Сторінка
4
Дальматики (сорочки).
|
| |
Дальматика біла. 2 пол. XVIII ст. Музей бернардинів. Лежайськ | Дальматика біла. 2 пол. XVIII ст. Музей бернардинів. Лежайськ | |
|
| |
Дальматика червона. 2 пол. XVIII ст. Музей бернардинів. Лежайськ | Дальматика голуба. 2 пол. XVIII ст. Музей бернардинів. Лежайськ |
1-2. Білий з тафти, брошованої шовком у вигляді тюльпана. Колони з голубого рипсу з квітами (II пол. XVII ст.). 3. Біла з узорами смужковими (II пол. XVIII ст.). 4-5. Червоні з рипсу. Колони з білої тканини, з шовковою вишивкою (II пол. XVIII ст. - XIX ст.). 6-7. Голубі з рипсу, вишитого шовком у вигляді узору річки з хвилями і квітами (II пол. XVIII ст.).
2.2. Кляштор. Мурований з цегли, з використанням каменя, штукатурений. Має круглі крила. Двоповерховий. Прилягає до костела з південного боку, з яким утворює внутрішній дворик квадратної форми. З дворика уздовж стін є внутрішні коридори з вікнами, а за коридорами є келії. На першому поверсі з заходу, у фронтовому крилі, розміщене службове приміщення, магазин, в південно-західному куті - кімната. В південному крилі - салон, архів, концелярія , парафіяльна, розмовниця і сіни. В східному крилі - кухні і сіни, що виходять на город. На другому поверсі в усіх крилах - кімнати з передпокоями. А в східному крилі - салончик і комора. Сходові клітки прилягають до костела в східному і західному костелах. Приміщення в середині має вигнуті хрестоподібні склепіння. Усі стіни завершені профільованим карнизом, скріпленим на кутах виступом. До кута (зі східної сторони) прилягає до стіни нерегулярний додаток. Вікна прямокутні, оточені рамою. В кожному крилі є вхід до кляштору. Із сходу - простий портал, завершений трикутним причілком. Дахи двохспадові з люкертами.
2.3. Огорожа костелу і кляштору.
Цегляний мур. Кляшторний комплекс оточений цегляним штукатуреним муром. Дзвіниця з 1776-1778 років перебудована в 1899-1902 років. Мурована з каменя, у формі двоповерхової з двома входами брами. Нижня частина обрамлена замкненими півкруглими проходами, з'єднаними зі сходу сліпими порталами.
Дзвіниця.
Верхня частина значно вужча від долішньої і з'єднана плоскими волютами і вазонами та розчленована пюсканськими пілястрами. На осі пілястри двосторонньо подвійні, по бокам - парні пілястри. Верхня частина завершується карнизом , багатоступінчастим , профільованим виламаним над підпорами, а також з'єднаний з фрагментами півкругового причілка. На осі - кам'яна різьба: Матір Божа Непорочна. По боках - Ангелочки на колінах. У верхній пройомах дзвіниці - два дзвони. Перед фасадом костела, на його осі; знаходиться кам'яна різьба Святого Яна з Дуклі (II чверть XVIII ст.), поставлена на високому кам'яному постаменті в формі філяра, композиційного на цоколі.
3. Стан збереження. Костел і кляштор знаходяться в занедбаному стані. Склепіння святині має вздовж глибоку тріщину, конструкція мурів порушена. На стінах у багатьох місцях обпала штукатурка і карнизи.