Сторінка
5
Хід гри: для цієї гри потрібне ігрове поле і гральний кубик. Учнів об’єднують у групи по 3-4 учасники. Учні по черзі кидають кубик і здійснюють ходи по клітинках. Капітан команди записує літери, які випадають учасникам. Коли один учасник дістанеться фінішу, то команди виконують наступне завдання: із зібраних літер складають якомога більше слів. Перемагає команда, яка складе більше слів. Зірочка (*) означає будь-яку літеру, якої не бракує. Зірочкою кожна команда може скористатися лише один раз.
2. Кольори. Мета: закріплення лексики по пройдених темах.
Хід гри: ставиться завдання назвати предмети одного кольору. Виграє команда, яка зуміє назвати більше предметів, тварин і т.д. одного кольору.
3. Більше слів. Мета: активізація лексики по вивчених темах.
Хід гри: утворюються дві команди. Кожна команда повинна назвати якомога більше слів на задану нею букву. Виграє команда, що назвала більшу кількість слів. Гру можна проводити і у письмовій формі. Представники команд записують слова на дошці. В цьому випадку при підбитті підсумків враховується не тільки кількість слів, але і правильність їх написання.
4. Вгадай назву. Мета: активізація лексики по вивченій темі.
Хід гри: кожен учень отримує тематичний малюнок. Він повинен розглянути його і розповісти, що на ньому зображене. Той, хто першим вгадає назву малюнка, отримує наступний і виконує те ж завдання. Виграє той, хто вгадає більше назв.
5. Знайди риму. Мета: розвиток лексичного навику.
Хід гри: один з гравців, називає будь-яке слово, що прийшло йому в голову, бажано коротке. Другий учасник повинен назвати слово, що римується з першим, третій – додати ще слово в риму і т.д. Той, хто не може назвати слово в риму, отримує мінус. Коли у кого-небудь з гравців набереться три мінуса, він виходить з гри. Виграє той, що залишився останнім. Можна вибирати тільки іменники в називному відмінку однини або будь-які інші слова.
6. Морзіко. Мета: активізація лексики по вивченій темі.
Хід гри: Потрібно заповнити тематичну таблицю. Цю гру грають у парах чи невелики групами. Один учень подумки промовляє німецькій алфавіт, інший зупиняє його словом «Стоп!». В усіх колонках пишуть слова, які починаються цією літерою (крім колонки «Punkte»). Перший хто заповнив таблицю, зупиняє інших. Нічого дописувати не можна. Підбивають підсумки: якщо в усіх гравців інші варіанти відповіді, то за заповнену клітинку дають – 10 балів, а якщо відповіді у кількох учнів збігаються, то вони отримують по 5 балів, за відсутності відповіді – 0 балів. Переможця визначають за підсумковим балом.
Ігри високого рівня
1. Доміно. Мета: закріпити вивчену лексику, навчити дітей складати словосполучення, складені слова.
Хід гри: на уроках німецької мови можна використовувати принципи гри в «доміно», замінивши кісточки картками, а позначки на них – словами або частинами слів. Кількість карток залежить від теми, кількості гравців.
Темами «доміно» можуть бути слова та їх переклади, словотвірні префікси та суфікси, частини мови і т.п. Як зразок, в данній грі тема «Словосполучення та складені слова».
Учні заздалегідь ознайомлюються зі словами, отримують домашнє завдання: з 5-6 словами на вибір скласти словосполученя чи складені слова. На уроці учні отримують картки доміно, на яких написані слова. Першу кісточку кладе той, хто першим складе речення, яке містить обидва слова з картки. Наступний гравець повинен дібрати таку картку, що утворює з попередньою складне слово чи словосполучення. Учні по черзі доскладають по одній картці, утворюючи словосполучення. Хто не може дібрати потрібну картку, пропускає хід. Гра триває допоки всі картки розташуються у правильній послідовності, або коли неможливо дібрати жодної картки, яка може продовжити гру. Перемагає той, хто використав усі картки (див. Додаток 6).
2. Асоціації. Мета: активізація вивченої лексики та підбір синонімів до неї.
Хід гри: учням пропонують слова., до яких потрібно дібрати слова-асоціаці, що починаються літерами основного слова.
Наприклад:
Wind
Irdisch
Nordpol
Tannenbaum
Eis
Reif
Інший варіант гри, яку доцільно проводити на початку уроку. Гравець промовляє слово, наступний гравець каже слово, яке асоціюється з попереднім. У грі черзі беруть участь усі учні класу.
Наприклад:
Herbst – gelb – Sonnenblume – Sonne – Wetter – Ernte – Bauer – Feld – Traktor – Technik – Motor – Benzin
Для класів з вищим рівнем підготовки слова можна замінити на речення.
Можна також використати цю гру для закріплення знань з теми «Charakter und Aussehen», узявши за слово-основу імена учнів.
Наприклад: ім’я OSTAP
Optimistisch
Stark
Tüchtig
Artig
Pünktlich
3. Ідіоми. Мета: навчити учнів пояснювати вираз, словосполучення, виражати відношення до певної ситуації.
Хід гри: учитель відповідно до кількості учнів у класі готує картки, на яких німецькою мовою написана ідіома та український відповідник. Учень вибирає картку і зачитує переклад. Потім передає зміст ідіоми малюнком на дошці чи пантомімою, а учні відгадують і наводять приклади речень, де вживається ця ідіома. Потім картки можна розрізати, відокремивши німецький варіант від перекладу. Учні повинні відповідним чином з’єднати частини.
Другий варіант цієї гри: учитель заздалегідь готує 2 списки по 6-8 фразеологізмів у кожному. Учнів об’єднують у дві команди. Кожна команда отримує свій список. Спершу учні повинні намалювати малюнки, що відображають «буквальне» значення ідіом і підписати їх. Потім учні обмінюються малюнками. Таким чином кожна команда матиме усі ідіоми. Учитель зачитує значення ідіом, а учні повинні дібрати до них ідіоми. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал. Ще бал – за український відповідник до фразеологізму або за речення з вдало вжитою ідіомою.
Ігрові методики для роботи на етапі введення нової лексики іноземної мови:
1) Гра-кросворд по темі «Гроші».
Опис: гра у вигляді поля з сітки 14 на 14 кліток, в кожній з яких написана буква алфавіту. Серед букв зашифровані слова по даній темі. Перед початком гри учені разом з вчителем читають і перекладають слова з активного словника. Завдання учнів - самостійно відшукати серед букв дані слова, спираючись на список в низу сторінки.
Мета: ознайомлення учнів з лексикою по темі «Гроші», запам'ятовування графічного образу слова. Учні грають індивідуально або в парах (в даному випадку в гру привноситься азарт).
2) Гра-розрядка (warming-up activity).
Опис: викладач встає на вільне місце і говорить: «I like yoghurt but I don't like cheese.» При цьому він показує рукою направо, кажучи like і наліво, кажучи don't like.Задача учнів - приєднатися до вчителя справа і зліва, запропонувавши свій варіант. Наприклад: I don't like cottage cheese either, but I like margarine.
Дана гра підходить до будь-якої теми. Мета: введення нової лексики, промовляння нових слів в типових ситуаціях, емоційна і фізична розрядка.
3) Гра-вправа «Вставте букву».
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Проблема формування індивідуального стилю діяльності майбутнього педагога
Наочні засоби вивчення географії материків та океанів
Методика викладання математики в системі спеціальних дисциплін
Експериментальне дослідження розробленої соціально-педагогічної технології корекції агресивності у дітей молодшого шкільного віку
Еколого-патріотичне виховання молодших школярів