Сторінка
6

Організація податкового планування на підприємствах (установах, організаціях)

2.3. Акт перевірки правильності нарахування податків

АКТ №2

5 лютого2006 р. м. Коломиї

Про результати перевірки

дотримання вимог законодавства

про розрахунок та сплату збору

на розвиток виноградарства,

садівництва та хмелярства за січень 2006 р.

На підставі посвідчення №1 від 5.02.2006р. Коломийського Державного податкового управління, створивши інспектором-ревізором Симчич М.В. проведена поточна перевірка правильності дотримання вимог законодавства про сплату збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства за січень 2006 р.

Перевірку проведено з відома директора КП „Ліліана ” Боледзюк М.С.

Перевірка проводилася 5 лютого 2005 р. У період, за який проводилась перевірка, відповідальними за фінансово-господарську діяльність були:

Директор КП „Ліліана ” Боледзюк М.С.

Головний бухгалтер – Круба О.П.

Перевірка проведена відповідно до Закону України:

„Про систему оподаткування” від 18.02.97 р. №77/97

„Про державну податкову службу в Україні” від 03.02. 97 р. №83/97

„Про збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства” від 09.04.99 №587-4

КП „Ліліана ” зареєстроване рішенням Коломийської міської Ради народних депутатів 25.03.1999 р. №320-р.

КП „Ліліана” взяте на податковий облік в Коломийській ОДПУ і липні 1999 р., індивідуальний податковий номер 325694001257 свідоцтво № 21433059.

Ідентифікаційний код платника податку – 1254487081.

Згідно із статутом підприємство має право здійснювати такі види діяльності:

- код 71250 – роздрібна торгівля недержавних організацій.

- код 71130 – оптова торгівля недержавних організацій.

Роздрібна торгівля проводиться через ЕККА ЕРА. 101, заводський №35490.

Підприємство має відкритий розрахунковий рахунок в АППБ „Аваль” № 42305678921403.

Перевіркою правильності визначення та нарахування сум збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства встановлено наступне:

За січень місяць 2006р. збір на розвиток виноградарства та хмелярства не нараховувався. Недоімка по даному збору стала 71283,7 грн.

Перевіркою встановлено:

1. Нарахування пені по збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства у сумі 318,73 грн.

2. Нарахування штрафу по збору у сумі 3564,2 грн.

Про результатам перевірки складено Протокол № 01247 серія АМ про адміністративне порушення на головного бухгалтера КП „Світлана” Крубу О.П.

Акт складено в двох примірниках, один з яких залишено на підприємстві.

Ст. Державний податковий

ревізор-інспектор Симчич М.В.

Директор КП „Ліліана” БоледзюкМ.С.

Висновок

При написанні даної курсової роботи, я набула багато знань та навичок і зрозуміла, що Закон України “Про систему оподаткування” сприяє стабілізації матеріального виробництва, підвищенню його ефективності і на цій основі задоволенню державних та соціальних потреб. Система оподаткування і забезпечує оптимізацію структури розподілу і перерозподілу національного доходу.

Проте, на мою думку, на сьогоднішній день, в нашій державі, необхідно провести значне реформування. Насамперед, щодо зниження ставок податків та інших обов'язкових платежів, передбачивши розширення баз для нарахування податків та інших обов'язкових платежів за рахунок скорочення і скасування пільг при визначенні об'єктів оподаткування забезпечивши при цьому і справедливий підхід держави до суб'єктів підприємницької діяльності. Проте, також потрібно пам'Ятати. що держава повинна мати бюджет із стабільними джерелами надходжень, роль яких виконують в першу чергу податки, суть, мета і функції яких визначаються економічним і політичним ладом суспільства, природою і завданням держави.

ВИСНОВКИ.

Сьогодні Україна знаходиться в стадії реформування системи оподаткування. Незважаючи на те, що прийняте нове законодавство з оподаткування прибутку підприємств, податку на додану вартість та внесено ряд змін в інші податкові закони, у цілому ж проблема комплексного, системного реформування податкового законодавства залишається не вирішеною. Однією з причин цього є відсутність в Україні всеохоплюючого Закону – Податкового кодексу, який повинен комплексно врегулювати відносини в оподаткуванні, визначати принципи побудови системи оподаткування України, перелік податків, зборів та інших платежів, що підлягають сплаті до бюджетів усіх рівнів, методику їх обчислення, а також порядок і умови застосування фінансових санкцій до платників податків за порушення податкового законодавства.

Державною податковою адміністрацією України, разом з робочою групою, створеною згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1998 року, розроблено проект Податкового кодексу, який, нажаль, тільки доопрацьовується і готується до повторного подання на розгляд до Верховної Ради.

Одним із важливих напрямків вдосконалення податкового законодавства України є реальне забезпечення принципу рівності всіх перед податковим законом, визначеного як у Законі “Про систему оподаткування”, так і в юридичній літературі. Це можна зробити шляхом поступового скасування пільг за всіма видами податків та заміни їх для окремих категорій платників неподатковими пільгами. Так доцільним у цьому напрямку є прийняття 17 лютого 2000 року Закону України “Про усунення дискримінації в оподаткуванні суб’єктів підприємницької діяльності створених з використанням майна та коштів вітчизняного походження”, який спрямований на забезпечення захисту вітчизняного виробника шляхом застосування національного режиму валютного регулювання та справлення податків, встановлений законами України для підприємств, створених без участі іноземних інвестицій.

Необхідно зазначити, що в недостатній мірі реалізується принцип доступності. При існуючій нині великій кількості змін і доповненнь у податковому законодавстві , які вносяться надзвичайно часто, платникам податків, важко розібратися в законодавстві з питаннь оподаткування і відслідковувати численні зміни і доповнення в ньому. Для вирішення цього питання необхідно запровадити мораторій на внесення змін до податкового законодавства після прийняття Верховною Радою України Податкового кодексу.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Фінанси»: