Сторінка
3
широке висвітлення та інформаційна підтримка розвитку системи іпотечного кредитування.
Вирішення зазначених вище питань дасть можливість принципово змінити якісні та кількісні характеристики національної системи іпотечного кредитування, зацікавити потенційних інвесторів, сформувати оптимальну модель функціонування ринку іпотечного кредитування в Україні.
Становлення розвинутої системи іпотечного кредитування в Україні є багатоетапним процесом, який містить комплекс різноманітних заходів щодо формування як первинного, так і вторинного ринку іпотечних кредитів і багато в чому визначатиметься системними змінами в законодавстві.
Ефективне застосування іпотеки сприяє подальшому розвитку кредитних відносин та встановлює гарантії захисту прав кредиторів при здійсненні іпотечного кредитування, що, в свою чергу, впливає на підвищення ефективності діяльності банківської системи в цілому. Порядок іпотечного кредитування забезпечує цілісність заставного майна поряд із стабільністю його ціни та створює банку-кредитору економічну базу для довгострокового повернення кредитних ресурсів [5].
Домінуючою проблемою довгострокового іпотечного кредитування є залучення фінансових ресурсів у цю сферу найбільш ефективними способами. На ефективність способів залучення коштів для фінансування довгострокових іпотечних кредитів, перш за все, впливає наявність надійних фінансових інструментів або механізмів, які б забезпечували кредиторам можливість отримання ресурсів у необхідних обсягах, за відносно низькою ринковою вартістю та на узгоджених за строками і процентними ставками кредитних іпотечних активів. Використання комерційними банками таких способів мобілізації фінансових ресурсів, як рефінансування з використанням заставної сприяє залученню ресурсів з ринку цінних паперів на іпотечний ринок, може суттєво підвищити ліквідність операцій з іпотечного кредитування, а також сприятиме створенню довгострокової ресурсної бази.
Висновки. Значення іпотеки як інвестиційного інструменту досить велике. Для позичальника – це додаткова можливість отримання значних коштів на довгий термін, для кредитного інституту – це стабільна робота зі стабільними доходами та гарантії повернення кредиту. Для держави – це постійні інвестиції як в окремі галузі економіки так і становлення та розвиток саме ринкових відносин в багатьох секторах економіки та вирішення багатьох соціальних проблем.
Отже, на сьогоднішній день важливим є формування організаційно-економічних умов взаємодії економічних суб’єктів та регулювання відносин іпотечного кредитування з метою досягнення економічного та соціального ефектів від функціонування іпотеки. Необхідно налагодити схеми інвестування в окремі галузі економіки, зокрема, в розвиток туристичної та курортній галузей України та підтримати реалізацію даних програм з боку держави. Застосування іпотечного кредитування, як нової форми та джерела інвестицій, дасть можливість спрямувати тимчасово вільні грошові засоби в різні ланки економіки з максимальною ефективністю.
Список літератури
1. Евтух О.О. Використання нерухомості та проблеми Ії оцінки за інвестування шляхом банківського кредитування // Проблеми науки. - 2003. - №6.- С.19-24.
2. Сойер К. Критерии отбора инвестиционных проектов на рынке недвижимости // Рынок ценных бумаг. - 2001. - №2 . - С.43-45.
3. Архангельская О. Проблемы и перспективы инвестирования в объекты недвижимости в регионах России // Рынок ценных бумаг. - 2001. - №11. - С.77-80.
4. Бондаренко Е.С. Іпотечне кредитування: основні напрямки, тенденції, перспективи // Збірник наукових праць Луганський національний аграрного університету. - 2004. - №33(45). - С.286-291.
5. Шалімова Л.М. Перспективи становлення іпотечних відносин в умовах сучасної України // Соціально-економічне дослідження. Збірник наукових праць. - 2003. - Випуск 1(39).
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Удосконалення біржового обігу як ключовий елемент ефективної інфраструктури ринку сільськогосподарської продукції
Стратегія та політика фінансового менеджменту
Фінансова система і бюджет
Міжнародні економічні організації як суб'єкти міжнародних фінансів
Роль бюджетного планування в забезпеченні збалансованості державного бюджету