Сторінка
5
Тема: Письмове додавання двоцифрових чисел.
Мета: Ознайомити з письмовим додаванням двоцифрових чисел; формувати вміння розв’язувати приклади стовпчиком, розвивати увагу, логічне мислення, математичну мову, виховувати любов до предмету, охайність старанність.
Обладнання: таблиці.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
План уроку:
Організація класу.
Привітання.
Перевірка готовності учнів до уроку.
Актуалізація опорних знань.
Кругові приклади.
Вивчення нового матеріалу. Підготовча робота до вивчення нового матеріалу №425.
Оголошення теми.
Вивчення правила.
Первинне закріплення нового матеріалу №246 з поясненням.
Розвиток математичних знань.
Хвилинка цікавої математики.
Робота з геометричним матеріалом.
Цікаві квадрати.
Підсумок уроку та повідомлення домашнього завдання: с.78, №429, 430.
Хід уроку:
Організація класу:
Дзвоник всім нам дав наказ -
До роботи швидше в клас.
Попрацюєм всі старанно,
Щоб пройшов урок цей недаремно.
Привітання.
Перевірка готовності учнів до уроку.
Актуалізація опорних знань.
Кругові приклади.
Діти, сьогоднішній урок відрізняється від інших, тому що вам нічого не було задано додому і ми будемо тільки вивчати новий матеріал і закріплювати вивчений.
Зараз ми розв’яжемо приклади.
Хто може сказати, як вони називаються?
Чому ми їх називаємо круговими?
Отже, приступаємо до роботи:
70-60 |
27-14 |
20+7 |
13+56 |
66-46 |
10+16 |
86-20 |
69+1 |
Молодці! Ви добре вмієте розв’язувати кругові приклади!
Вивчення нового матеріалу №425.
Відкриваємо підручники на сторінці 77 і знаходите №425.
Учень усно додав числа 37 і 59, відповідь записав у таблицю.
Про що розповідається у цьому номері? Використовується наочність - таблиця.
Чому учень двічі записував відповідь?
Десятки |
Одиниці |
| ||
3 |
7 | |||
5 |
9 | |||
8 |
16 | |||
9 |
6 |
Діти, слухайте мене уважно.
Додавати двоцифрові числа можна стовпчиком тому і учень записував у таблицю відповіді. Доданки записують так: десятки під десятками, одиниці під одиницями. Додають спочатку одиниці, потім десятки.
Первинне закріплення. №426. Знайди суму чисел 35 і 49 письмово. Пояснення: до 5 додати 9, буде 14 - це 1 дес. і 4 од.4 од. пишемо під одиницями, а 1 дес. додаємо до десятків. До 3 дес. додати 4 дес., буде 7 дес., те ще 1 дес., буде 8 дес. Цифру 8 записуємо під десятками.
|
№427. Письмово.
|
№428. Письмово. У класі 17 хлопчиків і 15 дівчаток. Про що можна дізнатися за цими даними?
|
Відповідь: в класі 32 учні.
Фізхвилинка:
Ми і вчились, і трудились, І, напевно, вже стомились. Тож давайте для розрядки Зробим кілька вправ зарядки. Раз! - підняли руки вгору, Два! - пригнулися додолу, |
Три! - повернулись вправо, вліво, На “Чотири! ” - враз присіли. Похитали головою, Ще й притупнули ногою, Пальчиками повертіли, І за парти тихо сіли. |
Самостійна робота.
|
| ||||||||||
|
|
|
| ||||||||
Розвиток математичних знань.
Хвилинка цікавої математики.
Діти, подивіться на малюнок. Хто зображений на ньому?
Так. Це порося.
З яких геометричних фігур складається порося? (З трикутників, квадрата, кругів).
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Процес навчання майбутнього закрійника за темою "Проектування деталей крою жіночої сукні з ушивними рукавами"
Поема "Мойсей" — вершина творчості Івана Франка
Нестандартні уроки в молодших класах
Розвиток пізнавальних інтересів у молодших школярів
Методи стимулювання поведінки і діяльності вихованців. Діалектика розвитку колективу