Сторінка
2

Культові споруди міста Коломия

Після другої світової війни єзуїтський костел Ігнатія Лойоли закрили. В часи радянської влади він тривалий час використовувався, як склад меблевого магазину. Лише в 1990 році костел повернули римо-католицькій громаді міста. В головному вівтарі була встановлена освячена копія образу Пресвятої Діви Марії. (Оригінал був вивезений в 1939 році з парафіяльного костелу до Польщі, де зараз і перебуває). В храмі були проведені реставраційні роботи, стіни костелу прикрасили горельєфи сцен з життя Ісуса Христа. Гордістю храму став дзвін, який прибув з Нью-Йорка в 1995 році, був освячений владикою Маркіяном Трофім’яком, і встановлений у вежі костелу.

Однією з найстаріших духовних споруд міста є дерев’яна Благовіщенська церква. Корені виникнення храму прослідковуються аж до XVI століття. в 1530 році польський уряд дозволив відкрити в Коломиї православний монастир. Його засновниками в середині XVI століття стали Отці-Василіяни. Розташувався монастир біля основної соляної артерії – дороги яка вела на Яблунів, Косів, Печеніжин. Його ченці суворо дотримувались аскетичних норм життя уставу Скиту Манявського, якому власне і підпорядковувалися. На території монастиря, у 1587 році, була збудована одна з найкращих і найдавніших дерев’яних пам’яток православ’я України, які дійшли до нашого часу – Благовіщенська церква з дзвіницею. В середині XVIІІ ст. монастир припинив своє існування, залишилась діючою тільки церква. Буремні століття пережила церква, пройшла через декілька реставрацій і все ж таки змогла майже повністю зберегти свій первісний вигляд. Благовіщенська церква відома своїм чудовим іконостасом, в створенні якого брав участь видатний західноукраїнський маляр XVIII століття Теофіл Копистинський. Відомо, що від самого початку церква мала бібліотеку коштовних церковних книг. На жаль, вони безслідно щезли в часи бурхливих подій минулого століття. Сьогодні церква є діючою і належить православній громаді Коломиї. Благовіщенська церква визнана архітектурною пам’яткою державного значення і охороняється законом.

Сьогодні в Коломиї налічується понад 20 культових споруд різних релігійних конфесій. Це свідчить про толерантність віруючих Коломиї, а також про те, що кожен може вибрати свою дорогу до Бога.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Архітектура, містобудування»: