Сторінка
4
В середини третього раунду Льюіс розсікає шкіру під лівим оком Віталія. У перерві катмен Віталія Джо Сауза встигає зупинити кров і склеїти досить серйозне розсічення. В шостому раунді кров вже рясно заливає лівий бік обличчя Віталія. Однак кінцівка боя за Кличко, що змусив Льюіса побігати по рингу та розсік йому шкіру на переніссі.
Після закінчення шостого раунду лікар Пол Уіллс наполягає на зупинці двобою. Льюіс святкує перемогу. Віталій, який не бачив що відбувається, оскільки Джо Сауза намагався закрити його рану, почувши про те, що бій припинений, підхопився зі свого табурета і кинувся в центр рингу зі словами: "Ні! Ні! Чому?". Однак рішення прийняте, і нічого зробити вже не можна. Віталій переможно підкидає руки, вітаючи зал, що відповідає йому вигуками захоплення та оплесками. На привітальні жести Льюіса зал реагує свистом та вигуками невдоволення. Віталій змусив увесь світ засумніватися в силі і непереможності Леннокса Льюіса.
У 2005 році Віталій через операцію на нозі йде з професійного рингу. Того ж року екс-чемпіон світу серед професіоналів Віталій Кличко обраний почесним президентом федерації боксу України. Таке рішення прийняла позачергова звітна-виборча конференція ФБУ. За кандидатуру Віталія Кличка проголосували делегати 19-ти обласних федерацій боксу з 22, які зареєструвалися.
Весною цього року Володимир Кличко в німецькому Маннхаймі виборов титул чемпіона світу серед професіоналів у суперважкій вазі за версією IBF, перемігши технічним нокаутом у сьомому раунді вже екс-володаря цього титулу американця Кріса Бьорда.
Жіночий бокс в Україні
Жіночий бокс в Україні робить лише перші кроки. Незважаючи на це, наша держава вже має в цьому виді спорту свою чемпіонку світу та Європи - Аліну Шатернікову. Серед чоловіків такими успіхами може похвалитися лише Віталій Кличко. Аліна стала першопроходцем у жіночому боксі й доволі швидко досягнула неабияких успіхів.
У поєдинку з німкенею Сабіною Ріхтер 1998 року вона завоювала титул чемпіонки Європи. Після чого тричі успішно його відстоювала. Влітку 2002 року наша землячка ризикнула - і здобула титул чемпіонки світу. Ризик полягав у тому, що її суперниця англійка Кеті Браун була в більшій ваговій категорії. Англійка була важчою та значно більшою. Проте Аліна Шатернікова в напруженому двобої за одноголосним рішенням суддів здобула перемогу і вперше в історії України привезла на Батьківщину пояс чемпіона світу з професійного боксу.
Якщо не розмежовувати аматорського та професійного жіночого боксу, тепер цей вид спорту в Україні доволі розвинутий. Скажімо, в аматорському жіночому боксі неодноразово проводили чемпіонати Європи та світу. На цих представницьких змаганнях українська команда продемонструвала доволі непоганий результат - і в скарбничці наших землячок є нагороди найвищої проби. Це свідчить про те, що талант українських дівчат розкривається не лише в художній гімнастиці, а й у боксі зокрема. Професійний жіночий бокс України також потроху розвивається. Проте, в розвитку цього виду спорту важливе місце посідають фінансові інвестиції. Нині доволі тяжко шукати кошти для проведення чоловічих турнірів в Україні, не кажучи вже про жіночі змагання. Тобто, професійний бокс розвивається. Але якби вдалося залучити відомі торгівельні марки чи телебачення - цей процес би значно пришвидшився. Це станеться з часом. Думаю, що бокс стане дуже популярним і ми доможемося того, щоб інфраструктура спорту та бізнесу була сжожею до тієї, що є за кордоном.