Сторінка
6

Розробка методики формування в учнів системи знань і вмінь з технології обробки металу не верстатах на заняттях з трудового навчання у 9 класі

Учитель праці повинен передбачати, додаткову роботу для сильних учнів, які виконують завдання раніше від інших.

Інструмент заточує на заточувальному верстаті сам учитель; учнів з міркувань безпеки до цієї роботи не допускають.

Дуже важливо до вчителя підготовити технічну документацію. Це насамперед рисунки і технологічні карти. Залежно від складності виробу, від підготовленості учнів вирішується питання про те, яку форму матимуть технологічні карти, які вказівки вони міститимуть.

У темі зазначається, який матеріал вивчається, чому присвячується заняття, а меті уроку розкривають навчальні завдання. Об’єкт роботи зазначають у тих випадках, коли учні виготовляють вироби.

В урочному плані треба перелічити устаткування, інструменти і всі наочні посібники, що використовуватимуться на уроці.

Хід уроку визначається типом останнього, розкриває його структуру, послідовність чергування елементів і час, відведений на кожний з них.

Отже, результатом планування є перспективне планування (кінцевим результатом якого є календарно-тематичний план), а поточне (результатом якого план конспект).

Експериментальна перевірка розробленої методики формування системи знань і вмінь з технології обробки металу на верстатах з трудового навчання (профіль “Металообробка”).

З метою перевірки методики ми обрали два класи 9-А – в кількості 14 юнаків і 9-Б – в кількості 16 юнаків , які були майже однакові за рівнем розвитку. 9-А клас був контрольний, а 9-Б експериментальний. На початку педагогічної практики для обох класів ми дали контрольні роботи, в зміст яких входили, як питання теоретичного характеру, так і практичні завдання. Хочеться відмітити, що учні погано справились як з теоретичними питаннями, так із виконанням практичної роботи. Звідси випливає висновок про те, що діти слабо володіють технічною термінологією, тобто не користуються технічною і додатковою літературою, у них слабо сформована система технічних понять. Про що і свідчать оцінки, наведені у таблиці (на прикладі 9-Б класу)

№ з/п

Прізвище та ім’я

Оцінки

підсумкова

Середня

1.

Бурега Анатолій

6

6, 23

2.

Бондарчук Олексій

8

3.

Гриськов Юрій

4

4.

Гонтар Андрій

7

5.

Козак Роман

6

6.

Кошись Дмитро

5

7.

Мацюк Вадим

9

8.

Міщинський Олександр

4

9.

Потапчук Микола

7

10.

Побережнюк Валентин

7

11.

Шаповаленко Ігор

5

12.

Шевчук Володимир

4

13.

Яновський Євген

5

Майже аналогічні результати були отримані й у 9-А класі.

Після того як ми проводили заняття по розробленій методиці, вкінці ми знову дали учням контрольну роботу. Як показали результати її написання, учні 9-Б класу показали значно змістовніші і конкретніші знання по володінню системи технічних понять в порівнянні з учнями контрольного класу, де дана методика не застосовувалась, про що і свідчать оцінки, наведені у таблиці:

№ з/п

Прізвище та ім’я

Оцінки

підсумкова

Середня

1.

Бурега Анатолій

7

8,46

2.

Бондарчук Олексій

9

3.

Гриськов Юрій

6

4.

Гонтар Андрій

9

5.

Козак Роман

11

6.

Кошись Дмитро

6

7.

Мацюк Вадим

10

8.

Міщинський Олександр

11

9.

Потапчук Микола

11

10.

Побережнюк Валентин

8

11.

Шаповаленко Ігор

6

12.

Шевчук Володимир

8

13.

Яновський Євген

7

На проведеній контрольній роботі була проведена перевірка виконання таких вмінь:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: