Сторінка
3
Значна кількість користувачів комп’ютерної мережі усвідомлює вплив роботи в Інтернеті на власну особистість і діяльність. Педагогічний зміст роботи викладача в комп’ютерній мережі передбачає визначення його ролі в процесі взаємодії студента та Інтернету. При цьому важливо відмітити, яку позицію займає сам викладач; сприймає Інтернет як заміну собі, на яку перекладає майже всі основні функції та обов’язки
виховання та навчання, або розглядає мережу як універсальне інформаційно-комунікаційне середовище, що є альтернативним та не менш важливим джерелом знань з комплексом власних специфічних технологій, які успішно використовує у своїй педагогічній діяльності для досягнення найефективнішого результату навчально-виховного процесу.
Впровадження сучасної комп’ютерної техніки в процес викладання правничої іноземної лексики з метою підвищення ефективності призвело до появи принципово нових способів здійснення цієї діяльності. Ці способи засновані на широкому використанні унікальних можливостей комп’ютерної техніки з обробки, зберігання та презентації представлення інформації, об’єднані в поняття нові інформаційні технології (НІТ). При дистанційному навчанні через інформаційні мережі (е^аИ) викладач пересилає студентам різноманітні навчальні матеріали, індивідуальні завдання, інструкції, відповідає на їхні запитання та отримує результати. Таким чином, електронна пошта надає викладачу можливість дистанційно здійснювати індивідуальне навчання студента, забезпечуючи його при цьому каналом зворотного зв’язку, без якого процес навчання не може бути повноцінним.
Використання сучасних інновацій створює умови ефективного застосування іноземної мови для професійного спілкування майбутніх адвокатів. Виходячи з цього, навіть досить загальний аналіз технічних можливостей щодо реалізації інформаційного обміну між об’єктами та суб’єктами учбового процесу показує, що дидактичний потенціал комп’ютерних телекомунікаційних мереж щодо реалізацій цілей дистанційного навчання, насамперед, пов’язаний з можливістю комунікативної діяльності студента, що є найважливішою складовою вивчення іноземних мов. Окрім чисто комунікаційних послуг сучасні (комп’ютерні технологічні системи) КТС виконують роль накопичувача величезного обсягу інформації у правничих галузях знань.
Відомо, щоб вивчити іноземну юридичну термінологію, потрібно володіти величезною кількістю інформації, що зрештою, актуально і при вивченні рідної мови. Різниця в тому, що рідну мову ми вивчаємо впродовж життя, і вистачає часу для того, щоб знайти потрібну інформацію та засвоїти її. Ті, хто вивчають іноземну мову, такої можливості не мають. Потрібно шукати шляхи, щоб у стислі терміни студенти мали можливість отримати і засвоїти якомога більше інформації про країну, мову яку вивчають, "Про юридичний факультет Кембриджського Університету”, ("The Law Course at Cambridge University”), "Судова система США”, ("Federal and State Court Systems in the USA”). Тим, хто вивчає іноземну мову, потрібні великі накопичувачі інформації дидактичного і довідкового характеру, якими можна було б легко і зручно користуватися і котрі були б завжди під рукою. Зазвичай роль таких накопичувачів виконують різноманітні навчальні посібники на друкованій основі: словники, граматичні довідники, підручники. Але для того, щоб ними користуватися, їх потрібно мати завжди під рукою. При цьому необхідно мати достатньо часу для пошуку необхідної інформації. Практично необмежені можливості накопичувачів інформації, прості та ефективні технології її організації і пошуку (наприклад, гіпертекст) дозволяють акумулювати величезні обсяги лексичних, граматичних, орфографічних і, навіть, аудіоінформації з мови, що вивчається.
інформаційна технологія іноземна мова
Особливо перспективними, на наш погляд, є дидактичні можливості телекомунікаційного міжособистісного спілкування, які дозволяють залучати студента до реального мовного середовища через спілкування з носіями мови, мовної предметно-комунікаційної діяльності через парну групову роботу, участь у спільних телекомунікаційних проектах. Коли йдеться про перспективи роботи студентів Академії адвокатури України з інформаційною технологією, слід ще раз відмітити їх переваги: спроможність реалізації принципу індивідуальності, наявності зворотнього зв’язку, значні можливості наочного мовного матеріалу, об’єктивні оцінки навчального результату студентів, активність інтерактивної форми роботи з навчальним матеріалом. Студент працює з персональним комп’ютером самостійно, не відволікаючись від змісту, та має можливість розгорнутого контролю власних дій. Крім того студенти опиняються в умовах більшого навчального комфорту, оскільки немає негативного емоціонального впливу зі сторони викладача або студентів.
Всі перераховані характеристики навчальної діяльності студентів під час роботи з комп’ютером дають можливість звільнити викладача від значної частини роботи, такої, як перевірка виконаних окремих вправ, досконалого опитування та надання об’ємного матеріалу тощо. Це допомагає викладачу проводити аудиторні заняття більш ефективно, тобто забезпечується повноцінне спілкування між викладачем та студентами, за яким засобом опрацювання матеріалу стає правнича іноземна термінологія, наприклад: законодавство, суд, невинний, злочинець; (legislation, a court, innocent, criminal); та культура мови, що вивчається. Володіння іноземною мовою в режимі тренування здійснюється студентами на самостійних підготовчих заняттях з комп’ютером. Комп’ютерні програми не повинні бути абстрактними. Вони включені у загальний контекст практичних комунікативних задач і проблемних ситуацій, що виникають під час дискусій між студентами та викладачем.
Таким чином, впровадження сучасних інформаційних технологій в процес викладання правничої іноземномовної лексики дає позитивні результати, викладач постійно збагачує знання студентів шляхом залучення до інформаційного простору, та знаходить шляхи їх ефективного застосування.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Аналіз можливостей тестового контролю у вищій школі
Значення розвитку психічної пізнавальної сфери дітей молодшого шкільного віку в процесі навчання
Структура та зміст віщої освіти
Види позакласної та позашкільної роботи з образотворчого мистецтва у початкових класах
Драматизація казки Наталі Забіли “про півника та курочку і про хитру лисичку”