Сторінка
3

Державне казначейство України, казначейська система

Національним банком, установами інших банків, державною податковою службою, місцевими фінансовими органами, державною контрольно-ревізійною службою в Україні .

Головне управління Державного казначейства очолює заступник міністра фінансів - начальник Головного управління Державного казначейства, який призначається відповідно до чинного законодавства.

Начальник Головного управління Державного казначейства має заступників, яких за поданням Міністра фінансів призначає Кабінет Міністрів України. Розподіл обов’язків між заступниками начальника проводиться начальником Головного управління Державного казначейства .

Начальник Головного управління Державного казначейства несе персональну відповідальність за виконання покладених на Державне казначейство завдань і здійснення ним своїх функцій, встановлює ступінь відповідальності заступників начальника, керівників територіальних органів Державного казначейства.

Начальники управлінь Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі призначаються начальником Головного управління Державного казначейства, начальники відділень Державного казначейства, містах і районах у містах – начальниками вищестоящих органів Державного казначейства.

Подпись: 33Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції Державного казначейства, обговорення найважливіших завдань його діяльності у Головному управлінні Державного казначейства утворюється колегія у складі начальника Головного управління (голова колегії) його заступників за посадою, а також інших керівних працівників Державного казначейства.

Штатний розпис центрального апарату Головного управління Державного казначейства і положення про його структурні підрозділи затверджує заступник міністра фінансів – начальник Головного управління Державного казначейства. Штатні розписи управлінь Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, Києві та Севастополі та їх відділень у районах, містах і районах у містах затверджують начальники цих управлінь та відділень за погодженням з Головним управлінням Державного казначейства .

Головне управління Державного казначейства та його територіальні органи є юридичними особами, мають самостійні кошториси видатків, розрахункові та інші рахунки в установах банків, печатку із зображенням державного герба України та своїм найменуванням .

Впровадження системи Державного казначейства дозволяє супроводжувати державні кошти лише по одному руслу – по мережі Національного банку України. Щодо розпорядників коштів, то казначейський принцип оплати рахунків практично не дозволяє порушувати фінансово-бюджетну дисципліну у використанні коштів. Використання системи електронних платежів ( СЕП ) Національного банку поряд із входженням Державного казначейства у мережу “клієнт - банку – банк” дозволяє проводити платежі у лічені хвилини замість двох або більше днів.

3. Казначейська система виконання бюджетів.

Відповідно до ст 48 Бюджетного кодексу в Україні застосовується казначейська форма обслуговування державного бюджету, яка передбачає здійснення органами Державного казначейства України:

Ø операцій з коштами державного бюджету;

Ø розрахунково-касового обслуговування розпорядників бюджетних коштів;

Ø контролю за бюджетними повноваженнями під час зарахування надходжень, прийняття зобов’язань, проведення платежів;

Ø ведення бухгалтерського обліку і складання звітності про виконання бюджетів.

Проте поняття казначейська система виконання бюджету набагато ширше, ніж суто технічне поняття казначейське обслуговування бюджетів, передбачене Бюджетним кодексом України, а перелік функцій, наведений у Кодексі, досить неповний.

Найголовніша характеристика казначейської системи виконання бюджету та її відмінність від банківської системи полягає в тому, що казначейство концентрує в єдиній системі два потоки грошових коштів, які виникають у процесі виконання бюджету, - дохідний і витратний - на єдиному казначейському рахунку.

У розгорненішому вигляді казначейське виконання бюджету – це процес, що передбачає дотримання відповідних вимог, основними з яких є:

1) відкриття рахунків з виконання бюджету в системі органів Державного казначейства на єдиному казнайському рахунку;

2) проведення процедур попереднього і поточного контролю під час здійснення витрат;

3) здійснення витрат, визначених Законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний рік, у межах реальних надходжень і в терміни, що дають можливість виконати відповідну бюджетну програму та погасити бюджетний борг.

Реалізація цих вимог є запорукою здійснення казначейського обслуговування бюджетів згідно з вимогами, встановленми законодавством.

Розпорядниками коштів є керівники міністерств, відомств та установ, яким надано право розпоряджатися бюджетними асигнуваннями, виділеними на відповідні заходи. В залежності від ступеня підпорядкованості і від обсягу наданих прав вони підрозділяються на головних і нижчестоящих розпорядників коштів (рис.3.1).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Фінанси»: