Сторінка
1
Основними напрямками виховання в університеті є виховання правове, навчально-професійне, естетичне і екологічне, виховання здорового способу життя.
Формування інтелектуального та світоглядного розвитку студентів може здійснюватися за допомогою таких засобів:
· виховні заходи під час навчального процесу;
· виховні заходи в поза-навчальний час;
· виховання студентів власною поведінкою викладачів і співробітників університету.
Важливу роль у вихованні самостійної і сучасної людини і фахівця відіграє студентське самоврядування. Студентське самоврядування - це форма управління, за якої студенти на рівні академічної групи, факультету, гуртожитку, курсу, спеціальності, студентського містечка, іншого структурного підрозділу ВНЗ мають право самостійно вирішувати питання внутрішнього управління. Головна мета діяльності органів студентського самоврядування полягає передусім у створенні умов самореалізації молодих людей в інтересах особистості, суспільства і держави, у захисті прав студентів. Студентське самоврядування є важливим фактором розвитку і модернізації суспільства, виявлення потенційних лідерів, вироблення у них навичок управлінської та організаторської роботи з колективом, формування майбутньої еліти нації.
Отже, студентське самоврядування є засобом реалізації студентською громадою своїх прав, обов'язків та ініціатив через прийняття рішень і їх впровадження за допомогою власних ресурсів у сфері, що визнається адміністрацією, та у співпраці з нею, а також гарантії брати участь через своїх представників у вирішенні питань, які стосуються студентства. Тобто, ми можемо сказати, що серед основних завдань університетів є не тільки навчання і розвиток мислення, але й виховання самостійності у вирішенні тих чи інших питань.
Він заснований 1215 з паризьких шкіл(кафедральної Нотр Дам і монастирських св. Віктора і св. Женев'єви) як перший у Європі світський університет, який мав 4 факультети: мистецтв, права, теології і медицини. З кінця XIII ст. він являється найвідомішою вищою школою середньовічної Європи (особливо у галузі філософії та теології). Він був взірцем для більшості університетів кінця XV ст 1968-71 реорганізований і поділений на 13 менших, самостійних вищих шкіл. В 1257 створено колеж Сорбонну (за ім'ям засновника Р. де Сорбона). В 17 ст. Паризький університет і Сорбонна злилися в один навчальний заклад. У середні віки унііверситет був найбільшим у Європі навчальним закладом й науковим центром у галузі теології і юриспруденції. Паризький університет об'єднує 13 самостійних університетів (іменуються за номерами), 10 з яких мають навчальні і науково-виробничі підрозділи з економіки, права, літератури й лінгвістики, суспільних наук, 2 — з фізико-математичних наук, біології, хімії і наук про Землю, 1 — з медицини і біології. В 1979/80 навчальних роках налічувалося 218 308 студентів. В університеті понад 100 науково-дослідницьких інститутів, центрів, вищих шкіл. Він тісно пов'язаний з Національним центром наукових досліджень і комісаріатом з атомної енергії, для яких готує наукові кадри. У Паризькому університеті 356 різних галузей знань.
Цього року Паризький університет святкує дев'ять століть діяльності університету на місці Saint Victor абатства, відомий як центр західного інтелектуального ренесансу, із знаменитою бібліотекою і навчальний центр для священнослужителів
Ця школа, заснована Гійом де шамп в 1109, зіграв важливу роль в інтелектуальній кипіння Латинський квартал протягом кількох століть.
Граматика, риторика, діалектика, музика, арифметика, геометрія, астрономія і навіть технології викладалися там.
Рішення за проектом Альберта було зроблено під керівництвом Андре Мальро, в 1963 році. І дев'ятсот років тому цей знаменитий університет став серцем Парижа, адже там він і розташовується.
Особливості вступу громадян країни та іноземців до університету. Плата за навчання
Умови вступу до університету дивовижно легкі — до університету не вступають, а… записуються. Відповідно до французької системи освіти у Франції досить важко отримати диплом бакалавра, який видається у середній школі. Його власники й мають право записатись до університету. Вартість навчання складає від 200 євро на рік, включаючи страховку. Разом з тим, вже з першого семестру починаються іспити, які, на відміну від вітчизняної та радянської систем освіти, здаються не протягом тижнів, а впродовж 1-2 днів. Студент має отримувати знання вподовж семестру, а отже має бути здатен здати декілька іспитів в один день.
Цікаво, що лише 10-15% студентів, які записались до Паризького університету, отримують диплом. Тому це дві великі різниці – бути студентом університету та закінчити університет. Паризький університет є одним з небагатьох університетів, який на однакових умовах приймає як вітчизняних, так і іноземних студентів.
Перший шлях вступу в Паризький університет - найпростіший з формальної точки зору - полягає в тому, щоб одержати французький ВАС - атестат бакалавра. Цей документ - стовідсотковий пропуск в університет, але, на жаль, одержати його можна, тільки здавши екзамен після закінчення французького ліцею та показавши при цьому гарний результат. Тому цей шлях при всій його простоті найлегшим не назвеш. Є й інші варіанти. Абітурієнту, що твердо знає, що він хоче вчитися саме в цьому ВНЗ, найкраще спробувати направити лист у приймальну комісію університету, викласти причини, що спонукали його зупинити свій вибір саме на цьому навчальному закладі, і, зрозуміло, розповісти про себе. Шанси одержати позитивну відповідь набагато зростають у тих, хто провчився рік або два в українському ВНЗ та готовий принести їх у жертву, погоджуючись знову стати першокурсником, тільки тепер уже французьким.
Те ж саме можна зробити за посередництвом Французького культурного центру. Одержавши в офісі центра бланк заяви, її варто заповнити й разом із завіреним перекладом на французьку мову свідоцтва про народження, атестата про середню освіту, а для студентів - ще й транскрипту (переліку прослуханих у ВНЗ курсів з оцінкою за кожний) здати співробітникам центра.
Якщо ваша кандидатура в університеті сподобається, вам надішлють запрошення на здачу тесту з французької мови DALF (Diplome approfondi de langue francaise). При цьому, щоб вас допустили до іспиту на одержання DALF, попередньо варто здати ще один, менш важкий, іспит та одержати Диплом про вивчення французької мови (DELF).
При університеті діють підготовчі курси для іноземців, на які приймають і українських випускників середніх шкіл. Головний наголос у програмах робиться на оволодіння французькою мовою. Кожний, хто витримає екзамен після закінчення курсів, стає студентом даного ВНЗ.
Структура університету
Паризький університет складається з семи кафедр і факультетів: хімія, інженерія, математика, медицина, фізика, науки про життя, науки про землю, навколишнього середовища та біорізноманіття. До його складу входить 8 факультетів: Інститут психології з близько 100 різними лабораторіями (66 відносяться до CNRS) та 6 докторських шкіл.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Взаємозв’язок школи та сім’ї у виховані дитини з порушеннями зору
Підготовка соціально компетентних вчителів в вищих закладах освіти
Сприймання чужого мовлення, відтворення готового тексту
Використання методу бесіди як засобу удосконалення навичок естетичного сприймання мистецьких творів у початкових класах
Акмеологічний підхід у теорії й практиці вищої педагогічної освіти України, Росії, Білорусі