Сторінка
2

Моя бачення майбутньої професії - фінансист

- визначати джерела формування фінансових ресурсів підприєм­ницьких структур, оптимізувати їх рівень і структуру;

- вживати заходів щодо зміцнення фінансової стійкості і пла­тоспроможності суб'єктів підприємництва на основі викори­стання різних форм і видів страхування;

- практично застосовувати фондові інструменти в діяльності на ринку цінних паперів і валютних ринках.

Отже кожен спеціаліст повинне бути спеціалістом своєї справи.

3. Кожен українець повинен знати свою історію. Тому я віддаю перевагу такій галузі, як історія України. Кожен спеціаліст по фінансах повинен знати точні науки, такі математика. Також я віддаю перевагу такі галузі, як інформатика та комп’ютерна техніка. Тому, що цивілізація рухається уперед і всі розвинені країни переходять на новітні технології, тобто комп’ютери. Тому кожен спеціаліст повинен вміти користуватись комп’ютером, і за допомогою нього здійснювати різні операції.

Також віддаю перевагу економіці. Економіка (від гр. oikonomike, буквально – мистецтво ведення домашнього господарства) в сучасних умовах існую у трьох значеннях, як:

1) народне господарство певної країни, групи країн, або всього світу;

2) сукупність економічних відносин між людьми у сфері виробництва, розподілу, обміну і споживання продукції, утворюючих певну економічну систему;

3) економічна наука, що вивчає народне господарство в цілому, галузі господарства району.

Економіка як сукупність суспільних відносин, як народне господарство є об’єктом вивчення спеціальної науки – економічної науки.

Фінанси є однією із найважливіших галузей для мене, які потрібно знати. Оскільки фінансист являється моєю майбутньою професією.

Фінанси – це одна з конкретних історичних форм економічних відносин, функціонування яких пов’язано з об’єктивною необхідністю розподілу і перерозподілу вартості валового внутрішнього продукту.

Навчальна дисципліна "Фінанси" пов'язана з іншими дисциплінами економічного циклу: "Економічна теорія", "Макроекономіка", "Мікроекономіка", "Основи правознавства", "Фінансовий облік", "Бюджетна система", "Страхування", "Податкова система", "Економіка підприємств", "Фінанси підприємств", "Фінансовий ринок" та ін.

4. Я хочу займатися любимою справою. Яка б приносила задоволення мені і користь людям. Тому я планую працювати у державній установі фінансистом. Я надіюся, що я ніколи не розчаруюся у своїй професії. А люди, які на мене надіються не розчаруються у моїй праці.

5. Я побував у приватній установі. Яка знаходиться в Коломиї. Це є Будівельна компанія «Тетра Оніс». В цій установі я познайомився з Хоминим Ярославом Миколайовичем, який являється головним бухгалтером і виконує функцію фінансиста. Його стаж роботи бухгалтером становить 27 років. Це свідчить про те, що ця людина є досвідченим працівником і спеціалістом своєї справи.

Ярослав Миколайович стверджую, що це є важка праця і дуже відповідальна. Бухгалтер можу як збагатити компанію, так і її розорити. Це залежить від того, як він використовуватиме фінанси компанії. Кожна помилка фінансиста несе за собою матеріальне відшкодування збитків завданих компанії. Основні завдання, які вирішують фінансисти:

- планування та використання обігових коштів;

- загальне управління на підприємстві;

- матеріальне, фінансове і кадрове забезпечення;

- аналізи планування фінансово-господарської діяльності.

Висновок

До початку практики я майже нічого не знав про свою спеціальність. А вже після проведеної навчальної практики «Вступ до фаху». Я багато чого довідався про свою майбутню професію. В основному дізнався що у процесі перебудови економіки України особлива роль відво­диться фінансам. Вони виступають не лише як елемент ринкових відносин, але й є важливим інструментом державного регулювання соціально-економічних процесів у суспільстві.

У цих умовах стосунки суб'єктів фінансових відносин (держави, бізнесу, населення) набувають різноманітних форм, якісно зміню­ються, що потребує підготовки кваліфікованих фахівців із високим рівнем компетентності і професіоналізму в цій сфері діяльності.

Фінансова система, що формується в Україні, може стати ефективною лише тоді, коли в ній будуть працювати спеціалісти з державним масштабним світоглядом і творчим підходом до вирішен­ня проблем.

Важлива роль у підготовці кадрів для фінансової системи відводиться вивченню фінансів.

Також довідався про функції фінансиста. Дізнався, що це є тяжка, відповідальна і клопітка праця. А закінчити свій реферат я хочу словами великого філософі Овідія:

«Я зробив усе, що міг;

Хай, хто може, зробить краще».

Використана література

1. Фінанси (загальна теорія) нав. посібник. К.: КНЕУ. 1999 р.

2. О.П. Кириленко «Фінанси» (теорія та вітчизняна практика) навчальний посібник. Тернопіль, 2002 р.

3. Семків О.І. «Політологія», 2002 р.

4. Покопивник С.Ф. «Економіка підприємництва» 2003 р.

5. Хміль Ф.І. «Менеджмент» підручник 2003 р.

6. Поддєрьогін А.М. «Фінанси підприємства» підручник 2001 р.

7. М.М. Александрова, С.О. Маслова «Гроші і Фінанси кредит» навчальн0-методичний посібник.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Фінанси»: