Сторінка
5
Я, як викладач математики, часто впроваджую у своїй роботі проектну діяльність. Це один із рівнів моєї творчості, як викладача. Учням подобається приймати участь у різного роду проектах. Так, наприклад, разом з учнями ми виконували проект на тему:
Математика у професії кухар
Метою проекту було: повторити та систематизувати знання учнів з основних тем математики, необхідних кухарю у своїй роботі, сприяти виникненню внутрішніх мотивів навчання;
виховувати відповідальне ставлення до виконання своєї роботи в колективі та досягнення успіхів своєї підгрупи;
розширити прикладну спрямованість математики і, таким чином, стимулювати пізнавальну активність учнів;
розвивати бажання застосовувати набуті знання, вміння та навички у своїй професії, прищеплювати любов до математики.
Девіз проекту: Джерело і мета математики – в практиці.
Академік С.Л.Соболєв.
Виконання: Групу учнів було поділено на 4 підгрупи. Учні підгруп на протязі двох тижнів спілкувалися з викладачами спеціальних предметів, майстрами виробничого навчання, відшукували інформацію в Інтернеті, готували відео презентації, створювали буклети, знімали авторський фільм у навчальній лабораторії та барі на тему: "Геометричні фігури у професії кухар"
Тип очікуваних навчальних матеріалів: Оформлено папку – звіт, до якої ввійшли матеріали прикладного характеру з професії кухар, науково-дослідницькі учнівські роботи за темою проекту, буклети, виготовлені учнями, учнівський відеофільм, підготовлений ученицею-журналістом.
Автори проекту були:
Скрипник С.Ф., викладач математики, Калюжний А., Легута О., Павлущенко О., Струцька Т. – учні групи 5/07 з професії кухар.
Результати проекту:
Повторення та вивчення матеріалу з тем: проценти, дроби, співвідношення, геометричні фігури. Презентація отриманих результатів на уроці: відео презентації, відеофільм, буклети. Оформлення папки – звіту матеріалів прикладного характеру з математики для професії кухар – офіціант.
Отже, виконуючи такий проект не тільки викладач, а й учні виступають творцями своєї праці, бачать кінцевий результат.
Я завжди вважала і вважаю, що в діяльності учнів важливішим є не результат, до якого вони приходять, а ті шляхи, способи мислення, за допомогою яких вони одержують цей результат. Тому навчаю учнів так мислити, щоб вони могли самостійно прийти до кінцевого результату. Вважаю, це є найголовнішим на будь-якому уроці, бо саме воно розвиває майбутню особистість.
Інтерактивні методи навчання стимулюють пізнавальну діяльність і самостійність учнів. Ця модель бачить спілкування в системі учень-вчитель, наявність творчих (часто домашніх) завдань як обов'язкових. Інтерактивна модель своєю метою ставить організацію комфортних умов навчання, при яких всі учні активно взаємодіють між собою. Інтерактивна творчість вчителя й учня безмежна. Важливо тільки вміло направити її для досягнення поставлених навчальних цілей
Питання активізації методів навчання дедалі частіше постає у зв’язку з перебудовою системи освіти, удосконаленням навчально-виховного процесу в цілому. Це значно посилює інтерес педагогів до нових або модернізованих методів.
Урок мас бути цікавим заходом з чіткими правилами, під час якого викладач і учні співпрацюють на професійному та особистісному рівнях з метою отримання стійкого досвіду навчання на все наступне життя.
На завершення свого реферату відмічу, що основне для кожного вчителя – не боятися пробувати щось нове, і, звичайно, постійно вчитися разом з учнями. Усю свою діяльність необхідно спрямовувати на формування творчої особистості. Адже, виховавши особистість, здатну творчо засвоювати знання і застосовувати їх на практиці, ми відродимо інтелектуальний потенціал країни, від якого залежить майбутнє нашої держави, а отже, наше майбутнє, як громадян України.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Формування у школярів інтересу до фізичної культури
Формування навичок здорового способу життя у дітей та молоді
Інтеграція міжпредметних зв’язків при вивченні мови програмування Pascal
Творчі завдання як засіб формування пізнавальної активності старших дошкільників
Етнопедагогічний підхід до виховання у дитячому хореографічному колективі