бюджетів і витрачаються на фінансування об'єктів соціально-культурного розвитку території (шкіл, лікарень, дитячих садків тощо), підпорядкованих місцевій Раді, заходів по соціальному захисту населення, фінансування правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування. Чинним законодавством передбачено вичерпний перелік місцевих податків, які можуть запроваджуватись органами місцевого самоврядування на їх території. До них належать податок на рекламу, комунальний податок.
Доцільність встановлення того чи іншого місцевого податку на території села, селища чи міста вирішується місцевою Радою. До компетенції органів місцевого самоврядування належить:
v введення на їх території місцевих податків;
v встановлення в межах граничної ставки податку;
v надання пільг платникам податку;
v визначення строків перерахування податкових сум до
бюджету.
Кошти, отримані від місцевого оподаткування, надходять лише до бюджетів місцевого самоврядування.
Податком з реклами обкладається вартість послуг за встановлення та розміщення реклами, тобто вартість всіх видів оголошень і повідомлень, які передають інформацію з комерційною метою. Юридичні особи та громадяни сплачують податок під час оплати послуг органам, на які покладено функції розміщення реклами. За одноразову рекламу податок стягується за ставкою не більше 0,1% вартості послуг, а за рекламу на тривалий час — 0,5%.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Світовий фінансовий ринок та його структура
Фінансові ресурси підприємств
Фактори, які впливають на організацію фінансів підприємств
Типи фінансової політики. Класична фінансова політикаБюджетна класифікаціяЗагальна характеристика страхового ринку та його структура
Зміст, предмет і метод фінансово-господарського контролю і ревізії, ревізія фінансових результатів діяльності підприємства