Сторінка
2
Зміна ваги до 10% регулюється фізичними вправами, обмеженням у споживанні вуглеводів. При надлишку ваги понад 10% варто створити строгий раціон харчування на додаток до фізичних навантажень.
Можна також проводити дослідження статичної стійкості в позі Ромберга. Проба на стійкість тіла виробляється так: фізкультурник стає в основну стійку - стопи зрушені, очі закриті, руки витягнуті вперед, пальці розведені (ускладнений варіант - стопи знаходяться на одній лінії, носок до п'яти). Визначають час стійкості і наявність тремтіння кистей. У тренованих людей час стійкості зростає в міру поліпшення функціонального стану нервово-м'язової системи.
Необхідно також систематично визначати гнучкість хребта. Фізичні вправи, особливо з навантаженням на хребет, поліпшують кровообіг, харчування міжпозвонкових дисків, що приводить до рухливості хребта і профілактиці остеохандрозів. Гнучкість залежить від стану суглобів, розтяжності зв'язувань і м'язів, віку, температури навколишнього середовища і часу дня. Для виміру гнучкості хребта використовують простий пристрій із планкою, що переміщається.
Регулярні заняття фізичною культурою не тільки поліпшують здоров'я і функціональний стан, але і підвищують працездатність і емоційний тонус. Однак варто пам'ятати, що самостійні заняття фізичною культурою не можна проводити без лікарського контролю, і, що ще більш важливо, самоконтролю.
Список використаної літератури
1. Готовцев П.И., Дубровский В.Л. Самоконтроль при занятиях
физической культурой.
2. Синяков А.Ф. Самоконтроль физкультурника.
3. Видрин В.М., Зиков Б.К., Лотоненко А.В. Физическая
культура студентов вузов.
4. Дёмин Д.Ф. Врачебний контроль при занятиях ФК.
1 2
Інші реферати на тему «Фізкультура, туризм»:
Міжнародний день миру
День Збройних Сил України – спортивне свято
Українські народні рухливі ігри як засіб виховання молодших школярів
Система впровадження державних тестів і нормативів оцінки фізичної підготовленості у вищих навчальних закладах
Олімпійський спорт на сучасному етапі (з 1991 р. до 2005 р.)