Сторінка
10
контроль знань про молоко і молочні продукти, їх поживну цінність, про види круп, їх поживну цінність, первинну обробку круп, правилах зберігання круп, вимоги до якості крупи, про страви з крупи, видах каші, про вимоги до каш, про технології готування каші рисової, про борошно, види борошна, показники якості борошна, про технологію готування бісквіта і печива пісочного, про макаронні вироби, їх поживну цінність, про блюда, приготовлених з макаронних виробів, про правила зберігання макаронних виробів, первинну обробку макаронних виробів, про технологію приготування молочної локшини.
Розвиваюча: - розвиток умінь актуалізувати знання, функцій мислення (аналіз, синтез, порівняння, класифікація, узагальнення), загально-навчальні уміння (уміння обґрунтовувати свої дії, робити висновки, визначати мету, забезпечувати самоконтроль, самоаналіз і самокорекцію).
Виховна: - виховувати уміння працювати в групі, доброзичливість, повага друг до друга, взаємодопомога, співробітництво, підвищувати пізнавальний інтерес до предмета (активізація пізнавального процесу).
Тип уроку: засвоєння нових, знань, вмінь та навичок
Методи навчання: дидактична гра - конкурс
Матеріально-технічне забезпечення уроку: ПК, медіапроектор, екран або інтерактивна дошка, презентація гри, роздавальний матеріал: лист паперу для кожної команди, оцінна таблиця для журі (учителі)
Хід уроку
1. Організаційна частина
Організація і перевірка готовності учнів до уроку
Підготовка учнів до уроку. Сідають по групах по 3-4 учні.
2. Мотивація навчальної діяльності:
Нехай кожна бригада буде представляти команду від якого-небудь ресторану. Будемо вважати, що ви були на курсах мадам Перишон - дегустатора і ресторанного критика, думку якого визначає розряд ресторану. Кожна команда зацікавлена одержати найбільшу кількість зірок для свого ресторану. А це можливо у випадку перемоги в грі, що улаштувала мадам Перишон.
Питання до учнів:
1. Поживну цінність яких продуктів ми вивчили?
2. З технологією приготування яких страв практично ознайомилися?
Учитель викладає преамбулу гри, пропонує вибрати капітана, дати назву команді, девіз, представляє журі і визначає умови проведення гри і її зміст гри. Учні приймають умови гри, вибирають капітана, назва команди і девіз команди, рапортують про готовність до початку гри.
3. Актуалізація опорних знань
1. Розминка "Сервіровка столу".
Завдання учнем:
Зараз на екрані рівно на 1 хвилину з'являться назви різних продуктів. Ваша задача дуже швидко вибрати з усього списку тільки ті продукти, що вам будуть потрібні для приготування страв, і записати них на листі папера.
Учитель повідомляє назву конкурсу й умови його проведення, організує проведення конкурсу, контролює роботу учнів у групах, організує роботу з взаємоконтролю відповідей і контролює відповіді груп учнів, підводить підсумки першого конкурсу. Максимально на цьому конкурсі можна заробити 6 балів. За кожен забутий продукт знімається 1 бал.
Учні одержують завдання, із запропонованого списку продуктів вибирають ті продукти, що використовуються для готування зазначеного блюда, записують його на листі. (аналіз, синтез, порівняння, систематизація), слухають відповіді, доповнюють, оцінюють відповіді
2. Конкурс „Молочні страви”
Завдання командам:
Кожній команді згадати і написати якнайбільше молочних продуктів за 1 хвилину.
Учитель повідомляє назву конкурсу й умови його проведення, організує проведення конкурсу, контролює роботу учнів у групах, організує роботу з взаємоконтролю відповідей і контролює відповіді груп учнів, підводить підсумки конкурсу.
Кожна команда одержує кількість балів, рівна числу невикреслених слів. Учні згадують і записують усі страви, приготовлені з молока і молочних продуктів або з додаванням молока. (аналіз, синтез, порівняння, абстрагування, узагальнення, категоризація), слухають відповідь групи, що набрали мінімальну кількість балів попереднього конкурсу, викреслюють названі страви зі свого списку, здійснюють самоконтроль
3. Конкурс "Суп"
Завдання учням:
Протягом 2 хвилин дається чотири підказки. Після кожної підказки команда може відповідати. У випадку неправильної відповіді дана команда позбавляється права подальшої відповіді на дане питання конкурсу.
Учитель повідомляє назву конкурсу й умови його проведення, організує проведення конкурсу, контролює роботу учнів у групах, організує роботу з взаємоконтролю відповідей і контролює відповіді груп учнів, підводить підсумки конкурсу.
Максимально можна одержати за цей конкурс 10 балів. За кожну додаткову підказку знімається з максимальної кількості балів 1 бал. Учні читають на слайді підказки, обмірковують відповідь, (аналіз, синтез, порівняння, узагальнення, абстрагування, категоризація), роблять висновки, у групі приймають рішення про дачу відповіді на питання, відповідають, слухають відповіді
4. Конкурс "Бліцтурнір"
Завдання учням:
Правильна відповідь команди надає право зіграти Бліцтурнір (часу на обмірковування відповіді на питання команда не має).
Питання для учнів:
1. У чому полягає поживна цінність макаронних виробів?
2. У яку воду закладають макаронні вироби і чому?
3. З чого виготовляють макаронні вироби?
4. Як визначити, що макаронні вироби придатні в їжу?
5. Що означає первинна обробка макаронні виробів?
Учитель повідомляє назву конкурсу й умови його проведення, організує проведення конкурсу, контролює роботу учнів у групах, організує роботу з взаємоконтролю відповідей і контролює відповіді груп учнів, підводить підсумки конкурсу. За кожну правильну відповідь команді нараховується 10 очок. Команді, що відкрила "чорна шухляда", надається право відповісти на питання бліца. Учні слухають, дивляться, читають питання, обмірковують відповідь, відповідають, інші слухають, оцінюють правильність, доповнюють, у випадку неправильної відповіді інша група має право відповісти на запитання й одержати бали.
5. Конкурс капітанів
Завдання капітанам:
Скласти технологічну карту приготування страви. Вчитель організує проведення конкурсу, контролює підготовку капітанів. За правильну відповідь 10 балів. Капітани одержують завдання, сідають за окремі столи, починають виконання завдання (аналіз, синтез, порівняння, узагальнення), самоконтроль і самокорекція.
6. Конкурс " Шведський стіл. Друга страва"
Завдання учням:
На вибір дається 7 страв. Команда має право вибрати кожне. Якщо команда неправильно відповідає на запитання, то право відповіді переходить наступній команді.
Питання командам:
1. Ця страва була обрядовою на Русі. При висновку мирних договорів договірні сторони повинні були разом зварити і з'їсти це блюдо. Що це?
2. Як правильно зберігати крупи?
3. Як визначити доброякісність крупи?
4. Від чого залежить, яку кашу ви зварите: рідку, густу або розсипчасту?
5. Чому коли ми варимо рисову кашу, то рис опускаємо не в молоко, а воду?
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Використання комп'ютера в роботі вчителя початкових класів
Креативні методи навчання
Формування пізнавального інтересу в учнів на уроках зоології
Аналіз основних підходів та провідних концептуальних ідей до визначення суті полікультурної освіти
Педагогічні умови виховання у дітей старшого дошкільного віку почуття любові до рідного міста