Сторінка
4
У процесі оцінки поведінки споживачів на основі проведення цінового тестування оцінка результатів, як уже зазначалося, відбувається в результаті співставлення відповідних параметрів процесу реалізації продукції підприємства в умовах контрольного ринку та того, на якому проводиться тестування конкретної ціни. На цій основі проводиться кількісне визначення рівня показників, що характеризують фактичні та експериментальні закупки продукції, а також відповідні відхилення. Якісний бік даної оцінки полягає у визначенні намірів щодо її придбання.
На основі прийнятого так цінового рішення підприємство може планувати обсяги виробництва та реалізації продукції за ціною, що відповідає вимогам ринку. Звичайно, при цьому враховується стратегічний напрям його маркетингової діяльності, потенційні виробничі можливості, а також наявні фінансові, трудові та матеріальні ресурси.
Такий методичний підхід до коригування рівня та структури ціни дає реальну можливість підприємству використовувати його з метою перевірки та контролю маркетингової діяльності підприємства в процесі реалізації продукції на ринку У зв’язку з цим особливо доцільним є використання цінового тестування при визначенні тактичного напряму цінової політики відповідно до кон’юнктурних змін на ринку.
Отже, розглянутий методичний підхід має найбільші підстави для правильного вирішення цінової проблеми щодо формування цінової стратегії і тактики підприємства з урахуванням оцінки мотивацій споживачів у процесі придбання продукції та їхньої поведінки при зміні рівня ціни. Підприємство на основі аналізу результатів цінового тестування має можливість визначитися щодо вибору сегмента ринку з урахуванням конкретного рівня ціни, координації цілей ціноутворення та реклами, а також вибору системи знижок при оперативному управлінні цінами.
Література:
1. Академия рынка: маркетинг / Под ред. А. Дайан, Ф. Бунерель, Р.Ланкар и др.; Науч. ред. А.Г. Худокормов: Пер. с фр. – М.: Экономика, 1993. – 572 с.
2. Гэммон Дж. Покупка и продажа в малом бизнесе / Под ред. Л.Н. Павловой: Пер. с англ. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1996. – 231 с.
3. Корінєв В.Л. Цінова політика підприємства: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001. – 257 с.
4. Котлер Ф., Армстронг Г., Сондерс Дж., Вонг В.Основы маркетинга: Пер. с англ. – 2-е европ.изд. – М ; СПб.; К.: Издательский дом „Вильямс”, 1999. – 1152 с.
5. Липсиц И.В. Коммерческое ценообразование: Учебник для вузов. – М.: БЕК, 1997. – 368 с.