Сторінка
2
Маточина 44 синхронізатори III і IV передач підібгана до буртика валу пружинною шайбою і стопориться на валу кільцем. Інша маточина затиснута між втулкою 52 і буртиком валу. Від осьового зсуву вона утримується разом з проміжним підшипником 53 і шестернею 55 пружинною шайбою І і стопорним кільцем 12. Шестерня 55 заднього ходу сполучена з валом шпонкою. Синхронізатор — інерційного типу, забезпечує ненаголошене включення передач. Конструкція обох синхронізаторів однакова. Синхронізатор III і IV передач складається з маточини 44, ковзаючої муфти 43, двох блокуючих кілець 46, пружин 47, стопорних кілець 45 і вінців синхронізаторів первинного валу і шестерні 48 III передачі. Проміжний вал 5 вы- полнен у вигляді блоку чотирьох шестерень.
Вал обертається в дворядному шарикопідшипнику 6 і роликовому циліндровому підшипнику 77. Підшипник кріпиться на валу болтом 7 через пружинну і плоску шайби. Роликопідшипник затиснутий на валу між буртиком валу і шестернею 20 заднього ходу. Ця шестерня встановлена на шліци валу і утримується на них стопорним кільцем. Проміжна шестерня 21 заднього ходу розташована на осі 76 на металокерамічній втулці. Вісь встановлена в отворах стінки картера і приливу задньої кришки коробки передач і стопориться пластиною 54. Включення і перемикання передач здійснюється через механічний привід, що складається з важеля 29. трьох штоків з вилками, фіксаторів і замкового пристрою.
Важіль перемикання передач виконаний роз'ємним, щоб полегшити зняття і установку коробки передач на автомобілі. Стрижень важеля сполучений з самим важелем через еластичні втулки демпфера, які поглинають вібрації і забезпечують м'якше включення передач. Важіль перемикання передач змонтований в задній кришці 75. На трьох шпильках гайками з пружинними шайбами до кришки кріпляться чашка напрямної 25 важеля, кульова опора 26 і фланець чохла ущільнювача 62. Між ними встановлені прокладки ущільнювачів.
Важіль 29 має опорну кулю, яка підтискається пружиною 28 до поверхні кульової опори. Ця ж пружина підтискає зверху до кульової опори сферичну шайбу 27. Щоб шарнір важеля не провертався в кульовій опорі, в опорну кулю запресований штифт 63. кінець якого заходить в отвір опори. Кульова опора захищена гумовим чохлом 62, а місце виходу важеля в салон автомобіля ущільнене знизу манжетою. Переміщення муфт синхронізаторів і проміжної шестерні заднього ходу здійснюється вилками, які закріплені на штоках болтами. Шток 33 вилки включення III і IV передач встановлений в отворах передньої і задньої стінок картера, а штоки 32 і 35 в отворах задньої стінки і прилива картера.
У нейтральному і включеному положеннях штоки утримуються кульковими фіксаторами, які підтискаються до гнізд штоків пружинами 37. Фіксатори закриваються загальною кришкою 38. Щоб виключити одночасне включення двох передач, в приводі є замковий пристрій, що складається з трьох блокувальних сухарів 34. Два крайні сухарі більшого діаметру встановлено в отворі задньої стінки, а середній в отворі штока 33.
1 2