Сторінка
3
Виходячи із зальних вимог до методики використання КТ та спираючись на досягнення методики літератури у галузі моделювання уроків із застосуванням технічних засобів навчання, КТ можуть застосовуватись: а) на вступних заняттях; б) під час вивчення життєвого і творчого шляху письменника; в) у процесі роботи учнів над текстами художніх творів; г) на підсумкових заняттях; д) під час опитування (тестування); е) з метою збагачення мови учнів та ін.
На спецкурсі студенти засвоюють специфічні знання і формують уміння, які згодом вони реалізують на практиці у школі чи вищому навчальному закладі, а в майбутньому і під час власної самостійної педагогічної діяльності. Повний перелік знань, умінь і навичок студентів, що прослухали спецкурс “Комп’ютерні технології .”, має такий вигляд.
Студенти повинні знати: основні методичні та гігієнічні вимоги до використання учнями та студентами КТ; основні доступні в Інтернеті бібліотеки з української літератури, їхній зміст та можливості використання у процесі вивчення літератури; види контролю знань учнів та студентів і можливості застосування різних типів тестів на паперових та електронних носіях; зміст і структуру електронних підручників з літератури, методику їхнього застосування; наукові основи активізації пізнавальної діяльності школярів та студентів засобами художнього слова в умовах застосування КТ; основні критерії ефективності роботи вчителя літератури і викладача вищого навчального закладу у процесі застосування КТ.
Студенти повинні вміти: знаходити потрібний навчальний матеріал в Інтернеті; розробляти оптимальні варіанти уроків та занять з використанням КТ; враховувати психолого-педагогічні особливості сприймання школярами різних вікових груп та студентами інформації на електронних носіях; будити у школярів та студентів творчу активність, виховувати прагнення до вивчення літератури засобами КТ навчання; комплексно використовувати технічні засоби навчання та наочність на уроках літератури у школі та на заняттях у вищому навчальному закладі; вивчати та аналізувати педагогічні явища, зокрема ефективність застосування КТ, порівняльну ефективність методів, прийомів роботи, узагальнювати досвід інших вчителів шкіл і викладачів вищих навчальних закладів.
Впроваджуваний курс не вичерпує всіх напрямків використання КТ у школі і вищому навчальному закладі. На порядку денному постає аналіз сфери професійної діяльності майбутнього педагога-філолога, а також моделювання:
· навчально-педагогічних ситуацій у процесі вивчення літератури;
· етапів аналізу художніх творів на уроках літератури;
· вивчення на уроках творів різних жанрів тощо.
література
1. Див.: Соболєв І.І Типи уроків і засоби активізації викладання літератури в школі. – К., 1963; Пасічник Є.А Методика викладання української літератури в середніх навчальних закладах. — К., 2000; Коржупова А.П Наочність на уроках української літератури. — К., 1965; Кулінська. Л.П. Екранні та звукові посібники на уроках літератури. — К., 1975; Кулінська Л.П Звукозапис на уроках української літератури. — К., 1973 та ін.
2. Див, напр.: Руденко В.Д., Макарчук О.М., Патланжоглу М.О. Курс інформатики. — К., 2001; Кухаренко В.М., Рибалко О.В., Сиротинко Н.Г. Дистанційне навчання. Умови застосування. — Харків, 2002 та ін.
3. Пасічник Є.А. Методика викладання літератури в середніх навчальних закладах. Навчальний посібник. — К.: Ленвіт, 2000. — 384 с.
Інші реферати на тему «Мовознавство»:
Велика любов великого гетьмана в українському історичному романі: спроба ґендерного погляду
Ґендерний аспект жіночого міфу в романах Р.Федоріва “отчий світильник” і “чудо святого георгія о зміє”
Художня проза “романтиків вітаїзму”: ґендерний підхід
Художня інтерпретація концепції кохання-любові у творах Євгенії Кононенко
Проблеми ужитковості української мови в сучасній український державі