Сторінка
2
Інвалідами війни є особи з числа учасників бойових дій, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва або захворювань, пов'язаних з перебуванням на фронті чи виконанні військових обов'язків, визначених Законом України про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту.
Учасниками війни визнаються військовослужбовці, які в період війни проходили військову службу у Збройних Силах колишнього СРСР, трудівники тилу, а також інші особи, передбачені законодавчими актами України.
Відповідно до статусу ветерани війни мають певні пільги. Зокрема, учасникам бойових дій надаються:
безплатне одержання ліків за рецептами лікарів; першочергове безплатне зубопротезування; безплатне щорічне забезпечення санаторно-курортного лікування; 75 % знижки на користування житлом у межах встановлених норм; 75 % знижки плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією й іншими послугами) та 75 % знижки вартості палива для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення; користування при виході на пенсію чи зміні роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи, та щорічне медичне обстеження й диспансеризацію; першочерговим забезпеченням житловою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального, житлового будівництва, садівництва й городництва, першочерговим ремонтом житлових будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом; безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі), автомобільним транспортом загального користування (крім таксі) у сільській місцевості та іншими пільгами.
Інвалідам війни та прирівняним до них особам надаються пільги, закріплені для учасників бойових дій, крім того, вони мають: 100 % знижку плати за житло у межах встановлених норм; 100 % знижки плати за користування комунальними послугами — газом, електроенергією й іншими послугами; 100 % знижки плати за паливо, в тому числі рідкого, у межах норм, встановлених для населення, для осіб, що проживають в будинках, які не мають центрального опалення.
Учасникам війни та прирівнюваних до них особам пільги дещо нижчі, але вони передбачають безплатні ліки і зубопротезування, санаторно-курортне лікування — один раз в два роки і 50 % знижку плати за житло, за користування комунальними послугами, а також знижку для осіб, які проживають у будинках без центрального опалення, на паливо. Вони мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі) та автомобільним у сільській місцевості (крім таксі).
З перших днів отримання незалежності України органами влади й управління провадиться постійна робота по дійовому соціальному захистові ветеранів війни та праці. Це не проголошення гасел, а законодавче закріплені гарантії їх державного захисту. Це і пільги для осіб, крім названих, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, і встановлення соціальної справедливості для громадян, які в роки війни працювали в тилу на підприємствах, установах і організаціях, у колгоспах, радгоспах, яким законодавче закріплені пільги на рівні учасників війни.
Література:
1. Азаров В., Гурченко М. Основні напрями реформування державного підприємства // Екон. України. — 1995. — № 2. — С. 59—63.
2. Леонов Г. Ф., Хуторненко С. А., Шаблий Е. И. Особенности экономической культуры в США, Японии и странах Западной Европы. - К.: УкрНТИ, 1992. - 60 с.
3. Бабич В. П., Сало И. В. Государственное управление финансами в рыночной экономике. — К.: Акад. информатики, 1994. — 97 с.
4. Балтійський ринок цінних паперів // Україна—Бізнес. — 1995. - № 10. - С. 10.
5. Богиня Д., Волинський Г. До питания щодо різних варіантів ринкових реформ // Екон. Украйні. — 1994. - № 3. — С. 29—34.
6. Бондаренко А. Ф., Головко Г. М., Алибекова Б. Ш., Мищенко В. И. Основы маркетинга / Под ред. В. И. Мищенко. — Сумы: Слобожанщина, 1995. - 344 с.
7. Бобров В. Я. Основи ринкової економіки. — К.: Либідь, 1995. —320с.
8. Борисенко А. Экономико-математическая модель эффективного использования инвестиций // АПК: экономика, управление. — 1995. -№ 1. - С. 25-30.
9. Браунинг П. Современные экономические теории. — М.: Экономика, 1986. — 160 с.
10. Гальчинський А. С. Сучасна валютна система. — К. : Лібра, 1993. - 96с.
11. Геллер И. "Сі у" вводит свои индикаторы фондового рынка // Сі у. - 1995. - 11 апр. - С. 5-6.
12. Герасшмук М. Економічні та інституційні умови інвестиційної діяльності // Екон. України. — 1994. — № 12. — C.3—11.
13. Грядовая О. Ценообразование на рынке государственных ценных бумаг // Рос. экон. журнал. — 1995. — № 4. — С. 45—54.
14. Давидов О. Оптимальна структура джерел фінансування інвестицій на підприємствах // Екон. України. — 1994. — № 11. — С. 84—87.
1 2
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Оцінка фінансового стану ВАТ „Шляховик”
Фінансова діяльність та зміст фінансової роботи
Казначейське обслуговування місцевих бюджетів за видатками (на матеріалах Коломийського відділення Державного казначейства)
Амортизаційна політика як ключовий елемент забезпечення інноваційного розвитку економіки України
Інновації та Internet