Сторінка
2
До найважливіших показників, що відображають платоспроможність підприємств належать: коефіцієнт платоспроможності, коефіцієнт фінансування, коефіцієнт маневреності власного капіталу.
Коефіцієнт платоспроможності визначається відношенням власного капіталу (р. 380 балансу ф. 1) до загального обсягу капіталу підприємства (р. 640 балансу ф. 1 ).
Коефіцієнт фінансування визначається відношенням загального обсягу позикових і залучених зобов'язань (р. 430 + 480 + 620 + 630 балансу ф. І) до власного капіталу (р.380 балансу ф.1).
Коефіцієнт маневреності визначається відношенням оборотних активів без довгострокових зобов'язань (р. 260 - 620 балансу ф. 1) до власного капіталу підприємства (р,380 балансу ф.1). Для детальної оцінки ліквідності, платоспроможності та кредитоспроможності підприємства розглядається застосування 21 різного показника.
Аналіз усього комплексу показників доповнюється оцінкою кредитоспроможності яка являє собою наявність у підприємства фінансових можливостей І умов одержання кредиту та спроможності повернення його у встановлений термін. При цьому вивчається ділова репутація підприємства, своєчасність розрахунків за раніше одержаними кредитами, обов'язковість та відповідальність його керівників, обсяг доходів за результатами фінансово-господарської діяльності, обсяг та мета одержання кредиту тощо.
Усі показники фінансового стану підприємства перебувають у тісному взаємозв'язку і взаємозалежності. Тому реальна оцінка фінансового стану підприємства може бути здійснена лише на підставі залучення всього комплексу показників, що відображають якісні і кількісні характеристики фінансово-господарської діяльності підприємства за певний проміжок час
1 2
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Формування прибутку підприємства
Венчурний капітал як джерело фінансування інноваційної діяльності підприємств
Галузі, форми і види страхування. Страховий ринок
Поняття, правова природа і значення бюджету для функціонування держави, його складові частини, правові форми розрахунків у господарському обігу України
Фінансові джерела санації підприємств