Сторінка
5
Ще одним важливим фактором, що визначає платоспроможність підприємства є раціональне управління дебіторською і кредиторською заборгованістю підприємства. Підприємство повинно суворо слідкувати за строками погашення дебіторської заборгованості, недопускати її прострочення застосовуючи до порушників фінансові санкції; визначити для себе найоптимальнішу політику кредитування покупців та залучення товарних кредитів. Позитивним фактором є скорочення періоду обороту дебіторської заборгованості.
Підприємство повинне прагнути до найоптимальнішого співвідношення дебіторської і кредиторської заборгованості, для чого потрібно дотримуватись такого періоду погашення кредиторської заборгованості, щоб максимально скористатись єю і вчасно її сплатити.
Позитивним фактором, що впливає на підвищення платоспроможності підприємства є зменшення середніх розмірів його матеріальних запасів за рахунок їх найоптимальнішого використання, реалізації зайвих, тощо, якщо це не є перешкодою для нормального ходу діяльності підприємства. Скорочення періодів обороту запасів і грошових коштів підприємства підвищує рівень його платоспроможності.
Одним з найвагоміших факторів, що формують рівень платоспроможності підприємства на майбутні періоди є політика фінансування активів підприємства. Вона виявляється в оптимізації об'єму і складу фінансових джерел їх формування з позиції забезпечення ефективного використання власного та позикового капіталу.
Вплив наведених факторів на загальний рівень платоспроможності підприємства можна деталізувати через вплив на коефіцієнт покриття, що є узагальнюючим показником платоспроможності, який характеризує платіжні можливості підприємства. Він показує якою мірою поточні кредиторські зобов’язання забезпечуються поточними активами.
Згідно з П(С)Бо 2 “Баланс” поточні активи поділяються на запаси, грошові кошти та їх еквіваленти, поточні фінансові інвестиції та дебіторську заборгованість, які знаходяться у ІІ розділі активу балансу; поточні зобов’язання знаходяться у IV розділі пасиву балансу.
Розглянемо фактори зміни коефіцієнта покриття підприємства (рис.1.2).
Рис. 1.2. Структурно-логічна модель факторної системи коефіцієнта покриття
Нездатність підприємства виконувати свої фінансові зобов’язання з платежів, строк сплати яких настав визначає неплатоспроможність підприємства. Причинами неплатоспроможності підприємства є [13,c.239]:
— помилки в розрахунках планових обсягів виробництва і реалізації продукції, її собівартості;
—невиконання планових завдань виробництва і реалізації продукції, порушення її структури та асортименту, зниження якості;
—підвищення собівартості продукції;
—в умовах конкуренції втрата каналів реалізації і постійних покупців, замовників;
—неплатоспроможність самих покупців і замовників з різних на це причин;
—невиконання плану прибутку і нестаток власних джерел фінансування підприємства;
—інфляційні процеси і податкова політика;
—значне відволікання коштів у дебіторську заборгованість та у надлишкові виробничі запаси;
— низьке обертання оборотного капіталу.
Розділ 2
Дослідження платоспроможності підприємства ТОВ “Кондлайн”
2.1. Організаційно-економічна характеристика ТОВ “Кондлайн”
Базовим підприємством для написання даної роботи було обрано Товариство з обмеженою відповідальністю “Кондлайн”. Це підприємство, основним видом діяльності якого є оптова торгівля системами кондиціонування повітря. Крім того, підприємство освоює нові – перспективні напрями торгівельної діяльності (торгівля обігрівальними пристроями) і надання послуг (монтаж систем кондиціонування і обігріву повітря), які б забезпечували разом з швидким обігом оборотних коштів також і постійний прибуток.
В структурі підприємства є наступні відділи: відділ збуту, відділ поставки та відділ обліку.
Організаційно-функціональна структура підприємства зображена на рис. 2.1.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Прибуток як результат фінансово-господарської діяльності підприємства. Формування прибутку підприємства
Становлення оподаткування прибутку
Активи недержавного пенсійного забезпечення
Кредитування підприємств за рахунок коштів міжнародних фінансово-кредитних інститутів
Фінансовий аналіз діяльності підприємства