Сторінка
2
Факультети:
· Факультет гуманітарних наук
· Факультет права
· Факультет медицини
· Медично-біологічний факультет
· Факультет зубної хірургії
· Факультет фармацевтики та біології
· Факультет математики та інформатики
· Факультет фізкультури і спорту
Він може похвалитися інженерним училищем - Polytech'Paris UPMC, Паризьким інститутом астрофізики, Інститутом Анрі Пуанкаре і 3 морськими станціями в Roscoff, Banyuls і Вільфранш-сюр-Мер, які мають статус наукових обсерваторій.
Академічні ступені.
Взагалі, навчання поділяється на 3 цикли:
1. Здобуття загальної або науково-технічної університетської освіти(2 роки і закінчується здачею іспиту)
2. Складається із двох-трьох років навчання. По закінченні першого року видається диплом ліценціата, а наступний закінчується одержанням диплома магістра.
3. Протягом третього циклу поглиблено вивчається обрана спеціальність, він супроводжується самостійною науковою працею, тему якої претенденти зобов'язані сформулювати до вступу на програму. При успішному закінченні цього етапу видається диплом про спеціальну вищу освіту або поглиблену освіту.
В університеті на даний час навчається 31000 студентів, включаючи 3400 аспірантів і 6400 іноземних студентів.
Організація навчального процесу в університеті
Навчальний тиждень починається з понеділка( з 9:00 до 18:00) і закінчується в п’ятницю о 19:00. Місією Паризького університету є розвиток безперервної освіти. Щороку навчальна програма складається з двох семестрів. Кожен семестр завершується сесією, де розглядається шість модулів.
Навчальний рік починається у вересні.
Програма навчального процесу включає в себе обов'язкові стажування від 2 місяців. Це стажування стосується в основному студентів, які мають диплом з технології(DUT) в галузі інформатики та управління.
Видатні постаті університету
Видатними постатями університету є знамениті професори Жорж Баланда — французький соціолог і антрополог та Мішель Маффесолі — французький соціолог, а також випускник Франсуа Фійон — міністр праці Франції 2002—2004 рр, прем’єр-міністр з 2007 року
Мішель Маффесолі навчався в Страсбурзі та Греноблі. Учень Жюльєна Фройнд і Жильбера Дюрана, професор Університету Париж V - Сорбонна, головний редактор міжнародного журналу «Соціалістичний», який з 1982 видає Центр досліджень сучасності і повсякденності, створений М. Маффесолі і Ж. Баланду. Головний редактор журналу Європейські зошити уявного світу (фр. Cahiers européens de l'imaginaire, з 1988). Співвидавець журналу «Міжнародна соціологія» (Sociologia Internationalis).
Праці Маффесолі присвячені проблематиці постмодерної епохи - феноменам глобальної масовізації, трансформаціям політики і політичної сфери, області повсякденного і перетворенням сакрального, святкового в повсякденності, феноменам підпорядкування і насильства, явищам номадизму і новим підставах ідентичності в сучасному світі. Наскрізний інтерес усіх його робіт - проблематика уявного, її втілення в соціальних та символічних формах. Розвиваючи розуміння культури і сучасності М. Вебером і Г. Зіммель, Маффесолі зближується з "соціологією уяви" Дітмара Кампер. паризький університет навчальний освіта
Франсуа Фійон народився в департаменті Сарта на північному заході країни. Його родина мала довгі коріння в регіоні. Його батько був адвокатом, а мати Анна Фійон — відома у Франції історик. Він також має молодших братів Домініка та П'єра. Домінік став відомим піаністом. Дружина Франсуа Фійона — уроджена Пенелопі Кларк походить з Уельсу, також з родини адвоката. Її молодша сестра Джейн одружилася на молодшому браті Шарля, П'єрі. У Шарля і Пенелопі п'ятеро дітей: Марі, Шарль, Антуан, Едуар і Арно. Родина мешкає в селищі Сабль-сюр-Сарта в замку, який вони придбали у 1993 р.
Освіта
· 1972, Ступінь бакалавра філософії.
· 1976, Ступінь магістра з юрисприденції.
· 1977, Аспірантура з юрисприденції.
Політичне життя:
· 1976 — 1977, Помічник депутата парламента від Сарта.
· 1977 — 1978, Перший помічник міністра транспорту.
· 1980 — Перший помічник міністра оборони.
· 1981 — Перший помічник міністра промисловості.
· 1981 - 1986, член міської ради Сабль-сюр-Сарта. Заступник мера.
· 1983 - 2001, мер Сабль-сюр-Сарта.
· 1981 - 1998, член ради кантону Сабль-сюр-Сарта.
· 1992 - 1998, президент ради кантону.
· 1998 - член ради регіону Пеї-де-ля-Луар.
· 1998 - 2004, голова ради регіону Пеї-де-ля-Луар.
· 2001 - член міської ради м. Солеме.
Міністерські призначення
· 1993 - 1995, Міністр вищої освіти та наукових досліджень.
· Травень - листопад 1995, Міністр зв'язку та інформаційних технологій.
· Травень 2002 - березень 2004, Міністр соціального забезпечення та праці.
· Березень 2004 - червень 2005, Міністр освіти, вищої освіти та наукових досліджень.
17 травня 2007 - призначений президентом Ніколя Саркозі на посаду прем'єр-міністра країни.
Бібліотека університету
Бібліотеки пропонують безліч книг і послуг для студентів Паризького університету. Вона складається з 17 інтегрованих бібліотек. Підтримує, організовує і робить доступними колекції документів у всіх засобах масової інформації, стосовно дисциплін викладання і наукових досліджень в університеті. Ведеться контроль за документацією та науковою інформацією.
Бібліотека насамперед служить насамперед для спільноти (студенти, викладачі, науковці та персонал).
Консультаційні листи є безкоштовними для всіх.
Графік роботи:
L1-L2 – з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 21:00, в суботу – з 10:00 до 20:00.
Біологічна - з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 19:00.
Хімічна - з понеділка по п'ятницю – 9:00 – 19:00
Математична та інформатична освіта - з понеділка по п'ятницю – 9:00 – 19:00
Фізична культура - з понеділка по п'ятницю – 9:00 – 19:00
Науки про Землю - з понеділка по п'ятницю – 9:00 – 19:00
Щоб знайти потрібну книжку потрібно ввести її назву в комп’ютері і подивитися де вона знаходиться. Використовуйте зірочку (*), щоб знайти всі слова з тим самим коренем: «фізичної *» - знаходить фізики, фізичної, фізиків, фізіології.
Тенденції розвитку вищої університетської освіти в Франції
З урахуванням явищ глобалізації та континентальної інтеграції виявлено такі тенденції розвитку вищої освіти у Франції: перетворення елітарної вищої освіти на загальну, кількісне зростання контингенту студентів та їх мобільності, подовження тривалості обов’язкової освіти, ускладнення структури вищої освіти та урізноманітнення мережі ВНЗ, збільшення та зростання ролі сектору недержавної вищої освіти, професіоналізація вищої освіти, удосконалення системи управління вищою освітою, забезпечення її якості, розробка механізмів інтеграційної політики в галузі вищої освіти.
Освіта у Франції є і буде провідною, тобто, найякіснішою і найперспективнішою. Вона буде відповідати освітнім вимогам і стандартам.